niedziela 24.09.2023

Imieniny: Gerarda Teodora

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

    Dział: Sport środa, 27 lipiec 2022 11:50


Mistrzowie warcabów ukoronowani po raz piąty

SkomentujZa nami V Złota Korona Średzka o Puchar Burmistrza Środy Śląskiej. Ten międzynarodowy turniej w warcabach stupolowych co roku przyciąga do Środy Śląskiej amatorów tej gry planszowej z całego świata. W tym roku wśród zawodników pojawili się obywatele Ukrainy, Belgii i Francji.


Fot. UM Fot. UM


W tegorocznej edycji V Złotej Korony Średzkiej udział wzięło 62 zawodników, w tym osoby niepełnosprawne i niewidzące. Najmłodszy zawodnik miał 7 lat, a najstarszy 81. – To pokazuje doskonale, że warcaby to gra dla każdego, bez względu na wiek, płeć, czy stopień niepełnosprawności – komentuje Robert Sobczyk, sędzia główny turnieju, członek Klubu „Jutrzenka” z Częstochowy i mieszkaniec Jugowca. – Tegoroczna edycja, podobnie jak poprzednie, należała do udanych, gościliśmy zawodników z całej Polski, a nawet zza granicy. Jestem bardzo zadowolony z przebiegu turnieju i dziękuję wszystkim zaangażowanym w jego przygotowanie, także Gminie Środa Śląska i Panu Burmistrzowi – dodaje Robert Sobczyk.

Jedna z najważniejszych nagród turnieju, Oskar Warcabowy, powędrował do Zygmunta Ślęzaka z LKS Czarna Damka Lututów, któremu statuetkę wręczył burmistrz Adam Ruciński. Włodarz razem z dyrektor SP nr 3 Emilią Latos, dyrektorem Domu Kultury Grzegorzem Ptaszyńskim oraz Dariuszem Antoszczyszynem, byłym dyrektorem Banku Santander w Środzie Śląskiej wręczali nagrody laureatom turnieju i koronowali zwycięzców poszczególnych kategorii.

- Cieszę się, że miałem przyjemność otworzyć, a teraz mogę zamknąć kolejną edycję Złotej Korony Średzkiej, podziwiam wszystkich zawodników za ich niezwykłe umiejętności i zaangażowanie i dziękuję za przybycie do Środy Śląskiej wszystkim zawodnikom z całego kraju – mówił podczas zamknięcia turnieju burmistrz Adam Ruciński. – Ten turniej to już tradycja w naszym mieście, mam nadzieję, że w podobnym składzie spotkamy się za rok.

Kilkunastu zawodników odebrało także nowe normy na kategorie wywalczone podczas turnieju. Zwycięzcą V Złotej Korony Średzkiej został Francuz Anastase Leclerc, drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji zajął Amadeusz Zyber-Moszak, a trzeci na podium był Bogdan Bańkowski.

(prg)
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Sentymentalna podroż po PRL. Sklepowa na dzień dobry przyitala Cię  uprzejmym słowem.  Czego ... pan sobie ...
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

komnet internet

baner

Nie przegap tych artykułów.