Kolejne pieniądze na doposażenie jednostek straży pożarnej

piątek, 21 czerwiec 2019 12:22 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyznał gminom Udanin, Miękinia, Kostomłoty i Malczyce środki na doposażenie jednostek straży pożarnej.

W związku ze złożeniem wniosków w ramach konkursu „Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim w roku 2019” gminom z powiatu średzkiego przyznano: 122,9 tys. zł Gminie Udanin, która pieniądze przeznaczy na zakup średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego oraz wyposażenie techniczne dla strażaków z Pichorowic i Ujazdu Górnego. 8.000 zł przyznano na zakup wyposażenia technicznego dla Jednostki OSP w Kostomłotach, 7.800 zł na oświetlenie Jednostki OSP Wilczków oraz 16.000 zł otrzymaj jednostka OSP Miękinia, na zakup ciężkiego zestawu narzędzi hydraulicznych wraz z akcesoriami i osprzętem towarzyszącym. Jak informuje Urząd Gminy Miękinia – wcześniej środki na ten cel w wysokości 30 tys. złotych przyznało KSRG.

(kb) / fot. wk

Ostatnio zmieniany piątek, 21 czerwiec 2019 12:24

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Kolejny raz w tym roku gminy Powiatu Średzkiego otrzymały dofinansowanie na zakup sprzętu. Najpierw z Funduszu Sprawiedliwości, a teraz od Marszałka. Zastanawiam się czy OSP z Gminy Środa Śląska są tak dobrze wyposażone że nie potrzebują więcej sprzętu [w co nie wierzę] czy też Burmistrz nie wie że można pozyskać środki i dlatego nie składa wniosków

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację