Projekt powiatu z rządowym dofinansowaniem

środa, 04 wrzesień 2019 14:54 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(1 głos)

3 września Wojewoda Dolnośląski opublikował listę zadań drogowych z trenu województwa rekomendowaną do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych i zatwierdzoną przez Prezesa Rady Ministrów.

Lista dotyczy naboru przeprowadzonego w marcu br.. Powiat Średzki zgłosił do niego trzy  projekty, z których jeden został rekomendowany do dofinansowania. Ten projekt to „Przebudowa drogi 1606D odcinek od granicy z Gminą Miękinia do skrzyżowania z drogą 2020D” i dotyczy on m.in. drogi w miejscowość Karczyce w gminie Kostomłoty. Planowany do przebudowy odcinek to 2,6 km.

Na 44 wnioski rekomendowane do dofinansowania projekt naszego powiatu uplasował  się na 2 miejscu pod względem wysokości przyznanego dofinansowania, które wynosi 4 528 166 tj. 80% kosztów zadania.  – Bardzo ucieszyła nas ta informacja. Już w czerwcu wiedzieliśmy, że ten projekt został pozytywnie oceniony przez komisję, lecz nie mieliśmy informacji na jakie wsparcie możemy liczyć – mówi Starosta Krzysztof Szałankiewicz. – 80% to maksymalne dofinansowanie jakie mogliśmy uzyskać. Zważywszy na pulę przeznaczoną na drogi powiatowe w województwie wynoszącą 66 489 778 zł otrzymaliśmy 6,81% łącznej alokacji. To bardzo dobry wynik – dodaje starosta.

– Zakładamy, że prace przy drodze nr 1606D biegnącej przez Karczyce rozpoczną się jeszcze w tym roku i potrwają do końca sierpnia przyszłego roku – dodaje Grzegorz Pierzchalski, etatowy członek zarządu odpowiedzialny za inwestycje drogowe i przypomina, że w sierpniowym naborze do Funduszu Dróg Samorządowych na 2020 rok Powiat złożył cztery kolejne wnioski. – Projekty są w trakcie weryfikacji, a wyniki naboru powinny pojawić się jesienią. Liczymy na równie pozytywne informacje i wysokie dofinansowania. 

Projekty Powiatu:

    Przebudowa drogi powiatowej nr 2066D na odcinku od granicy Środy Śląskiej do Jastrzębiec

    Przebudowa drogi powiatowej nr 2066D na odcinku Malczyce-Chomiąża wraz z budową ścieżki rowerowej

    Remont publicznych dróg powiatowych nr 2052D i 2057D relacji Prężyce-Lenartowice – Księginice

    Przebudowa drogi powiatowej 2091D odcinek Piekary-Konary.

(rfp)

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację