Dolnośląski Kurator Oświaty w Udaninie

czwartek, 04 kwiecień 2019 21:31 Dział: Udanin
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dziś w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie odbyło się spotkanie uczniów klas ósmych z Udanina, trzeciej klasy  Gimnazjum z Ujazdu Górnego, rodziców i grona pedagogicznego z Dolnośląskim Kuratorem Oświaty Romanem Kowalczykiem i Dolnośląskim Wicekuratorem Oświaty Januszem Wrzalem.

Kuratorzy przyjechali na zaproszenie wójta gminy Udanin Wojciecha Płaziuka i dyrektorów podstawówek Bożeny Basy i Doroty Byry. Podczas spotkania zostały szczegółowo omówione kryteria przyjmowania uczniów do szkół ponadpodstawowych. W prezentacji multimedialnej zaprezentowano ofertę edukacyjną powiatu średzkiego i  miast z pobliskich powiatów.

Kuratorzy przedstawili także sytuację demograficzną Dolnego Śląska i zapewniali, że dla wszystkich absolwentów podstawówek i gimnazjów są przygotowane miejsca w szkołach. Roman Kowalczyk podkreślił, że to liczba zdobytych na egzaminie punktów jest najważniejsza. To ona będzie decydowała o przyjęciu  do określonych szkół i klas.

W spotkaniu wzięli również udział dyrektorzy okolicznych szkół, którzy wraz z przedstawicielami uczniów promowali swoje placówki. Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z Udanina Laura Górecka i Patryk Świdziński podziękowali  gościom za przybycie, wręczając kwiaty i wydaną przez szkołę książkę pt. „Legendy Gminy Udanin” napisaną przez uczniów i mieszkańców Gminy Udanin.

V.Leńska

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Udanin ostatnim polityczny bardzo.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację