Droga w Chełmie - jest już wykonawca projektu

środa, 11 lipiec 2018 16:39 Dział: Malczyce
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dobra wiadomość dla mieszkańców miejscowości Chełm w gminie Malczyce - jest już wykonawca opracowania projektu przebudowy drogi wojewódzkiej nr 345 przebiegającej przez ich miejscowość.

 

Jak informuje Urząd Gminy Malczyce, Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu wyłoniła w drodze przetargu nieograniczonego wykonawcę zadania – Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Drog-Men Lider z Rudy Śląskiej.

Przypomnijmy, że dokumentacja techniczna przebudowy drogi wojewódzkiej nr 345 w miejscowości Chełm została wykonana w ramach porozumienia jakie w tym roku podpisali wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski i dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu Leszek Loch.

Projekt i późniejsza przebudowa na poprawić bezpieczeństwa użytkowników drogi, a przede wszystkim jest wyczekiwaną inwestycją przez mieszkańców sołectwa Chełm, przez które codziennie przejeżdża setki samochodów w kierunku autostrady A4.

Wykonawca prac projektowych wykona 2 warianty przebiegu trasy. Projekt będzie zawierać przebudowę i rozbudowę istniejącej drogi wraz z powstaniem niezbędnej infrastruktury, ujęta zostanie budowa chodnika oraz kanalizacji deszczowej. Nawierzchnia z kostki brukowej zostanie poszerzona zgodnie z wytycznymi konserwatora ochrony zabytków. Na moście powstanie kładka dla pieszych. Dokumentacja ma być dostosowana do konstrukcji jezdni do kategorii ruchu odbywającego się na tym odcinku.

Alternatywnym rozwiązaniem będzie opracowanie dokumentacji dla nowej drogi, która nie będzie przebiegać bezpośrednio przez miejscowość.

Gmina Malczyce na ten cel przekaże 51% wartości zadania, w kwocie 96.900 zł.

(rol/gmal) fot. Piotr Zawadzki

70 chelm

Ostatnio zmieniany wtorek, 17 lipiec 2018 00:16

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
0 Characters
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację