Medalowa sobota średzkich karateków!

niedziela, 09 grudzień 2018 15:04 Dział: Sport / nowy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Był to kolejny bardzo udany weekend naszych karateków. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza 8 grudnia wzięli udział w dwóch turniejach.

W Legnicy wystartowali w Arashi Cup, natomiast w Rudnej w V Turnieju Karate o Puchar Burmistrza.

W zawodach w Legnicy, których organizatorem był klub karate Arashi wzięło udział 470 zawodników z 40 klubów z Łotwy, Czech, Rumunii i Polski, nasi karatecy wywalczyli 9 medali - 4 złote, 3 srebrne i 2 brązowe. Złote zdobyli: Emilia Wysocka w U-11 i U-13 i Bartłomiej Babiński w seniorach i U-21, Srebrne: Milena Żurek w U-11 i U-13 Oraz Kamil Brzeziński w U-11. Brązowe: Maria Kułakowska w U-11 oraz drużyna kata w U-13, w składzie: Bartosz Zamaro, Kamil Brzeziński i Daniel Mańkowski.

- Bardzo dobre 5 miejsce w U-11 zdobył Bartosz Zamaro. Wszystkie konkurencje, w których startowali nasi zawodnicy były mocno obsadzone, starowało w nich od 22 do 33 zawodników w każdej - mówi trener Boczniewicz.

W Rudnej zawody zorganizował legnicki klub karate Tora. Wzięło w nim udział 168 zawodników z 11 klubów. Średzcy karatecy zdobyli 9 medali: 6 złotych, 1 srebrny i 2 brązowe. Złote zdobyli: Michał Dziedzicki w U-13 i kadetach, Adam Dul w U-11 , Szymon Tułak w U-9 oraz drużyna w składzie: Michał Dziedzicki ,Adam Dul i Patryk Dul. Srebrny: Adam Dul w U -13. Brązowe: Alicja Dudejcz w U-9 oraz Patryk Dul w kadetach (litera U oznacza kategorię wiekową).

Był to przedostatni start średzkich karateków w tym roku. Za tydzień czeka ich jeszcze rywalizacja w turnieju Budokan Cup we Wrocławiu, z którego zapewne także przywiozą sporo medali.

(rol/bb) / fot. bb

Komentarze  

Permalink +4 mistrz
Aż miło patrzeć jak średzka flaga jest eksponowana przez takich wspaniałych sportowców. BRAWO WY!
2018-12-09 22:52 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież