niedziela 24.09.2023

Imieniny: Gerarda Teodora

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

    Dział: Sport poniedziałek, 18 lipiec 2022 09:37


Międzynarodowy turniej w Warcabach Stupolowych wkrótce w Środzie Śląskiej

SkomentujW dniach 22.07.2022 – 25.07.2022 w Sali Gimnastycznej Szkoły Podstawowej numer 3 w Środzie Śląskiej przy ul. Górnej odbędzie się Międzynarodowy turniej „V Złota Korona Średzka o Puchar Burmistrza Środy Śląskiej” w Warcabach Stupolowych, na który mamy zaszczyt Państwa zaprosić.W turnieju może wziąć udział każdy kto tylko wyraża chęć gry w warcaby, bez względu na wiek i posiadane umiejętności. Do zmagań przystąpią dzieci, młodzież, dorośli, kobiety i mężczyźni, osoby zdrowe i niepełnosprawne, w tym osoby całkowicie niewidome. W zawodach wezmą udział również zawodnicy z zagranicy. Oprócz zawodników z górnej półki (Mistrzowie Światowej Federacji Warcabowej) w zmaganiach wezmą udział osoby które nigdy jeszcze nie grały na turniejach (dla nich utworzono klasyfikację Debiutant). Każdy zawodnik powinien posiadać ważną licencję zawodniczą Polskiego Związku Warcabowego (licencję – jeśli ktoś nie posiada, wyrobimy podczas trwania turnieju). Same zawody charakteryzują się – jak co roku – wspaniałą atmosferą, super integracją różnych środowisk oraz nawiązywaniem nowych kontaktów między osobami. Jest to też okazja do nauki gry w warcaby, podniesienia swoich kwalifikacji w tę grę, jak również aktywne spędzenie czasu wolnego. Gwarantujemy wspaniałą zabawę, zapewniamy poczęstunek (kawa, herbata, woda mineralna, słodkości).

Nad sprawnym przebiegiem rywalizacji będą czuwać sędziowie: sędzia główny – Robert Sobczyk oraz sędzia rundowy Edward Karpiński. Turniej zostanie zarejestrowany w Polskim Związku Warcabowym oraz w Światowej Federacji Warcabowej FMJD celem naliczenia uzyskanych przez zawodników rankingów, kategorii i tytułów.

Specjalnie dla mieszkańców Ziemi Średzkiej utworzyliśmy klasyfikację Ziemia Średzka (jedna dla dzieci i jedna dla dorosłych, pierwsze trzy miejsca w tych klasyfikacjach nagradzamy pucharami).

Startujemy w piątek 22 lipca 2022 o godzinie 18.00 przywitaniem i odprawą techniczną, następnie o 18.30 rozpoczniemy pierwszą rundę zmagań na stu polach warcabnicy. Uroczyste zakończenie turnieju z rozdaniem nagród nastąpi w poniedziałek 25 lipca o godzinie 12.00. Otwarcia oraz zakończenia turnieju dokona Burmistrz Środy Śląskiej pan Adam Ruciński. Pierwsze trzy osoby w każdej z klasyfikacji staną na podium i otrzymają puchary, zwycięzcy poszczególnych klasyfikacji zostaną ukoronowane i wejdą w skład Rodziny Królewskiej, która otrzymuje przywilej startu w przyszłym roku bez opłaty wpisowego. Organizatorzy przewidzieli również nagrody rzeczowe i dyplomy dla wszystkich uczestników turnieju oraz nagrody finansowe dla najlepszej szóstki w kategorii OPEN.

Zapisy prosimy kierować na adres mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem tel. 503-083-586. W treści zgłoszenia prosimy podać: imię i nazwisko, datę urodzenia, miejscowość oraz numer tel. do kontaktu.

Dane szczegółowe:

Miejsce rozgrywania zawodów – mała sala gimnastyczna w SP 3 w Środzie Śląskiej

Rozpoczęcie – 22.07.2022, godz. 18.00

Zakończenie – 25.07.2022, godz. 12.00

Dystans – 7 rund

Tempo gry – 90 minut na zawodnika

System rozgrywek – szwajcarski

Wpisowe – 50 zł

 

Organizatorzy i Partnerzy:

Urząd Gminy w Środzie Śląskiej

Dom Kultury w Środzie Śląskiej

SKFSiTNiS Jutrzenka Częstochowa

UKS Roszada Lipno

UKS Złota Korona Środa Śląska

Średzkie Gminne Zrzeszenie LZS

ELDISY sp. z o.o., Komorniki k/Środy Śląskiej

Sieć sklepów ABC Agnieszka Malczewska

Hotel Sarai Arkadiusz Olejnik

 

Klasyfikacje:

OPEN – ogólna

Najlepsze kobiety

Juniorzy: do lat 8, do lat 10, do lat 13, do lat 17

Senior 50+

Debiutanci

Ziemia Średzka – dzieci

Ziemia Średzka – dorośli

Najlepsi Niepełnosprawni

Najlepsi Niewidomi

 

Szczegółowe informacje (harmonogram, lista startowa zawodników) dostępne na stronie www.warcaby.pl/wyniki

Regulamin dostępny na stronie www.warcaby.pl/kalendarz

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Robert Sobczyk

plakat warcaby 1
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Sentymentalna podroż po PRL. Sklepowa na dzień dobry przyitala Cię  uprzejmym słowem.  Czego ... pan sobie ...
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

komnet internet

baner

Nie przegap tych artykułów.