Akcja usuwania azbestu zakończona

środa, 12 wrzesień 2018 10:26 Dział: Miękinia
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ramach tegorocznych działań związanych z usuwaniem azbestu na terenie gminy Miękinia udało się zlikwidować w sumie ok. 58,451 Mg szkodliwego materiału.

Zadanie było realizowane przy wsparciu finansowym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w kwocie prawie 26 tys. zł. Wykonawcą prac była firma RENOVO s.c. z Łodzi.

Zadanie obejmowało demontaż, transport i unieszkodliwianie pokryć dachowych wykonanych z azbestu na budynkach zlokalizowanych na terenie gminy Miękinia.

W przyszłym roku planowana jest kolejna edycja zadania, przy wsparciu finansowym WFOŚiGW. Mieszkańcy mogą składać deklaracje do końca 2018 r. poprzez formularze dostępne na stronie https://wfosigw.wroclaw.pl/

(gm) fot. ug

Komentarze  

Permalink 0 Grzesiek
Likwidować to cholerstwo póki są fundusze bo to trucizna. Oby w przyszłym roku udało się zebrać tego jeszcze więcej i żeby przypadkiem funduszy nie zabrakło. W Polsce podobno tego jeszcze mnóstwo zostało do usunięcia.
2018-09-12 15:25 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Waldek
Niby zebrano tylko koło 60 Mg ale z drugiej strony to 60 Mg trującego syfu. Oby zlikwidowano tego jak najwięcej i jak najszybciej. Powodzenia w usuwaniu za rok i podwójnego sukcesu.
2018-09-12 14:58 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież