niedziela 01.08.2021

Imieniny: Alfonsa Nadii

Bike Maraton 2021. Rusza rezerwacja i sprzedaż numerów startowych

Bike Maraton 2021. Rusza rezerwacja i sprzedaż numerów startowych

Cz, 18.03.2021 10:22
 •  

Mamy dokładnie miesiąc do inauguracji Bike Maratonu 2021. Organizacyjnie - wszystko jest już zapięte na ostatni guzik, a tymczasem właśnie ogłoszono kolejną wersję ogólnopolskiego lockdownu, który ma potrwać do 9 kwietnia.


My jednak działamy z wiarą w przyszłość i w to, że Bike Maraton 2021 odbędzie się bez większych zakłóceń. Oczywiście wszyscy musimy też być świadomi, że stan epidemii trwa, a nasz wspólny przeciwnik - Covid - 19 - wciąż nie daje się pokonać. Mimo to musimy być przygotowani do rozpoczęcia sezonu.

W związku z tym od dzisiaj (18.03.2021) otwieramy system rezerwacji numerów startowych z roku 2020. Warunkiem zachowania numeru jest jego opłacenie. Koszt numeru startowego w tym sezonie to 25 PLN.

Ponadto:

 • od 25.03 od 31.03 można rezerwować dowolny, dostępny numer z puli 1-3000
 • do 28.03 istnieje możliwość personalizacji numeru w postaci dowolnego napisu do 30 znaków. Może to być imię i nazwisko, ksywa, nazwa drużyny lub dowolne inne hasło. Taka opcja będzie dostępna BEZ DODATKOWEJ OPŁATY.
 • Do 31.03 macie możliwość zamówienia wysyłki numeru do domu. Koszt – 20 PLN

Jednocześnie ze startem rezerwacji, publikujemy aktualny regulamin Bike Maratonu 2021.

System sprzedaży i rezerwacji numerów startowych będzie dostępny w panelu zapisów na BM.

Co dalej?

W myśl obowiązujących dziś przepisów, legalna rywalizacja sportowa dostępna jest tylko w imprezach organizowanych przez krajowe związki sportowe dla zawodników zrzeszonych w tych związkach i posiadających licencje zawodnicze. Jedyną więc dostępną szansą dla kolarza - amatora jest wykupienie licencji, która umożliwi mu start w wybranych zawodach.  Posiadanie jednej z licencji PZKOL-u niesie ze sobą oczywiście wiele korzyści, ale nakłada też na zawodnika pewne obowiązki i wymogi. Nie każdy chce lub może taką licencję wykupić i nie każdy wychodzi z założenia, że będzie jej potrzebował. Jednocześnie  PZKOL informuje, że nie jest w stanie obecnie wystawiać licencji ze względu na utratę danych i pożar serwerów.

W związku z obecną sytuacją od wielu tygodni piszemy, dzwonimy, rozmawiamy i konsultujemy się w sprawie usprawnienia wydawania licencji kolarskich w tym roku. System, który mamy obecnie, wymaga, naszym zdaniem, ulepszenia i dostosowania go do otaczających nas realiów - również po pandemii. Podsuwamy konkretne i gotowe rozwiązania - zmiany w wyrabianiu licencji, możliwość przyznawania licencji jednodniowych, weekendowych, miesięcznych itd. Widzimy możliwość doliczania kosztu jednorazowej licencji do opłaty startowej i możemy wziąć na siebie ciężar ich wystawiania, weryfikowania i rozliczania się z Polskim Związkiem Kolarskim. Dodatkowe stanowisko w biurze zawodów dla delegata związku, który mógłby się zajmować wyrabianiem i weryfikowaniem licencji również nie jest dla nas problemem.  Wysyłaliśmy oficjalne pisma i rozmawialiśmy z wieloma przychylnymi osobami w PZKOL - u, nasze pomysły i propozycje spotykały się z życzliwością i zrozumieniem, mamy też obietnice, że będą w naszej krajowej federacji podejmowane próby zmiany obecnej rzeczywistości. Jednak, jak często w podobnych sytuacjach, nie ma szans na szybką zmianę aktualnych regulacji i dostosowania ich do szybko zmieniającej się rzeczywistości. Nie ma oczywiście również gwarancji, że cokolwiek zmieni się w przyszłości i mamy świadomość, że dla związku nie jest to, niestety, jeden z najbardziej palących problemów.

