Dolnośląski Kurator Oświaty w Udaninie

czwartek, 04 kwiecień 2019 21:31 Dział: Udanin
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dziś w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie odbyło się spotkanie uczniów klas ósmych z Udanina, trzeciej klasy  Gimnazjum z Ujazdu Górnego, rodziców i grona pedagogicznego z Dolnośląskim Kuratorem Oświaty Romanem Kowalczykiem i Dolnośląskim Wicekuratorem Oświaty Januszem Wrzalem.

Kuratorzy przyjechali na zaproszenie wójta gminy Udanin Wojciecha Płaziuka i dyrektorów podstawówek Bożeny Basy i Doroty Byry. Podczas spotkania zostały szczegółowo omówione kryteria przyjmowania uczniów do szkół ponadpodstawowych. W prezentacji multimedialnej zaprezentowano ofertę edukacyjną powiatu średzkiego i  miast z pobliskich powiatów.

Kuratorzy przedstawili także sytuację demograficzną Dolnego Śląska i zapewniali, że dla wszystkich absolwentów podstawówek i gimnazjów są przygotowane miejsca w szkołach. Roman Kowalczyk podkreślił, że to liczba zdobytych na egzaminie punktów jest najważniejsza. To ona będzie decydowała o przyjęciu  do określonych szkół i klas.

W spotkaniu wzięli również udział dyrektorzy okolicznych szkół, którzy wraz z przedstawicielami uczniów promowali swoje placówki. Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z Udanina Laura Górecka i Patryk Świdziński podziękowali  gościom za przybycie, wręczając kwiaty i wydaną przez szkołę książkę pt. „Legendy Gminy Udanin” napisaną przez uczniów i mieszkańców Gminy Udanin.

V.Leńska

Ostatnio zmieniany czwartek, 04 kwiecień 2019 21:35

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Udanin ostatnim polityczny bardzo.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację