piątek 14.06.2024

Imieniny: Bazylego Elizy

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250

    Dział: Sport wtorek, 27 lipiec 2021 13:41


Warcaby spełniają marzenia. Wyjątkowy turniej w Środzie Śląskiej

4 CommentsW dniach 16 – 19 lipca 2021 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej odbył się Międzynarodowy Turniej IV Złota Korona Średzka o Puchar Burmistrza Środy Śląskiej w Warcabach Stupolowych.Organizatorami oraz sponsorami zmagań byli:

Urząd Gminy w Środzie Śląskiej

Dom Kultury w Środzie Śląskiej

Santander Bank Polska

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących Klub Jutrzenka z Częstochowy

UKS Roszada Lipno

Skład sponsorów uzupełnili pozostali nasi wspaniali Partnerzy:

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Środzie Śląskiej (użyczenie Sali oraz zapewnienie wszystkiego, co było potrzebne by uatrakcyjnić turniej)

MH Sport Katarzyna i Michał Honc

Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej

Sieć sklepów ABC Agnieszka Malczewska (zapewnienie poczęstunku: woda mineralna, bułki i pączki oraz inne słodycze)

Arkadiusz Olejnik – Hotel Sarai

Patronat Honorowy nad imprezą sprawował Burmistrz Środy Śląskiej Pan Adam Ruciński

Patronat Medialny nad turniejem objęła TVi Roland Gazeta

Projekt Graficzny Arkadiusz Biadasiewicz

Zawody rozpoczęto zgodnie z planem o godzinie 18:00. Zebranych powitał – debiutujący w roli Kierownika Turnieju - Andrzej Hubiak, mieszkaniec Środy Śląskiej. Następnie głos zabrał organizator i sędzia główny Robert Sobczyk, który powitał zawodników oraz zaproszonych gości: Burmistrza Środy Śląskiej Pana Adama Rucińskiego, Dyrektora SP nr 3 Panią Emilię Latos oraz byłą Dyrektor Panią Alinę Kargol. Tuż przed rozpoczęciem zmagań pojawił się również Dyrektor Santander Bank Polska w Środzie Śląskiej Pan Dariusz Antoszczyszyn, który przemówił do wszystkich obecnych na sali życząc im sukcesów, przeprosił też że nie może dłużej zostać gdyż wzywają go obowiązki.

Tuż po przywitaniu i przemówieniach zaproszonych gości, sędzia główny poprowadził odprawę techniczną, podczas której poinformował zgromadzonych o regulaminie i przepisach. Przedstawił również komunikaty związane z organizacją turnieju. Sędziami pomocniczymi zostali: Jan Chrząszcz i Stanisław Rak, którzy grali jako zawodnicy, a po skończonej partii pomagali sędziemu głównemu.

Na starcie ujrzeliśmy 45 zawodników z 17 klubów w wieku od 7 do 72 lat. W gronie startujących znaleźli się dwaj debiutanci, mieszkańcy Środy Śląskiej. Trzy osoby wystąpiły jako niezrzeszone w żadnym klubie. Turniej przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z tempem gry 90 minut na zawodnika. Wszyscy uczestnicy zmagań prowadzili obowiązkowy zapis partii.

O godzinie 18:30 rozpoczęła się pierwsza runda. Wszyscy zawodnicy grali w skupieniu i walczyli do samego końca podczas trwania całego turnieju. Poziom zawodów był bardzo wysoki, w czołówce było ciasno. Zawodnicy prócz klasyfikacji głównej OPEN rywalizowali w klasyfikacjach: Junior 8, Junior 10, Junior 13, Junior 17, Senior 50+, Najlepsze Kobiety, Najlepsi Debiutanci, Najlepsi Niepełnosprawni. W tym roku zabrakło Całkowicie Niewidomych, ma to związek z tym, że w Giżycku trwał w tym samym czasie turniej dla osób z dysfunkcją wzroku. Pomimo covidowych czasów oraz rozgrywania w tym czasie innych zawodów przyjechało do naszego miasta dużo osób.

Przejdźmy teraz do podsumowania osiągniętych przez zawodników wyników końcowych.

OPEN

M-ce

Tytuł

Nazwisko, Imię

Klub

Pkt

MSolk

1

MF

Paluch Piotr

LKS Unia Horyniec-Zdrój

12

45

2

MF

Mikulicz Leon

UKS Lokator Gniezno

11

43

3

I++

Rubaj Dominik

SIN Razem Świecie

11

42

4

I++

Myszuk Tymoteusz     

UKS Roszada Lipno

11

39

5

MF

Sawczyk Ryszard

WKS Admirał Pcbest Szczecin     

10     

42

6

I

Jurcewicz Bartosz

LSWKS Złote Piony Bielawa

10

36

W klasyfikacji OPEN rywalizowali wszyscy grający. Jak widać z powyższej tabeli poziom był nie tylko bardzo wysoki lecz również bardzo wyrównany. Zajmujący czołowe lokaty walczyli do ostatnich sekund by odnieść końcowy sukces. Zwyciężył Mistrz Federacji Piotr Paluch z LKS Unia Horyniec-Zdrój zdobywając 12 punktów, tuż za nim na drugim stopniu podium zameldował się Leon Mikulicz z UKS Lokator Gniezno uzyskując 11 dużych punktów. Skład podium uzupełnił przedstawiciel zdolnej młodzieży Dominik Rubaj (SIN Razem Świecie), który zgromadził na swym koncie również 11 dużych punktów, drugą pozycję przegrał zaledwie jednym małym punktem. Również 11 punktów wywalczył czwarty Tymoteusz Myszuk (UKS Roszada Lipno), któremu do podium zabrakło tylko trzech małych oczek. Miejsce piąte z dorobkiem 10 punktów zajął powracający po latach przerwy mieszkaniec Środy Śląskiej Ryszard Sawczyk reprezentujący klub WKS Admirał Pcbest Szczecin, tuż za nim uplasował się Bartosz Jurcewicz (LSWKS Złote Piony Bielawa) również z 10 punktami, o kolejności miejsc decydowały małe punkty. Czołową dziesiątkę klasyfikacji generalnej uzupełnili: siódmy Franciszek Szumera (LKS Grom Złota Dama Poczesna), ósmy Dawid Basznianin (LKS Unia Horyniec-Zdrój), dziewiąty Stanisław Rak (UKS Lokator Gniezno) oraz dziesiąta Emilia Lepak (UKS SW Jeziorany). Zawodnicy zajmujący miejsca od 7 do 12 uzyskali po 9 dużych punktów. Po 8 punktów wywalczyli zawodnicy zajmujący pozycje od 13 do 22 miejsca. Uwidacznia to fakt, jak przebiegała rywalizacja, jak zacięte mecze musieli stoczyć poszczególni zawodnicy.

Najlepsze Kobiety

M-ce

Tytuł

Nazwisko, Imię

Klub

Pkt

MSolk

1

K+

Lepak Emilia

UKS SW Jeziorany

9

35

2

K

Pisarska Katarzyna     

UKS Roszada Lipno

9

35

3

I

Zaborniak Klaudia

LKS Unia Horyniec-Zdrój     

8         

44

Wśród płci piękniejszej rywalizowało 11 pań. W tej klasyfikacji walka również toczyła się do końca o palmę pierwszeństwa w tabeli. Na pierwszych dwóch miejscach panie uzyskały tę samą ilość dużych, jak i małych punktów. W tym przypadku zadecydowało dopiero trzecie wartościowanie. Zwyciężczynią okazała się Emilia Lepak (UKS SW Jeziorany) z dorobkiem 9 punktów, tyle samo uzyskała druga Katarzyna Pisarska (Roszada Lipno). Na trzecim stopniu podium zameldowała się Klaudia Zaborniak (LKS Unia Horyniec-Zdrój), która uzyskała 8 punktów. Również 8 punktów zdobyła czwarta w klasyfikacji kobiet Klara Kornaga, klubowa koleżanka Klaudii. Panie, tak jak panowie prezentowały bardzo wysoki poziom swych umiejętności.

Najlepsi Niepełnosprawni

M-ce

Tytuł

Nazwisko, Imię

Klub

Pkt

MSolk

1

K+

Bajdak Józef

KSNiS Hetman Lublin

7

40

2

M

Jędrzycki Marian     

DKKFSiTNiS Sudety Kłodzko     

6

37

3

II

Biskupski Jan

IKS Zryw Słupsk

6         

35

4

III

Biskupska Maria

IKS Zryw Słupsk

5

30

W klasyfikacji osób niepełnosprawnych rywalizowały ze sobą 4 osoby. Na czele tej tabeli znalazł się Józef Bajdak (Hetman Lublin) z 7 punktami, tuż za nim uplasował się mieszkaniec Środy Śląskiej z klubu Sudety Kłodzko Marian Jędrzycki z 6 punktami, podium uzupełnił zwycięzca tej klasyfikacji sprzed dwóch lat Jan Biskupski (Zryw Słupsk), który również uzyskał 6 punktów. Tuż za podium z 5 punktami zameldowała się Maria Biskupska z klubu Zryw Słupsk. Tutaj też zawodnicy dali z siebie wszystko mierząc się w pojedynkach z osobami zdrowymi.

Najlepsi Debiutanci

M-ce

Nazwisko, Imię

Klub

Pkt

MSolk

1

Mazur Bartłomiej     

Niezrzeszony, Środa Śląska     

4         

28

2

Kamiński Paweł

Niezrzeszony, Środa Śląska

2

27

W tej klasyfikacji wystąpiły 2 osoby. Panowie dopiero rozpoczynają swą przygodę z warcabami. Siedem rozegranych rund dało im możliwość gry z różnymi osobami co znacznie podniosło ich umiejętności gry. Klasyfikację wygrał piętnastoletni Bartłomiej Mazur, który na swym koncie zgromadził 4 punkty. Na drugim stopniu podium stanął Paweł Kamiński z dwoma punktami. Oboje są mieszkańcami Środy Śląskiej. Na kilka dni przed zawodami panowie złożyli wnioski o wydanie licencji zawodniczych PZWarc dla nich, licencje zostały im nadane. Naszym debiutantom życzymy dalszych, owocnych sukcesów.

Senior 50+

M-ce

Tytuł

Nazwisko, Imię

Klub

Pkt

MSolk

1

MF

Paluch Piotr

LKS Unia Horyniec-Zdrój

12

45

2

MF

Mikulicz Leon

UKS Lokator Gniezno

11

43

3

MF

Sawczyk Ryszard       

WKS Admirał Pcbest Szczecin      

10      

42

Najstarsza grupa wiekowa. Tu walka o podium rozegrała się pomiędzy trzema Mistrzami Federacji. W gronie weteranów wystartowało 13 zawodników, w tym dwie panie. Najlepszym okazał się zwycięzca całego turnieju Piotr Paluch (12 pkt) reprezentujący klub Unia Horyniec-Zdrój. Drugi stopień podium przypadł w udziale dla Leona Mikulicza z Lokatora Gniezno, który w swym dorobku uzyskał punkt mniej. Trzecie miejsce wywalczył Ryszard Sawczyk z Admirał Pcbest Szczecin z dorobkiem 10 pkt. Na czwartej pozycji sklasyfikowany został Stanisław Rak (Lokator Gniezno) z 9 punktami, piąty był Jan Chrząszcz (Senet Janikowo), szóstą lokatę zajął Zenon Wesołowski z Lokatora Gniezno, obaj panowie uzyskali po 8 punktów. Seniorzy, jak widać nie odbiegają poziomem gry od młodszych, ich pojedynki są fascynujące i przemyślane.

