Pijany kierowca chciał uciec. Uniemożliwił mu to policjant

środa, 02 styczeń 2019 13:04 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W dniu wolnym od służby średzki policjant ruchu drogowego ujął nietrzeźwego kierowcę, który chciał odjechać samochodem zaparkowanym przy markecie Biedronka w Środzie Śląskiej.

- Policjant wskoczył do jadącego samochodu, wyrwał mu kluczyki i unieruchomił pojazd - twierdzi kobieta, która widziała całe zajście.

30.12.2018 r. ok. godz. 19:14 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymał informację o ujęciu kierującego pojazdem marki Volkswagen Transporter, który może być nietrzeźwy.

- Jak ustalono, policjant będący w czasie wolnym od służby, zauważył przed jednym ze sklepów pozostawiony w strefie ruchu pojazd, który blokował przejazd. W pewnym momencie do samochodu wsiadł mężczyzna, uruchomił silnik, próbując odjechać. Jednocześnie jeden ze świadków krzyknął, że mężczyzna może być nietrzeźwy. Policjant błyskawicznie zareagował. Otworzył drzwi od strony kierowcy nakazując zatrzymanie pojazdu, a następnie wyjął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając mu tym samym dalszą jazdę. Od kierującego policjant wyczuł silną woń alkoholu. Musiał również przytrzymać kierującego, bowiem ten próbował oddalić się z miejsca zdarzenia - relacjonuje zdarzenie asp. sztab. Marta Stefanowska, oficer prasowy KPP.

Jak informuje policja przybyły na miejsce patrol sprawdził stan trzeźwości mężczyzny. Przeprowadzone badane wykazało ponad dwa promile alkoholu w jego organizmie. 46-letni mieszkaniec powiatu legnickiego został zatrzymany, a po wykonaniu czynności - zwolniony.

- Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Mężczyzna musi liczyć się z przedstawieniem mu zarzutu kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności
- dodaje policjantka.

(kb) / fot. zdj. ilustracyjne, pixabay

Komentarze  

Permalink 0 Ewa
nie ,od nas z parku ;-)
2019-01-02 20:16 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +4 ksiula
brawo dla policjanta
2019-01-02 17:41 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 ewa
przynajmniej nikt od nas :-)
2019-01-02 16:15 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 Troll
Czyli od kogo?
2019-01-02 16:41 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -1 ewa
:-) zgadnij
2019-01-02 17:12 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 Troll
Co taka tajemnicza jesteś? Od was z Biedronki? Tak, to ta odpowiedź?
2019-01-02 18:34 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież