Budowa świetlicy w Świdnicy Polskiej. Umowa już podpisana

piątek, 05 kwiecień 2019 19:33 Dział: Kostomłoty
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wójt gminy Kostomłoty Janina Gawlik, podpisała dziś umowę na budowę świetlicy wiejskiej w Świdnicy Polskiej.

Już wiadomo. Wykonawcą będziefirma "Karaś" Przedsiębiorstwo Instalacji Sieci CO Wod.-Kan. i Gaz. Usługi Ogólnobudowlane. 

Przypomnijmy. 31 styczna w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego  podpisana została umowa na dofinansowanie projektu w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 działanie Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich. 

Zakresem zadania jest budowa świetlicy wiejskiej wraz z zagospodarowaniem terenu polegającym na budowie zjazdu, budowie utwardzenia pod dojazd i miejsca parkingowe, budowie chodników, budowie zadaszonego miejsca na odpady stałe, montażu bezodpływowego zbiornika na ścieki sanitarne, montażu małej architektury oraz budowie przyłączy: wodociągowego, kanalizacji sanitarnej i energetycznego. W budynku zostaną zastosowane odnawialne źródła energii tj. instalacja fotowoltaiczna. Dodatkowo świetlica zostanie wyposażona w sprzęt multimedialny. 

Projekt ma na celu rozwój oferty kulturalnej, aktywizację i integrację społeczności lokalnej. Zgodnie z założeniami wniosku o dofinansowanie, w wybudowanej świetlicy zaplanowano organizację różnych zajęć artystycznych, naukę języków obcych oraz inicjatyw społecznych, które będą miały charakter stały bądź cykliczny. Jego całkowita wartość wynosi 942.444,48 zł, w tym dotacja z Unii Europejskiej 488.157,00 zł.

(rol/gk) / fot. gk

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację