sobota 03.06.2023

Imieniny: Leszka Tamary


Hemoroidy a sport: co trenować, a czego stanowczo unikać?
Hemoroidy to przykra i wstydliwa dolegliwość, która przytrafia się wielu osobom. Wbrew pozorom borykanie się z nią nie wiąże się z niemożliwością wykonywania ćwiczeń. Podpowiadamy, jakie aktywności fizyczne pomogą w walce z hemoroidami.


Hemoroidy - najważniejsze informacje

Hemoroidy zwane żylakami odbytu uznaje się za chorobę cywilizacyjną XXI wieku. Pojawia się na skutek zaburzeń odpływu krwi naczyń żylnych, co prowadzi do powstawania żylaków. Za główne przyczyny tej bolesnej choroby uznaje się nieprawidłowe nawyki żywieniowe, siedzący tryb życia lub gwałtowną zmianę rytmu okołodobowego. Brak aktywności fizycznej w połączeniu z pracą przy komputerze sprzyjają rozwojowi żylaków. Szacuje się, że jest to choroba na która dotyka nawet połowę społeczeństwa. Chcąc pozbyć się tej uciążliwej dolegliwości, należy m.in. uprawiać sport i sięgnąć po leki na hemoroidy - Wapteka.pl.

Jakie aktywności są niewskazane przy hemoroidach?

Pomimo tego, że brak aktywności fizycznej sprzyja rozwojowi żylaków odbytu, to w przypadku ich wystąpienia należy unikać niektórych dyscyplin sportu. Jednymi z nich są ćwiczenia wymagające przyjmowania pozycji siedzącej. Należy tu wymienić takie aktywności jak: jazda rowerze, motocyklu lub na koniu. Ich wykonywanie wydłuży proces leczenie hemoroidów, a nie niektórych przypadkach może doprowadzić do ich rozrostu.

hemoroidyasportcotrenowacaczegostanowczounikac3

Kolejny niewskazanymi aktywnościami są te wywołujące wzrost ciśnienia w jamie brzusznej. W tej grupie znajdują się ćwiczenia na siłowni z wykorzystaniem ciężarów. Regularne dźwiganie zbyt ciężkich przedmiotów może prowadzić do pojawiania się żylaków, jak również hamować ich proces gojenia się. W przypadku wystąpienia tej choroby u osób pracujących fizycznie konieczna jest tymczasowa zmiana wykonywanych obowiązków lub gdy jest to niemożliwe skorzystanie ze zwolnienia lekarskiego.

Sport w leczeniu hemoroidów - co warto wiedzieć?

Na szczęście istnieje wiele dyscyplin sportowych, których uprawianie przyśpiesza proces leczenia żylaków odbytu. Osoby cierpiące na tą dolegliwość powinny zdecydować się na takie aktywności jak: bieganie, pływanie, joga, pilates, intensywne spacery lub gra w tenisa. Wybór dyscypliny sportu powinien być uzależniony od indywidualnych preferencji oraz stanu zdrowia chorej osoby. Trzeba pamiętać, że uprawianie nieciekawej aktywności nie będzie przynosiło oczekiwanych efektów i może prowadzić do zaniechania. Ruch powinien sprawiać przyjemność i motywować do dalszego działania. Warto dodać, że systematyczne ćwiczenia wzmacniają cały organizm, w tym jelita, dzięki czemu redukują ryzyko pojawienia się hemoroidów.

hemoroidyasportcotrenowacaczegostanowczounikac2

Jak unikać hemoroidów

Żylaki odbytu wiążą się z odczuwaniem bólu, pieczenia, świądu i problemami z całkowitym wypróżnianiem. Istnieje wiele sposobów na uniknięcie pojawienia się tej wstydliwej dolegliwości.  Powinny być stosowane przez wszystkich, a w szczególności przez osoby pracujące w trybie siedzącym, na przykład: kierowców lub informatyków. Poza wspomnianym ruchem warto zadbać o zbilansowany jadłospis. Po pierwsze, należy spożywać duże ilości warzyw i owoców, które zawierają błonnik. Ten cenny składnik odżywczy przyczynia się do poprawy funkcjonowania układu pokarmowego, a co za tym idzie zapobiega zaparciom. Kolejną kwestia to unikanie codziennego spożywania białego pieczywa, ostrych przypraw oraz alkoholu. Sprawdź na blogu Wapteka.pl jak ustrzec się tej kłopotliwej dolegliwości.

Artykuł sponsorowany   Polecam wcześniej obejrzeć film 100 POLICJANTÓW zdradza TAJEMNICE polskiej Policji https://www.youtube.com/watch?v=Gg58n2DKlT4 gdzie autor oparł się na ...
Z innej beczki - czy ktoś wie gdzie Gmina Środa Śląska publikuje wyniki naborów na stanowiska ...

Lokalne ogłoszenia drobne

03.06.2023 08:42 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI czy KOLEKCJI ANTYKÓW ... 603 - 567 - 304Kupię stare: Obrazy…

26.05.2023 12:50 wrote:

 Oferuję wapno nawozowe w cenie 25zł netto za tonę. Kontakt: 885 965 342…

24.05.2023 08:52 wrote:

Oferuję do wynajęcia garaż o pow 18m2 wyposażony w energię elektryczną.Garaż posadowiony jest w Środzie Śl ul. Wrocławska 18. Kontakt 79475…

16.05.2023 17:55 wrote:

Oferuję usługę drukowania dowolnego obrazu na każdej ścianie. Zamiast fototapety pod którą trzeba przygotować ścianę i później odpowiednio …

stihl

ogrody pawlowski trawniki www


allago tworzymy