poniedziałek 26.02.2024

Imieniny: Mirosława Aleksandra

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250

    Dział: Sport środa, 27 lipiec 2022 11:50


Mistrzowie warcabów ukoronowani po raz piąty

SkomentujZa nami V Złota Korona Średzka o Puchar Burmistrza Środy Śląskiej. Ten międzynarodowy turniej w warcabach stupolowych co roku przyciąga do Środy Śląskiej amatorów tej gry planszowej z całego świata. W tym roku wśród zawodników pojawili się obywatele Ukrainy, Belgii i Francji.


Fot. UM Fot. UM


W tegorocznej edycji V Złotej Korony Średzkiej udział wzięło 62 zawodników, w tym osoby niepełnosprawne i niewidzące. Najmłodszy zawodnik miał 7 lat, a najstarszy 81. – To pokazuje doskonale, że warcaby to gra dla każdego, bez względu na wiek, płeć, czy stopień niepełnosprawności – komentuje Robert Sobczyk, sędzia główny turnieju, członek Klubu „Jutrzenka” z Częstochowy i mieszkaniec Jugowca. – Tegoroczna edycja, podobnie jak poprzednie, należała do udanych, gościliśmy zawodników z całej Polski, a nawet zza granicy. Jestem bardzo zadowolony z przebiegu turnieju i dziękuję wszystkim zaangażowanym w jego przygotowanie, także Gminie Środa Śląska i Panu Burmistrzowi – dodaje Robert Sobczyk.

Jedna z najważniejszych nagród turnieju, Oskar Warcabowy, powędrował do Zygmunta Ślęzaka z LKS Czarna Damka Lututów, któremu statuetkę wręczył burmistrz Adam Ruciński. Włodarz razem z dyrektor SP nr 3 Emilią Latos, dyrektorem Domu Kultury Grzegorzem Ptaszyńskim oraz Dariuszem Antoszczyszynem, byłym dyrektorem Banku Santander w Środzie Śląskiej wręczali nagrody laureatom turnieju i koronowali zwycięzców poszczególnych kategorii.

- Cieszę się, że miałem przyjemność otworzyć, a teraz mogę zamknąć kolejną edycję Złotej Korony Średzkiej, podziwiam wszystkich zawodników za ich niezwykłe umiejętności i zaangażowanie i dziękuję za przybycie do Środy Śląskiej wszystkim zawodnikom z całego kraju – mówił podczas zamknięcia turnieju burmistrz Adam Ruciński. – Ten turniej to już tradycja w naszym mieście, mam nadzieję, że w podobnym składzie spotkamy się za rok.

Kilkunastu zawodników odebrało także nowe normy na kategorie wywalczone podczas turnieju. Zwycięzcą V Złotej Korony Średzkiej został Francuz Anastase Leclerc, drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji zajął Amadeusz Zyber-Moszak, a trzeci na podium był Bogdan Bańkowski.

(prg)

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

ogrody pawlowski trawniki www


warsztat 336224 px

stihl

Nie przegap tych artykułów.