Obchody majowe w gminie Malczyce

czwartek, 10 maj 2018 14:00 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

8 maja odbyły się uroczystości patriotyczne gminy Malczyce.

 

Podczas obchodów majowych gminy Malczyce władze samorządowe, duchowieństwo, dyrektorzy i kierownicy lokalnych jednostek organizacyjnych, placówki oświatowe, przedsiębiorcy, przedstawiciele stowarzyszeń oraz związków działających na terenie gminy oddali hołd przy obelisku poświęconym Żołnierzom w Malczycach oraz pomniku Szlaku II Armii Wojska Polskiego w Kwietnie.

Po odśpiewaniu hymnu, młodzież ze szkoły podstawowej przygotowała wiersze patriotyczne oraz występ muzyczny.

Do wszystkich zebranych, a w szczególności do dzieci i młodzieży, która uczestniczyła w obchodach zwrócił się wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski, mówiąc m.in. o tym, że dziś państwo potrzebuje silnego społeczeństwa, w którym wyznacznikiem wartości nie będzie status materialny i przynależność do partii politycznej bądź innej organizacji życia społecznego ale uczciwość, wrażliwość, bezinteresowność, tolerancyjność, gotowość do poświęceń i pomocy innym. A to co zawsze charakteryzowało Polski naród to miłości do stron rodzinnych, do miejsca urodzenia i wychowania. Głębokiej tradycji poszanowania więzi rodzinnych, miłości rodziców, dziadków oraz religii w której zostaliśmy wychowani i dzięki której możemy stawać się lepszymi ludźmi.

Po złożeniu wiązanek przy obelisku w Malczycach, delegacja udała się do Kwietna, by tam również oddać hołd.

(gmal) fot. ug

IMG 2859

IMG 2844

IMG 2926

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany środa, 16 maj 2018 12:40

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież