Kolizje, wypadki, pijani kierowcy i narkotyki

poniedziałek, 02 lipiec 2018 20:33 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Miniony tydzień dla kierowców raczej nie należał do spokojnych, ponieważ na obszarze naszego powiatu doszło do 13 kolizji oraz 3 wypadków.

 

Oczywiście nie zabrakło osób kierujących pod wpływem alkoholu, a 2 zostały zatrzymane do wytrzeźwienia. Na gorącym uczynku zatrzymano 13 osób i 1 osobę poszukiwaną.

W sumie, w dniach od 25 czerwca do 1 lipca, średzka policja otrzymała 138 zgłoszeń.

Głośna młodzież (gmina Miękinia)

25 czerwca o godzinie 18:06 policjanci otrzymali zgłoszenie dot. grupy młodzieży, która słucha głośno muzyki, głośno się zachowuje i spożywa alkohol. - Funkcjonariusze na miejscu wylegitymowali osoby, których dotyczyło zgłoszenie jednak nie stwierdzili spożywania przez nich alkoholu. Osoby te opuściły miejsce - informuje st. asp. Marta Stefanowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śl. 

Mandat za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości (gmina Kostomłoty)

26 czerwca o godzinie 14:00 policjanci zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu średzkiego, który kierował rowerem w stanie nietrzeźwości. - Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym, następnie po czynnościach zwolniony - twierdzi rzeczniczka policji.

Motorowerem w stanie nietrzeźwości (gmina Malczyce)

28 czerwca o godzinie 13:45 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę motoroweru marki Junak, który miał 1 promil alkoholu w organizmie. - Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia, ponieważ kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności - podkreśla policjantka.

Czujność innych kierowców (gmina Malczyce)

29 czerwca policjanci z KPP w Środzie Śląskiej zostali poinformowani o nietrzeźwym kierowcy poruszającym się drogą krajową 94.

- Patrol z komendy w Malczycach zauważył zgłoszony pojazd Alfę Romeo na 60 kilometrze drogi krajowej, kierowca stanowczo miał problemy z jazdą w linii prostej. 44-letni mieszkaniec powiatu średzkiego miał blisko 3 promile alkohole w organizmie. Został od razu zatrzymany, a za swój czyn odpowie przed sądem - informuje st. asp. Marta Stefnowska. 

"Pole" marihuany (powiat średzki)

Funkcjonariusze średzkiej policji otrzymali informację, że w jednej z miejscowości powiatu średzkiego, w kompleksie pól, znajduje się uprawa roślin - prawdopodobnie Konopi Indyjskich. - Na miejscu policja zabezpieczyła 88 roślin w różnej fazie wzrostu, z których można by było uzyskać łącznie około 2 kg narkotyków. Śledczy wyjaśnią okoliczności zdarzenia - podkreśla rzeczniczka średzkiej policji i przypomina, że kto wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii uprawia konopie inne niż włókniste, podlega odpowiedzialności karnej do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli przedmiotem czynu jest uprawa mogąca dostarczyć znacznej ilości narkotyku, zagrożenie karą wzrasta do lat 8.

(kb/ms) fot. policja

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 16 lipiec 2018 23:39

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację