sobota 13.08.2022

Imieniny: Diany Hipolita

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Sport poniedziałek, 18 lipiec 2022 09:37


Międzynarodowy turniej w Warcabach Stupolowych wkrótce w Środzie Śląskiej
W dniach 22.07.2022 – 25.07.2022 w Sali Gimnastycznej Szkoły Podstawowej numer 3 w Środzie Śląskiej przy ul. Górnej odbędzie się Międzynarodowy turniej „V Złota Korona Średzka o Puchar Burmistrza Środy Śląskiej” w Warcabach Stupolowych, na który mamy zaszczyt Państwa zaprosić.


W turnieju może wziąć udział każdy kto tylko wyraża chęć gry w warcaby, bez względu na wiek i posiadane umiejętności. Do zmagań przystąpią dzieci, młodzież, dorośli, kobiety i mężczyźni, osoby zdrowe i niepełnosprawne, w tym osoby całkowicie niewidome. W zawodach wezmą udział również zawodnicy z zagranicy. Oprócz zawodników z górnej półki (Mistrzowie Światowej Federacji Warcabowej) w zmaganiach wezmą udział osoby które nigdy jeszcze nie grały na turniejach (dla nich utworzono klasyfikację Debiutant). Każdy zawodnik powinien posiadać ważną licencję zawodniczą Polskiego Związku Warcabowego (licencję – jeśli ktoś nie posiada, wyrobimy podczas trwania turnieju). Same zawody charakteryzują się – jak co roku – wspaniałą atmosferą, super integracją różnych środowisk oraz nawiązywaniem nowych kontaktów między osobami. Jest to też okazja do nauki gry w warcaby, podniesienia swoich kwalifikacji w tę grę, jak również aktywne spędzenie czasu wolnego. Gwarantujemy wspaniałą zabawę, zapewniamy poczęstunek (kawa, herbata, woda mineralna, słodkości).

Nad sprawnym przebiegiem rywalizacji będą czuwać sędziowie: sędzia główny – Robert Sobczyk oraz sędzia rundowy Edward Karpiński. Turniej zostanie zarejestrowany w Polskim Związku Warcabowym oraz w Światowej Federacji Warcabowej FMJD celem naliczenia uzyskanych przez zawodników rankingów, kategorii i tytułów.

Specjalnie dla mieszkańców Ziemi Średzkiej utworzyliśmy klasyfikację Ziemia Średzka (jedna dla dzieci i jedna dla dorosłych, pierwsze trzy miejsca w tych klasyfikacjach nagradzamy pucharami).

Startujemy w piątek 22 lipca 2022 o godzinie 18.00 przywitaniem i odprawą techniczną, następnie o 18.30 rozpoczniemy pierwszą rundę zmagań na stu polach warcabnicy. Uroczyste zakończenie turnieju z rozdaniem nagród nastąpi w poniedziałek 25 lipca o godzinie 12.00. Otwarcia oraz zakończenia turnieju dokona Burmistrz Środy Śląskiej pan Adam Ruciński. Pierwsze trzy osoby w każdej z klasyfikacji staną na podium i otrzymają puchary, zwycięzcy poszczególnych klasyfikacji zostaną ukoronowane i wejdą w skład Rodziny Królewskiej, która otrzymuje przywilej startu w przyszłym roku bez opłaty wpisowego. Organizatorzy przewidzieli również nagrody rzeczowe i dyplomy dla wszystkich uczestników turnieju oraz nagrody finansowe dla najlepszej szóstki w kategorii OPEN.

Zapisy prosimy kierować na adres mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem tel. 503-083-586. W treści zgłoszenia prosimy podać: imię i nazwisko, datę urodzenia, miejscowość oraz numer tel. do kontaktu.

Dane szczegółowe:

Miejsce rozgrywania zawodów – mała sala gimnastyczna w SP 3 w Środzie Śląskiej

Rozpoczęcie – 22.07.2022, godz. 18.00

Zakończenie – 25.07.2022, godz. 12.00

Dystans – 7 rund

Tempo gry – 90 minut na zawodnika

System rozgrywek – szwajcarski

Wpisowe – 50 zł

 

Organizatorzy i Partnerzy:

Urząd Gminy w Środzie Śląskiej

Dom Kultury w Środzie Śląskiej

SKFSiTNiS Jutrzenka Częstochowa

UKS Roszada Lipno

UKS Złota Korona Środa Śląska

Średzkie Gminne Zrzeszenie LZS

ELDISY sp. z o.o., Komorniki k/Środy Śląskiej

Sieć sklepów ABC Agnieszka Malczewska

Hotel Sarai Arkadiusz Olejnik

 

Klasyfikacje:

OPEN – ogólna

Najlepsze kobiety

Juniorzy: do lat 8, do lat 10, do lat 13, do lat 17

Senior 50+

Debiutanci

Ziemia Średzka – dzieci

Ziemia Średzka – dorośli

Najlepsi Niepełnosprawni

Najlepsi Niewidomi

 

Szczegółowe informacje (harmonogram, lista startowa zawodników) dostępne na stronie www.warcaby.pl/wyniki

Regulamin dostępny na stronie www.warcaby.pl/kalendarz

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Robert Sobczyk

plakat warcaby 1

<-- || -->

 • hahah powiedział(a) Więcej
  oni na serio w telewizjii propagandowej puszczają w TVPIS wiadomościach takie newsy? 3 godziny temu.
 • hehehe powiedział(a) Więcej
  Czyli Adaś nadal topi środki finansowe Gminy... Utopił już osiedle socjalne na Wiejskiej... Za chwile utopi fundusz Covidowy którego nie zdąży... 4 godziny temu.
 • Zainteresowany powiedział(a) Więcej
  Ale pierdy pola gadasz zrzut ścieków z czajki-twoje TVP jedną zdechłą rybę pokazywało przez dwa tygodnie dziesięć razy dziennie. Jakoś nie... 4 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…