Oświetlenie uliczne będzie działało bez przerwy

wtorek, 08 styczeń 2019 14:50 Dział: Udanin
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wsłuchując się w głosy mieszkańców i wyraźane potrzeby społeczności naszej gminy, podjąłem decyzję o zmianie czasowego wyłączania oświetlenia ulicznego w godzinach nocnych.

Zatem w najbliższym czasie oświetlenie uliczne będzie działało bez przerwy. Nie będą stosowane żadne czasowe wyłączenia.

Mieszkańcy wielokrotnie sygnalizowali władzom gminy potrzebę pilnego ustawienia nowych lamp. Od lat ta potrzeba nie została zrealizowana. W budżecie Gminy przygotowanym do 15 listopada 2018 r. nie zaplanowano na ten cel wystarczających środków. Uzyskanie oszczędności było podstawowym motywem, by rozważać możliwość czasowych wyłączeń oświetlenia w godzinach nocnych od godz. 1 do godz. 4.

Pragnę podkreślić, że potrzeby mieszkańców są moim głównym argumentem, dlatego odstąpiłem od zamiaru poszukiwania w tym obszarze oszczędności. Mimo, iż nie uzyskamy takich oszczędności, nie ulegną zmianie zamiary rozbudowy sieci lamp i uruchomienia oświetlenia w miejscach, w których dotychczas w nocy jest ciemno. 

Na osiedlach domów mieszkalnych chcemy uruchomić kolejne punkty świetlne tak, by nie było na terenie Gminu Udanin ciemnych i co za tym idzie niebezpiecznych miejsc.

Wójt Gminy Udanin / fot. zdj. ilustracyjne

Ostatnio zmieniany wtorek, 08 styczeń 2019 14:59

Komentarze  

Permalink 0 zygmunt
MOŻE MNIEJSZE PODATKI
2019-01-09 04:15 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież