czwartek 18.07.2024

Imieniny: Emila Erwina


Olejki eteryczne klasy teraupetycznej – jak być świadomym konsumentem?
Polski rynek ostatnimi czasy zalewany jest ofertami firm, które oferują różnego rodzaju olejki eteryczne. Jest to oczywiście odpowiedź na rosnącą podaż oraz zainteresowanie Polaków aromaterapią. Samo w sobie nie jest to złym zjawiskiem, jednak w tak dużym natłoku gamy rozmaitych produktów konsument może się pogubić i zakupić błędny produkt, np. zamiast kupić olejek eteryczny klasy terapeutycznej, zakupi po prostu substancje zapachową. Informacja o ich jakości i składzie chemicznym jest kluczowa, a ten artykuł omówi na co należy zwracać uwagę.


Opakowanie to źródło informacji – czytaj oznakowanie!

„Jakość/klasa terapeutyczna” jest coraz częściej stosowana przez różne marki olejków eterycznych. Jednakże, musisz pamiętać, o jednej, istotnej zasadzie. Mianowicie, jeżeli olejek eteryczny nie ma analizy GC/MS to „klasa terapeutyczna” jest w tym przypadku niczym więcej, jak sloganem marketingowym, mającym zachęcić cię do zakupu danego produktu. Jeżeli produkt przeszedł analizę GC/MS to znajdziesz odpowiednią informację na opakowaniu.

Powinieneś uważać również na często używany przez firmy slogan „czysty olejek eteryczny” Jest to bowiem termin, mocno nadużywany w branży. Należy bowiem pamiętać, że czyste olejki eteryczne mogą być destylowane z roślin o niskiej jakości, mogą stać przez wiele na magazynowej półce lub być przechowywane w taki sposób, że dochodzi do ich utlenienia. Innymi słowy olejek nadal jest „czysty”jednak jego jakość pozostawia sporo do życzenia. Przy zakupie masz prawo zażądać karty charakterystyki i specyfikacji technicznej produktu i powinieneś z tego skorzystać.

Przeczytaj również: https://ladniepachnie.pl/pl/c/Elektryczne-odswiezacze-do-powietrza/112

Czym jest GC/MS?

Badania za pomocą chromatografii gazowej (CS) i spektrometrii masowej (MS) to podstawowe testy wykorzystywane przy sprawdzaniu olejków eterycznych. Pozwalają one w głównej mierze na sprawdzenie czy składniki zawarte w próbce danego olejku eterycznego, są reprezentatywne dla tego co powinien zawierać omawiany olejek eteryczny.

Chromatografia gazowa mierzy składniki zawarte w danej próbce olejku eterycznego poprzez wykreślenie każdego składnika znajdującego się w próbce na wykresie. Spektrometria masowa z kolei zwykle jest robiona razem z chromatografią gazową gdyż pozwala na sprawdzenie czy w próbce znajdują się jakiekolwiek substancje sfałszowane. Innymi słowy dane zebrane podczas testu GC-MS można wykorzystać do porównania składników znajdujących się w danej próbce olejku eterycznego z znanymi próbkami, które posiadają niezawodną czystość i cechują się optymalną jakością dla konkretnego składnika botanicznego.

Innymi słowy kupując produkt o oznaczeniem GC/MS masz pewność, że przeszedł on pozytywnie wszystkie testy i jest czystym olejkiem eterycznym wysokiej klasy, który nie jest wypełniony sfałszowanymi substancjami etc.

Olejki terapeutyczne marki DoTerra – czyste olejki eteryczne wysokiej jakości

Na rynku znaleźć można wiele różnych produktów i producentów, jednak to właśnie marka DoTerra jest tym na co powinieneś się zdecydować. Olejki produkowane przez DoTerra pozyskuje się w drodze delikatnej i starannej destylacji roślin co pozwala na zapewnienie doskonałego składu i najwyższej jakości ekstraktu eterycznego. Ponadto wszystkie produkty DoTerra przechodzą rygorystyczny protokół CPTG) – Testowanej Certyfikowanej Czystej jakości (do którego zalicza się również GC/MS).

ladniepachnie olejkieteryczne

Jeżeli wybierzesz produkt DoTerra, masz pewność, że używasz olejku eterycznego, który pozbawiony jest zanieczyszczeń, sztucznych domieszek czy wypełniaczy. Produkty oferowane przez DoTerra są całkowicie czyste i spełniają najwyższe standardy w branży.


Więcej o olejkach dowiesz się na stronie: https://ladniepachnie.pl/pl/producer/doTERRA/97

Artykuł sponsorowany


To proste jak zdobywali swiadectwa i dyplomy studiow wyzszych. Przykladem sa Kaczynscy. Jaroslaw Kaczynski jest dobrym ...
ile w takich obozach pracy mozna zarobic - 800 czy 1000 euro net max miesiecznie? Wyzysk ...
Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...

Nie przegap tych artykułów.