„Pierwszy bohater syna, pierwsza miłość córki”

sobota, 23 czerwiec 2018 14:33 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

To proste zdanie tak często widziane w Internecie, czy na różnego rodzaju podarunkowych gadżetach podsumowuje wszystko.

 

Tato naprawi, doradzi, obroni i wytłumaczy. Wciśnie „lewe” kieszonkowe do kieszeni i wstawi sąsiadowi wybitą przez Ciebie szybę. To tato nauczy Cię jeździć różnego rodzaju pojazdami, to on podrzuci całą masę śmiesznych historii i głupich pomysłów, to on jako pierwszy „wkręci” Cię i sam będzie najbardziej się z tego śmiał. To w jego towarzystwie, pierwsze legalnie wypite piwo smakuje najbardziej. Jest najważniejszym autorytetem i pierwszym krytykiem, jest… i to chyba najważniejsze, oby był najdłużej.

Dziś Dzień Ojca! Wszystkiego Najlepszego Ojcowie!!

Nie wiedzieć czemu, patrząc na historie, „Dzień Mamy” przewija się już w starożytnej Grecji, a „Dzień Ojca” wprowadzono 1910 w USA… pomysł jego wprowadzenia zrodził się po sukcesie „Dnia Matki”. A przecież rola męskiej głowy rodziny jest bardzo ważna. Zrozumiałem to, kiedy urodziły się moje dzieci. W przeciwieństwie do żony, ja ciąże i poród zniosłem bardzo dobrze, pierwsze 4 dni ojcostwa to bajka… później wraca żona z krzyczącym zawiniątkiem, które inaczej nazywasz w dzień, a inaczej w nocy. I tu zaczyna się etap bycia ojcem, bo dzieckiem będę zawsze. Nie, nie dlatego, że facet dorasta do 10 roku życia, a później już tylko się starzeje.

Dziećmi będziemy zawsze, dla naszych rodziców i w naszych wspomnieniach. Różnie nasze relacje się z nimi układają. Jest taki etap w życiu, kiedy nasza twarz produkuje więcej ropy niż Arabia Saudyjska w wulkanach niczym Wezuwiusz, a hormony kipiące emocjami pozbawiają logicznego myślenia. To wtedy walczymy z rodzicami o wszystko. Częściej z ojcem, bo to on jest ostatnim bastionem „…nie! Nie możesz zostać do 24.00!!”. To wtedy, mówisz sobie że Ty będziesz lepszym rodzicem. Nie będziesz! I w Twoim życiu przyjdzie taki rozdział, w którym tekst „Za moich czasów..” i „…dopóki mieszkasz w moim domu…” będzie przewijało się częściej niż śpiewająca reklama Mediaexpert.

Bycie Ojcem to chyba najtrudniejsza i najważniejsza rola w życiu mężczyzny, nie każdy z nas się w niej sprawdzi, wielu zawiedzie. Dlatego przystępującym do tego zadania życzę powodzenia, tym w trakcie jego realizacji życzę wytrwałości i sukcesów.  „Finalistom” życzę zdrowia, aby jak najdłużej cieszyli swoją obecnością wasze już dorosłe pociechy.

Wszystkiego dobrego Tato. Dziękuję za wszystko.

(lp) fot. pixabay

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 06 sierpień 2018 18:07

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież