Aplikowanie o środki zewnętrzne. Informacja gminy Kostomłoty

czwartek, 23 maj 2019 11:10 Dział: Kostomłoty
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

29 kwietnia br. złożony został partnerski wniosek o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej pn. „Poprawa jakości powietrza poprzez modernizację systemów grzewczych w budynkach mieszkalnych w gminach powiatu oławskiego, strzelińskiego i średzkiego”.

  Projekt obejmuje wymianę przez mieszkańców nieekologicznych kotłów i pieców na nowe, bardziej przyjazne środowisku systemy wytwarzania ciepła w tym:
- pompy ciepła (możliwe również z instalacją fotowoltaiczną)
- kotły gazowe,
- kotły spalające biomasę (Pellet).

Budżet projektu przypadający na Gminę Kostomłoty wynosi 1.206.223,11 zł, w tym dotacja z Unii Europejskiej (RPO WD) to 1.022.888,39 zł.

Realizacja projektu nastąpi wyłącznie w przypadku uzyskania dofinansowania. Orientacyjny termin rozstrzygnięcia konkursu to październik 2019 r. W przypadku pozytywnej oceny wniosku o dofinansowanie, początkiem 2020r. na stronie internetowej Urzędu Gminy Kostomłoty ogłoszony zostanie konkurs z podaniem szczegółowych informacji, wytycznych i kryteriów oceny wniosków, w ramach którego będą udzielane dotacje na wymianę źródeł ciepła.

  W związku z ogłoszonym naborem wniosków w ramach Funduszu Dróg Samorządowych 12 kwietnia br. złożone zostały dwa wnioski:

 „Przebudowa drogi gminnej wraz z budową chodnika w miejscowości Piersno”. Wartość całkowita zadania wynosi 1.244.645,19 zł. inwestycja obejmuje swoim zakresem:
- wykonanie jezdni z mieszanki mineralno-asfaltowej (konstrukcja dla drogi gminnej) o długości 538 m,
- wykonanie chodnika z betonowej kostki brukowej o długości 503m,
- wykonanie zjazdów indywidualnych z betonowej kostki brukowej oraz z kruszywa łamanego,
- wykonanie zjazdów publicznych z mieszanki mineralno-asfaltowej,
- wykonanie poboczy wzmocnionych z kruszywa łamanego,
- wykonanie kanalizacji deszczowej,
- wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.
- odmulenie istniejących rowów przydrożnych.

„Przebudowa drogi na odcinku Świdnica Polska-Czechy”. Wartość całkowita zadania wynosi 314.193,14zł. Zaplanowane prace polegać będą na wzmocnieniu konstrukcji drogi gminnej, na całej powierzchni jezdni wykonane będzie podwójne powierzchniowe utrwalenie drogi. Istniejąca szerokość jezdni będzie zachowana. W ramach zadania zaplanowano wykonanie dwóch mijanek.

Zgodnie z ustawą z dnia 23.10.2018r. o Funduszu Dróg Samorządowych, jednostka samorządu terytorialnego może otrzymać dofinansowanie w wysokości do 80% kosztów realizacji zadania.

Gmina Kostomłoty

Komentarze (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

Dotacje do kotłów, dotacje na modernizacje! To wszytko jest dla nas wybawieniem. Oby jak najwiecej ludzi szybko wymieniło swoje stare na te ekologiczne! Ja o dostaje starałem się długo. Udało się i mam EEI PELLETS kostzrwa. Pale w nim peletem. Moj najlepszy wybór

This comment was minimized by the moderator on the site

A wiesz co? Masz racje! Ja tez pale peletem w certyfikowanym kotle. Mam za to Mini BIO luxury z palnikiem BIO platinum VG. Dużo dobrego słyszałam o EEI PELLETS. Pozdrawiam

This comment was minimized by the moderator on the site

Podaj www do sklepu, adres przedstawiciela na teren, telefon do handlowca i mail do swojej żony.

This comment was minimized by the moderator on the site

i pani wójt wie co gdzie i jak a czemu poprzednicy nie wiedzieli

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację