Nowe szkoły już wkrótce w gminie Miękinia

piątek, 11 maj 2018 14:43 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nowy rok szkolny gmina Miękinia przywita z dwiema nowymi szkołami.

 

Trwają prace odbiorowe szkoły podstawowej w Lutyni, powstającej w ramach jednego z największych kompleksów przedszkolno-szkolnych na Dolnym Śląsku. Wokół budynku praktycznie w pełni zagospodarowano już teren, a wewnątrz budynku trwają prace, które nazwać można kosmetycznymi.

Pierwszy dzwonek zabrzmi tutaj 3 września, najprawdopodobniej w ramach ogólnopolskiego otwarcia roku szkolnego, zapowiedzianego podczas kwietniowej wizyty Minister Edukacji Narodowej w Lutyni.

Budowa szkoły podstawowej w Lutyni została wsparta środkami unijnymi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 w wysokości prawie 4,4 mln zł. Obiekt zapewni nowoczesne warunki do zdobywania wiedzy przez 400 uczniów.

Nowy rok szkolny zainauguruje również rozbudowana szkoła w Pisarzowicach, gdzie powstaje nowy budynek z 10-salami lekcyjnymi, zapleczem sanitarnym, szatniowym i stołówką w sumie dla 240 dzieci. Obecnie w budynku zakończono wykonanie więźby dachowej i montaż stolarki okiennej w znacznej części obiektu. Trwają prace instalacyjne (elektryczne, wodno-kanalizacyjne, wentylacyjne i C.O.), a wkrótce rozpocznie się układanie dachówki oraz montaż pozostałej stolarki okiennej.

(gm) fot. ug

Lutynia

szkola w lutyni maj 2018

Pisarzowice

Piszarzowice

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany środa, 16 maj 2018 12:23

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież