Kolizje, wypadki, pijani kierowcy i narkotyki

poniedziałek, 02 lipiec 2018 20:33 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Miniony tydzień dla kierowców raczej nie należał do spokojnych, ponieważ na obszarze naszego powiatu doszło do 13 kolizji oraz 3 wypadków.

 

Oczywiście nie zabrakło osób kierujących pod wpływem alkoholu, a 2 zostały zatrzymane do wytrzeźwienia. Na gorącym uczynku zatrzymano 13 osób i 1 osobę poszukiwaną.

W sumie, w dniach od 25 czerwca do 1 lipca, średzka policja otrzymała 138 zgłoszeń.

Głośna młodzież (gmina Miękinia)

25 czerwca o godzinie 18:06 policjanci otrzymali zgłoszenie dot. grupy młodzieży, która słucha głośno muzyki, głośno się zachowuje i spożywa alkohol. - Funkcjonariusze na miejscu wylegitymowali osoby, których dotyczyło zgłoszenie jednak nie stwierdzili spożywania przez nich alkoholu. Osoby te opuściły miejsce - informuje st. asp. Marta Stefanowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śl. 

Mandat za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości (gmina Kostomłoty)

26 czerwca o godzinie 14:00 policjanci zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu średzkiego, który kierował rowerem w stanie nietrzeźwości. - Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym, następnie po czynnościach zwolniony - twierdzi rzeczniczka policji.

Motorowerem w stanie nietrzeźwości (gmina Malczyce)

28 czerwca o godzinie 13:45 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę motoroweru marki Junak, który miał 1 promil alkoholu w organizmie. - Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia, ponieważ kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności - podkreśla policjantka.

Czujność innych kierowców (gmina Malczyce)

29 czerwca policjanci z KPP w Środzie Śląskiej zostali poinformowani o nietrzeźwym kierowcy poruszającym się drogą krajową 94.

- Patrol z komendy w Malczycach zauważył zgłoszony pojazd Alfę Romeo na 60 kilometrze drogi krajowej, kierowca stanowczo miał problemy z jazdą w linii prostej. 44-letni mieszkaniec powiatu średzkiego miał blisko 3 promile alkohole w organizmie. Został od razu zatrzymany, a za swój czyn odpowie przed sądem - informuje st. asp. Marta Stefnowska. 

"Pole" marihuany (powiat średzki)

Funkcjonariusze średzkiej policji otrzymali informację, że w jednej z miejscowości powiatu średzkiego, w kompleksie pól, znajduje się uprawa roślin - prawdopodobnie Konopi Indyjskich. - Na miejscu policja zabezpieczyła 88 roślin w różnej fazie wzrostu, z których można by było uzyskać łącznie około 2 kg narkotyków. Śledczy wyjaśnią okoliczności zdarzenia - podkreśla rzeczniczka średzkiej policji i przypomina, że kto wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii uprawia konopie inne niż włókniste, podlega odpowiedzialności karnej do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli przedmiotem czynu jest uprawa mogąca dostarczyć znacznej ilości narkotyku, zagrożenie karą wzrasta do lat 8.

(kb/ms) fot. policja

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 16 lipiec 2018 23:39

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież