wtorek 09.08.2022

Imieniny: Romana Ryszarda

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Sport środa, 27 lipiec 2022 11:50


Mistrzowie warcabów ukoronowani po raz piąty
Za nami V Złota Korona Średzka o Puchar Burmistrza Środy Śląskiej. Ten międzynarodowy turniej w warcabach stupolowych co roku przyciąga do Środy Śląskiej amatorów tej gry planszowej z całego świata. W tym roku wśród zawodników pojawili się obywatele Ukrainy, Belgii i Francji.

Fot. UM Fot. UM


W tegorocznej edycji V Złotej Korony Średzkiej udział wzięło 62 zawodników, w tym osoby niepełnosprawne i niewidzące. Najmłodszy zawodnik miał 7 lat, a najstarszy 81. – To pokazuje doskonale, że warcaby to gra dla każdego, bez względu na wiek, płeć, czy stopień niepełnosprawności – komentuje Robert Sobczyk, sędzia główny turnieju, członek Klubu „Jutrzenka” z Częstochowy i mieszkaniec Jugowca. – Tegoroczna edycja, podobnie jak poprzednie, należała do udanych, gościliśmy zawodników z całej Polski, a nawet zza granicy. Jestem bardzo zadowolony z przebiegu turnieju i dziękuję wszystkim zaangażowanym w jego przygotowanie, także Gminie Środa Śląska i Panu Burmistrzowi – dodaje Robert Sobczyk.

Jedna z najważniejszych nagród turnieju, Oskar Warcabowy, powędrował do Zygmunta Ślęzaka z LKS Czarna Damka Lututów, któremu statuetkę wręczył burmistrz Adam Ruciński. Włodarz razem z dyrektor SP nr 3 Emilią Latos, dyrektorem Domu Kultury Grzegorzem Ptaszyńskim oraz Dariuszem Antoszczyszynem, byłym dyrektorem Banku Santander w Środzie Śląskiej wręczali nagrody laureatom turnieju i koronowali zwycięzców poszczególnych kategorii.

- Cieszę się, że miałem przyjemność otworzyć, a teraz mogę zamknąć kolejną edycję Złotej Korony Średzkiej, podziwiam wszystkich zawodników za ich niezwykłe umiejętności i zaangażowanie i dziękuję za przybycie do Środy Śląskiej wszystkim zawodnikom z całego kraju – mówił podczas zamknięcia turnieju burmistrz Adam Ruciński. – Ten turniej to już tradycja w naszym mieście, mam nadzieję, że w podobnym składzie spotkamy się za rok.

Kilkunastu zawodników odebrało także nowe normy na kategorie wywalczone podczas turnieju. Zwycięzcą V Złotej Korony Średzkiej został Francuz Anastase Leclerc, drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji zajął Amadeusz Zyber-Moszak, a trzeci na podium był Bogdan Bańkowski.

(prg)

<-- || -->

 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Każdy by zagłosował na partie kotra chce dawać pieniążki obywatelom, tylko nikt nie zastanawiał się nad długofalowymi skutkami tego rozdawnictwa. 15 minut temu.
 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Zosia ty chyba za dużo tvp oglądasz przed snem. Przejechałem ostatnio pół polski i nie mówię tu o dużych miastach tylko mniejszych niż Środa... 22 minut temu
 • M powiedział(a) Więcej
  Najdziwniejsze jest to że kogo się nie spytam to nikt na PIS nie głosował a jakimś cudem wygrywają wybory...
  Przed każdymi wyborami powinien... 25 minut temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…