Długo się zastanawialiśmy nad startem tegorocznego sezonu, bo - jak widać - pandemia wciąż stawia kolejne wyzwania przed nami wszystkimi i ponownie nie ma tu idealnych rozwiązań.

Uznaliśmy, że nie możemy wymagać od uczestników Bike Maratonu aby wyrabiali licencje kolarskie, dające złudne poczucie pewności startu w zawodach i nie mogąc Wam jednocześnie zagwarantować, że nasze zawody się odbędą i że owe licencje będą rzeczywiście przydatne i potrzebne. Zbyt dużo rzeczy nie zależy ani od Was, ani od nas. Nie wiemy jak sytuacja epidemiczna będzie wyglądała za tydzień, dwa, trzy i za miesiąc. Wszystko wskazuje na to, że najgorsze wciąż przed nami.

Bike Maraton to odważna idea i nasz wspólny pomysł na imprezę sportową otwartą dla wszystkich. I dla zawodowców, i dla amatorów. Dla tych, którzy walczą o medale Mistrzostw Polski, i dla tych, którzy całą rodziną chcą rekreacyjnie przejechać najkrótszy dystans.

Oferta Bike Maratonu musi być pełna i dostępna dla wszystkich chętnych i zainteresowanych. Dlatego też swoboda i możliwość wyboru są tu kluczowe i najważniejsze.

Zgodnie z naszymi deklaracjami - uruchomimy zapisy tylko wtedy, jeśli będziemy mieć pewność, że Bike Maraton się odbędzie i będziemy w stanie przygotować ten wyścig w formule dostępnej dla wszystkich.

Dziś nie wiemy czy BM w Miękini odbędzie się w kwietniu. Czekamy na uwolnienie imprez sportowych od narzuconych rygorów i obostrzeń związanych ze sportem zawodowym, ale najpierw wszyscy musimy poczekać przynajmniej do 9 kwietnia.

Przeczekaliśmy pierwszą i drugą falę, więc trzecią też przeczekamy. Sezon jest długi, a my chcemy Bike Maratonu DLA WSZYSTKICH - bez żadnych wyłączeń. I takie wyścigi - nawet w ostrym sanitarnym reżimie - możemy robić.

Pamiętajcie - przewidzieliśmy w tym roku rezerwowy termin Bike Maratonu w Miękini. To 28 sierpnia.

Ostateczną decyzję ogłosimy po Świętach Wielkanocnych.

Organizatorzy / fot. mw (archiwum)

numer startowy bm 2021

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Opoka powiedział(a) Więcej
  Dobry tekst . O czlowieczeństwie. godzinę temu.
 • Panięć powiedział(a) Więcej
  Zachowować się jak trzeba - nawet w stosunku do swoich wrogow. Co warto zaznaczyć . Byli... godzinę temu.
 • Algorytm powiedział(a) Więcej
  No pewnie ze wszyscy internauci zadowoleni widać to po wpisach. Ile to będzie kosztowało... 2 godziny temu.
 • Ulęgałek powiedział(a) Więcej
  J / P  - dramat… Jeszcze ten nadworny bard jako tako trzymał tonacje, ale jak Panie z... 2 godziny temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

01.08.2021 14:30 wrote:

Osoby zainteresowane zajęciami Aikido proszę o kontakt w sprawie utworzenia sekcji w Środzie  Śląskiej. Tel 787 707 885 lub fb Aikido Środa …

25.07.2021 10:03 wrote:

Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, ozdobne Ramy, Ceramikę, Porcelanę, stare Szkła, kolorowe Szkło z PRL-u, Kryształy, Lampy, Figurki, R…

21.07.2021 05:43 wrote:

Sprzedam ox bile (żółć spożywcza, bydlęca) firmy Allergy Research Group, 500 mg, 100 kapsułek. Uzupełnia naturalną funkcję żółci w wątrobie…

13.07.2021 10:02 wrote:

Stare Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Srebro, Sztućce, Tace, Świeczniki, Plat…