Mrozowowski Piknik Dożynkowy

poniedziałek, 03 wrzesień 2018 11:19 Dział: Miękinia
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W miniony weekend, pomimo kapryśnej pogody mieszkańcy Mrozowa mieli okazję uświetnić tegorocznie żniwa i zakończyć wakacje dobrą zabawą. 

Na sobotnim Mrozowowskim Pikniku Dożynkowym, nie zabrakło atrakcji, smakołyków oraz występów artystycznych. 

IV Miękiński Szczep Harcerski Ha2o zorganizował Ekstremalny Bieg z Przeszkodami, deszcz który ochładzał uczestników, jednocześnie utrudniał trasę, jednak nie zniechęcił uczestników. 

Gospodynie z Mrozowa przygotowały wiele smakołyków, pyszne ciasta, ciasteczka. Była też  pajda chleba z smalcem oraz produkty lokalne, które nie narzekały na brak zainteresowania. Miłośnicy dań grillowanych, również mogli być zadowoleni, natomiast dzieci ustawiały się w kolejce po prażoną kukurydzę. 

Dużą popularnością cieszył się konkurs dojenia krowy. Zawodnicy w ciągu minuty musieli wydoić jak najwięcej litrów "mleka". Na zwycięzcę czekała nagroda - puchar VI Gminnych Mistrzostw Dojenia Krowy. Z tego miejsca musimy przyznać, że w dzisiejszych czas nie każdy potrafi sobie poradzić w tej konkurencji. 

Dla upamiętnienia chwil, dla wszystkich dostępna była fotobudka, przebierankom do pozowania nie było końca, później pojawiły się własnoręcznie malowane ścianki do robienia zdjęć. Dzieci z kolei chętnie puszczały ogromne bańki mydlane.

Całą imprezę podkreślił występ miejscowego zespołu "Niepierzynki", który wykonał m.on. utwory "Lipka zielona" oraz "Wyszła bym za dziada". Panie z Mrozowa ćwiczyły przez całe wakacje, same opracowały całą choreografię taneczną, za którą otrzymały gromkie brawa. Po występie nie zbrakło "bisu". Wielu widzów zaczęło bujać się wspólnie z pięknymi paniami.

"Niepierzynki" rozdały autografy i serdecznie dziękowały za przybycie. My gratujemy Paniom pomysłu i życzymy kolejnych udanych występów. 

(kb) fot. kb

Komentarze  

Permalink 0 Piotr
Jak jest dobra zabawa to i kaprysy pogody niestraszne gościom. A sama idea pikniku bardzo fajna i oby w przyszłym roku było jeszcze lepiej.
2018-09-04 19:28 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież