niedziela 11.06.2023

Imieniny: Barnaby Radomiła


Olejki eteryczne klasy teraupetycznej – jak być świadomym konsumentem?
Polski rynek ostatnimi czasy zalewany jest ofertami firm, które oferują różnego rodzaju olejki eteryczne. Jest to oczywiście odpowiedź na rosnącą podaż oraz zainteresowanie Polaków aromaterapią. Samo w sobie nie jest to złym zjawiskiem, jednak w tak dużym natłoku gamy rozmaitych produktów konsument może się pogubić i zakupić błędny produkt, np. zamiast kupić olejek eteryczny klasy terapeutycznej, zakupi po prostu substancje zapachową. Informacja o ich jakości i składzie chemicznym jest kluczowa, a ten artykuł omówi na co należy zwracać uwagę.


Opakowanie to źródło informacji – czytaj oznakowanie!

„Jakość/klasa terapeutyczna” jest coraz częściej stosowana przez różne marki olejków eterycznych. Jednakże, musisz pamiętać, o jednej, istotnej zasadzie. Mianowicie, jeżeli olejek eteryczny nie ma analizy GC/MS to „klasa terapeutyczna” jest w tym przypadku niczym więcej, jak sloganem marketingowym, mającym zachęcić cię do zakupu danego produktu. Jeżeli produkt przeszedł analizę GC/MS to znajdziesz odpowiednią informację na opakowaniu.

Powinieneś uważać również na często używany przez firmy slogan „czysty olejek eteryczny” Jest to bowiem termin, mocno nadużywany w branży. Należy bowiem pamiętać, że czyste olejki eteryczne mogą być destylowane z roślin o niskiej jakości, mogą stać przez wiele na magazynowej półce lub być przechowywane w taki sposób, że dochodzi do ich utlenienia. Innymi słowy olejek nadal jest „czysty”jednak jego jakość pozostawia sporo do życzenia. Przy zakupie masz prawo zażądać karty charakterystyki i specyfikacji technicznej produktu i powinieneś z tego skorzystać.

Przeczytaj również: https://ladniepachnie.pl/pl/c/Elektryczne-odswiezacze-do-powietrza/112

Czym jest GC/MS?

Badania za pomocą chromatografii gazowej (CS) i spektrometrii masowej (MS) to podstawowe testy wykorzystywane przy sprawdzaniu olejków eterycznych. Pozwalają one w głównej mierze na sprawdzenie czy składniki zawarte w próbce danego olejku eterycznego, są reprezentatywne dla tego co powinien zawierać omawiany olejek eteryczny.

Chromatografia gazowa mierzy składniki zawarte w danej próbce olejku eterycznego poprzez wykreślenie każdego składnika znajdującego się w próbce na wykresie. Spektrometria masowa z kolei zwykle jest robiona razem z chromatografią gazową gdyż pozwala na sprawdzenie czy w próbce znajdują się jakiekolwiek substancje sfałszowane. Innymi słowy dane zebrane podczas testu GC-MS można wykorzystać do porównania składników znajdujących się w danej próbce olejku eterycznego z znanymi próbkami, które posiadają niezawodną czystość i cechują się optymalną jakością dla konkretnego składnika botanicznego.

Innymi słowy kupując produkt o oznaczeniem GC/MS masz pewność, że przeszedł on pozytywnie wszystkie testy i jest czystym olejkiem eterycznym wysokiej klasy, który nie jest wypełniony sfałszowanymi substancjami etc.

Olejki terapeutyczne marki DoTerra – czyste olejki eteryczne wysokiej jakości

Na rynku znaleźć można wiele różnych produktów i producentów, jednak to właśnie marka DoTerra jest tym na co powinieneś się zdecydować. Olejki produkowane przez DoTerra pozyskuje się w drodze delikatnej i starannej destylacji roślin co pozwala na zapewnienie doskonałego składu i najwyższej jakości ekstraktu eterycznego. Ponadto wszystkie produkty DoTerra przechodzą rygorystyczny protokół CPTG) – Testowanej Certyfikowanej Czystej jakości (do którego zalicza się również GC/MS).

ladniepachnie olejkieteryczne

Jeżeli wybierzesz produkt DoTerra, masz pewność, że używasz olejku eterycznego, który pozbawiony jest zanieczyszczeń, sztucznych domieszek czy wypełniaczy. Produkty oferowane przez DoTerra są całkowicie czyste i spełniają najwyższe standardy w branży.


Więcej o olejkach dowiesz się na stronie: https://ladniepachnie.pl/pl/producer/doTERRA/97

Artykuł sponsorowany   Na takie akcje straż miejska ma czas szkoda że na przejściu koło szkoły podstawowej nigdy nikogo ...
Nie wiem kto jest odpowiedzialny za organizacje dnia dziecka ale uwaga ludzie na scenie śpiewali ALKOHOLICZKA ...
Polecam wcześniej obejrzeć film 100 POLICJANTÓW zdradza TAJEMNICE polskiej Policji https://www.youtube.com/watch?v=Gg58n2DKlT4 gdzie autor oparł się na ...

Lokalne ogłoszenia drobne

03.06.2023 08:42 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI czy KOLEKCJI ANTYKÓW ... 603 - 567 - 304Kupię stare: Obrazy…

26.05.2023 12:50 wrote:

 Oferuję wapno nawozowe w cenie 25zł netto za tonę. Kontakt: 885 965 342…

24.05.2023 08:52 wrote:

Oferuję do wynajęcia garaż o pow 18m2 wyposażony w energię elektryczną.Garaż posadowiony jest w Środzie Śl ul. Wrocławska 18. Kontakt 79475…

16.05.2023 17:55 wrote:

Oferuję usługę drukowania dowolnego obrazu na każdej ścianie. Zamiast fototapety pod którą trzeba przygotować ścianę i później odpowiednio …

baner

handlo

glory baner