Junior 8

M-ce

Tytuł

Nazwisko, Imię

Klub

Pkt

MSolk

1

V

Leśniewski Michał     

UKS Roszada Lipno      

5         

27

Najmłodsza kategoria wiekowa. W tej klasyfikacji wiekowej do zawodów przystąpił tylko Michał Leśniewski z Roszady Lipno. Grał z dziećmi i dorosłymi. Stoczył bardzo ciekawe pojedynki. Wpływ na nieobecność innych dzieci miały Mistrzostwa Dzieci w Lidzbarku Warmińskim, które jednak nie doszły do skutku. Michał w ostatniej chwili został dopisany tuż po odwołaniu mistrzostw. Życzymy Michałowi dalszych owocnych sukcesów.

Junior 10

M-ce

Tytuł

Nazwisko, Imię

Klub

Pkt

MSolk

1

IV

Franek Hugo

UKS Roszada Lipno

6

32

2

IV

Dobrowolski Tobiasz      

LKS Unia Horyniec-Zdrój       

4

28

3

IV

Leśniewski Radosław

UKS Roszada Lipno

4         

28

W tej klasyfikacji wystąpiło trzech chłopców. Rywalizowali również z dorosłymi podczas poszczególnych rund. Najlepszy okazał się zawodnik Roszady Lipno Hugo Franek, który zgromadził 6 punktów. Na drugiej pozycji zameldował się Tobiasz Dobrowolski z Unii Horyniec-Zdrój z czterema punktami, na trzecim miejscu uplasował się Radosław Leśniewski z Roszady Lipno również z dorobkiem czterech punktów. Ci chłopcy są już bardzo uzdolnieni i przyszłość należy do nich, czego im szczerze życzymy.

Junior 13

M-ce

Tytuł

Nazwisko, Imię

Klub

Pkt

MSolk

1

III

Papiernicki Jakub       

LKS Unia Horyniec-Zdrój        

8

31

2

I

Wideł Zofia

UKS Roszada Lipno

7

30

3

IV

Flisikowski Kamil

SRW Rychlik

6         

34

W gronie uczestników do lat 13 rywalizowało 7 zawodników. Pokazali klasę i swe wielkie umiejętności gry w warcaby. Nie boją się grać nawet z najlepszymi co sprawia że już w niedalekiej przyszłości będą stanowić czołówkę na turniejach, trzymamy za nich mocno kciuki. Jak widać w tabeli pewne zwycięstwo w tej grupie odniósł Jakub Papiernicki z Unii Horyniec-Zdrój uzyskując 8 punktów. Jako druga na podium zameldowała się Zofia Wideł z Roszady Lipno z dorobkiem 7 punktów. Grono podiumowiczów uzupełnił Kamil Flisikowski z klubu SRW Rychlik który wywalczył 6 punktów. Tuż za Kamilem również z sześcioma punktami było jeszcze 2 zawodników, Kamil jednak zgromadził więcej małych punktów. Widać jak zacięta rywalizacja była w tej grupie wiekowej.

Junior 17

M-ce

Tytuł

Nazwisko, Imię

Klub

Pkt

MSolk

1

I++

Rubaj Dominik

SIN Razem Świecie

11

42

2

I++

Myszuk Tymoteusz        

UKS Roszada Lipno

11

39

3

I

Jurcewicz Bartosz

LSWKS Złote Piony Bielawa      

10          

36

W najstarszej grupie juniorskiej do rywalizacji przystąpiło 10 osób. Jest to bardzo silna grupa zawodników, którzy już teraz pokazują że należą do ścisłej czołówki. Na najwyższym stopniu podium w tej klasyfikacji stanął Dominik Rubaj (SIN Razem Świecie) który zgromadził 11 punktów, tuż za nim na pozycji drugiej uplasował się Tymoteusz Myszuk z Roszady Lipno również z dorobkiem 11 punktów, walkę o pierwsze miejsce przegrał tylko trzema małymi punkcikami. O jeden punkt mniej uzyskał trzeci Bartosz Jurcewicz z klubu Złote Piony z Bielawy. Po 9 punktów zgromadzili czwarty w tej stawce Dawid Basznianin z Unii Horyniec-Zdrój i piąta Katarzyna Pisarska z Roszady Lipno. W tak silnej grupie rywalizacja była bardzo zacięta i grający na stu polach warcabnicy zawodnicy walczyli do ostatnich sekund przyznanego czasu.

Normy na kategorie warcabowe uzyskali:

Dawid Basznianin (Unia Horyniec-Zdrój) - norma na kategorię I

Aleksander Zawitaj (MUKS Wieża Kórnicka Kórnik) - norma na kategorię II

Kamil Flisikowski (SRW Rychlik) - norma na kategorię III

Wszystkim serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalszy rozwój.

Pełne wyniki na stronie: https://wyniki.warcaby.pl/2021/0106/210716_1/

Zakończenie turnieju

W poniedziałek 19 lipca odbyła się ostatnia 7 runda, po której o godzinie 12.00 rozpoczęło się uroczyste zakończenie. Na tę ceremonię przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Środy Śląskiej pan Adam Ruciński, Dyrektor SP nr 3 pani Emilia Latos, Dyrektor Santander Bank Polska pan Dariusz Antoszczyszyn, Dyrektor Domu Kultury w Środzie Śląskiej pan Grzegorz Ptaszyński. Ogromną niespodzianką dla organizatorów i zawodników był przyjazd gości specjalnych. Nasze miasto odwiedził i zaszczycił nas swą obecnością Prezes Polskiego Związku Warcabowego pan Damian Reszka oraz Dyrektor Grand Prix Polski pan Zbigniew Myszuk z małżonką Jolantą. Nasi goście specjalni przeprowadzili przy tej sposobności szereg owocnych rozmów z z Panem Burmistrzem, Panią Dyrektor SP nr 3 oraz z pozostałymi dyrektorami. Dzięki tym rozmowom do naszego miasta zawita 11 września 2021 Grand Prix Polski, które zostanie przeprowadzone w SP nr 3.

Uroczyste zakończenie rozpoczął Kierownik Turnieju pan Andrzej Hubiak, który powitał Prezesa Polskiego Związku Warcabowego pana Damiana Reszkę. Następnie głos oddał sędziemu głównemu zawodów i organizatorowi Robertowi Sobczykowi. Nastąpił czas na przemówienia. Następnie Robert Sobczyk poprosił Dyrektora Grand Prix o odczytanie wyników końcowych. Dzięki OSiR Środa Śląska nie zabrakło podium by najlepsi mogli wchodzić na poszczególne jego stopnie. Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe (zestaw ręczników: kąpielowy i do rąk). Zawodnicy na trzech pierwszych miejscach w każdej klasyfikacji otrzymali puchary, najlepsza szóstka OPEN nagrody finansowe. Zwycięzcy poszczególnych klasyfikacji weszli w skład Rodziny Królewskiej. Rodzina Królewska posiada przywilej, że w roku przyszłym startuje bez opłaty wpisowego.

Skład Rodziny Królewskiej 2021:

Korona

Klasyfikacja

Zawodnik

Klub

Król Turnieju

OPEN

Piotr Paluch

LKS Unia Horyniec-Zdrój

Królowa Turnieju

Najlepsze Kobiety

Emilia Lepak

UKS SW Jeziorany

Księżniczka Turnieju

Najlepsze Kobiety

Katarzyna Pisarska       

UKS Roszada Lipno

Książę Turnieju

Junior 8

Michał Leśniewski

UKS Roszada Lipno

Książę Turnieju

Junior 10

Hugo Franek

UKS Roszada Lipno

Książę Turnieju

Junior 13

Jakub Papiernicki

LKS Unia Horyniec-Zdrój

Książę Turnieju

Junior 17

Dominik Rubaj

SIN Razem Świecie

Książę Turnieju

Senior 50+

Piotr Paluch

LKS Unia Horyniec-Zdrój

Książę Turnieju

Najlepsi Debiutanci

Bartłomiej Mazur

Środa Śląska

Książę Turnieju

Najlepsi Niepełnosprawni          

Józef Bajdak

KSNiS Hetman Lublin

Nasz turniej wchodzi w skład cyklu Grand Prix Jutrzenki wraz z Turniejem Warcabowym o Złoty Kielich oraz Memoriałem im. Zdzisława Porochnickiego. Grand Prix Jutrzenki za 2020 rok obejmowało tylko jedne zawody Turniej Warcabowy o Złoty Kielich, który odbył się na przełomie lutego i marca w Milówce. Pandemia sprawiła, iż ani nasza Złota Korona Średzka o Puchar Burmistrza Środy Śląskiej ani Memoriał im. Z. Porochnickiego w Częstochowie nie odbyły się. Na najwyższym stopniu podium ujrzeliśmy Marcina Wociala z GKS Diagram Mińsk Mazowiecki, drugi na podium mieobecny w Środzie Śląskiej Mateusz Lewandowski z LUKS Zefir Janikowo, trzeci Dawid Franek z UKS Roszada Lipno. Zwycięzcy z ubiegłorocznej edycji otrzymali puchary. Dla Mateusza Lewandowskiego puchar zostanie wysłany pocztą.

Podczas zakończenia wręczono pamiątkowe statuetki dla najstarszego zawodnika Zenona Wesołowskiego z UKS Lokator Gniezno oraz najmłodszego zawodnika Michała Leśniewskiego z UKS Roszada Lipno.

W Środzie Śląskiej podczas każdej edycji Złotej Korony wyróżniamy najlepszych działaczy, czyli osoby które bardzo angażują się w rozwój i popularyzację warcabów. Jest to Średzki Oscar Warcabowy. W tym roku taką nagrodę wraz z dedykowanym wierszem otrzymał wspomniany już wcześniej Dyrektor Grand Prix Polski i zarazem Prezes klubu UKS Roszada Lipno Zbigniew Myszuk, który wychował wielu wspaniałych zawodników, w tym wielu Mistrzów. Jest również organizatorem wielu zawodów rocznie i działa na terenie całej Polski. Pan Zbigniew został zaproszony na najwyższy stopień podium, wiersz z Oscara odczytał Prezes Polskiego Związku Warcabowego pan Damian Reszka i następnie wręczył nagrodę panu Zbigniewowi.

Oto wiersz z Oscara:

NAGRODA DLA DZIAŁACZA

„Poświęcasz swój czas dla warcabowego świata,

Organizujesz, szkolisz, ludzi ze sobą bratasz.

Wychowawcą Mistrzów jesteś, wciąż tworzysz nowe plany,

Chylą przed Tobą czoła warcabowe stany.

Jesteś i będziesz tym, który talentów szuka

Oto Oscar Warcabowy dla

ZBIGNIEWA MYSZUKA”

Po wręczeniu wszystkich nagród nastąpiło losowanie nagród dla około dwudziestu szczęśliwców. A były one cenne… Losowaniem zajął się Dyrektor Oddziału Santander Bank Polska w Środzie Śląskiej Dariusz Antoszczyszyn, który przywiózł dwie wieże oraz kuchenkę mikrofalową ufundowane przez Fundację Santander. Były też inne nagrody, część z nich ufundował pan Zbigniew Myszuk z Roszady Lipno. Pozostałe zakupione zostały za pieniądze sponsorów oraz z uzyskanego wpisowego. Na koniec głos zabrali goście, Robert Sobczyk podziękował wszystkim tym, którzy pomagali mu podczas trwania turnieju i wymienił sponsorów oraz współorganizatorów. Następnie Burmistrz Środy Śląskiej dokonał uroczystego zamknięcia turnieju.

Turniej został zarejestrowany w Polskim Związku Warcabowym i w Światowej Federacji Warcabowej FMJD celem rozliczenia osiągnięć zawodników: kategorie i rankingi. Podczas turnieju obejrzeliśmy 154 wspaniałe partie cechujące się zmysłowością gry zawodników, przepiękne i świetnie przemyślane kombinacje dodały pojedynkom dodatkowego uroku i piękna gry. Atmosfera zawodów była wspaniała, czysta gra zawodników oraz świetna organizacja sprawiły, że zawodnicy pragną kontunuacji turnieju w przyszłych latach. Ziemię Średzką reprezentowało 7 zawodników, 4 osoby mieszkające w Środzie Śląskiej i okolicach należą do innych klubów. Spośród nich 5 osób to mieszkańcy miasta Środa Śląska, a 2 są mieszkańcami miejscowości Jugowiec.

Podziękowania

Serdeczne podziękowania za pomoc w realizacji zadania dla:

Burmistrza Środy Śląskiej Adama Rucińskiego

Dyrektora SP nr 3 W Środzie Śląskiej oraz pracownikom szkoły za okazaną pomoc i ogromne wsparcie imprezy, szczególnie pani Reginie z sekretariatu oraz pani Ani, która swój czas nam poświęciła

Dyrektora Domu Kultury w Środzie Śląskiej Grzegorza Ptaszyńskiego

Dyrektora Oddziału Santander Bank Polska w Środzie Śląskiej

Zbigniewowi Myszukowi za okazane wsparcie i pomoc

Dla Prezesa Polskiego Związku Warcabowego Damiana Reszki

Zarządowi Klubu Jutrzenka, szczególnie Jolancie Maźniak

Dziękuję grającym sędziom pomocniczym: Jan Chrząszcz i Stanisław Rak

Hotel Sarai, Internat Szkolny przy ul. Kilińskiego 33 oraz Cicho Sza pokoje za ugoszczenie uczestników turnieju

OSIR  Środa Śląska za użyczenie podium

Renacie Zyber-Moszak za wypisywanie dyplomów i wszelką pomoc

Kierownikowi Turnieju Andrzejowi Hubiakowi za poświęcony czas oraz ogromną pomoc i wsparcie podczas zawodów

Agnieszce i Małgorzacie Papiernickim za pomoc w utrzymaniu porządku i  pomoc osobom które jej potrzebowały, za wspaniały wolontariat

Kierowcom dowożącym nagrody i puchary oraz inne potrzebne rzeczy: Jan Chrząszcz, Stanisław Rak, Paweł Borkowski, Paweł Zawitaj

Tymoteusza Myszuka za okazaną pomoc w realizacji

Dziękuję wszystkim tym, którzy pomagali mi w jakikolwiek sposób, tym, których wymieniłem i nie wymieniłem. Za moje przeoczenie przepraszam. Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w zawodach, bez Waszej obecności nie byłoby turnieju, opiekunom i osobom towarzyszącym. Pomimo trudnych czasów covidowych potrafiliście przyjechać z bardzo daleka.

Zapraszamy Państwa do Nowego Targu na nasz kolejny turniej warcabowy.

W przyszłym roku odbędzie się V ZŁOTA KORONA ŚREDZKA O PUCHAR BURMISTRZA ŚRODY ŚLĄSKIEJ w terminie 22.07  – 25.07.2022. Już dziś serdecznie Państwa ZAPRASZAMY. Środa Śląska czeka na Was.

Organizator i sędzia główny
Robert Sobczyk

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Gosc mega inteligentny, zadal im konkretne pytanie, dlaczego radni nie beda pracowac charytatywnie dla miasta jako ...
Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny, jak i rodzinę osoby zmarłej o kontakt, ...
Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

Nie przegap tych artykułów.