Seniorzy z gminy Malczyce świętowali w Wilczkowie

piątek, 30 listopad 2018 22:49
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dzisiaj seniorzy z gminy Malczyce wspólnie bawili się na balu zorganizowanym przez Gminny Ośrodek  Kultury oraz Gminę Malczyce.

Dzień Seniora odbył się w świetlicy wiejskiej w Wilczkowie.  Wspólne świętowanie rozpoczęła Magdalena Kożuszko, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, witając  seniorów, włodarza gminy Piotra Frankowskiego, sołtysa wsi Katarzynę Obłońską oraz ks. dziekana Jarosława Witoszyńskiego.

-Szanowni Państwo, jest mi niezmiernie miło powitać wszystkich Państwa na  trzecim Gminnym Dniu Seniora. Chciałabym bardzo serdecznie podziękować, że przybyli Państwo tak licznie, chciałabym  podziękować Paniom, które pomogły w przygotowaniu dzisiejszego święta (...). Dziękuję również moim pracownikom, biblioteki, ośrodka kultury oraz świetlic wiejskich, którzy będą dzisiaj państwa obsługiwać. Życzę dobrej zabawy, wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Seniora, dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności, szacunku – powitała seniorów Magdalena Kożuszko.

Życzenia złożył również wójt Piotr Fankowski: – Drodzy Seniorzy gminy Malczyce! Chciałbym bardzo serdecznie Was tutaj dzisiaj powitać, złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia. Podczas takich świąt solenizantom, którymi dzisiaj jesteście, życzy się przede wszystkim zdrowia, pomyślności w życiu, spełnienia marzeń. Dzień Seniora w gminie Malczyce obchodzony jest od trzech lat, na terenie gminy Malczyce w chwili obecnej żyje około ponad 900 osób, które ukończyły 60 lat - mówił wójt.

Z kolei ksiądz Jarosław Witoszyński, z uśmiechem, wytłumaczył dlaczego i on powoli czuje się seniorem:  - W ostatnim czasie uczęszczałem na rehabilitację i lekarz zalecił mi kupienie takich drewnianych wałeczków do masażu stóp. I podczas odwiedzin chorych, które należą do praktyk księdza, te spotkania kojarzą mi się właśnie z tymi drewnianymi przedmiotami do masażu. Teraz mogę stwierdzić, że czuję się seniorem. Duchowny poinformował również, że ks. diecezjalny dał wszystkim dyspensę do zabawy i jedzenia mięsa. - Tak więc spokojnie, bez wyrzutów sumienia, bawcie się i kosztuje potraw - mówił ksiądz.

O oprawę muzyczną zadbał Bogdan Sulkowski, który wie jakie utwory lubią seniorzy.

Impreza trwała do godziny 22:00. Wszyscy uczestnicy z widocznym zadowoleniem i w rytmicznych podskokach opuszczali salę świetlicy.

(kb) / fot. kb

Komentarze  

Permalink 0 zofia
Wszystkiego dobrego dla wszystkich z tej imprezki .
Widzę sporo swoich znajomych .
I są też moje koleżanki z klasy i ze szkoły nr 1 w Malczycach.
Bardzo fajnie,że ktoś dba o rozrywkę dla Seniorów.
Brawo za inicjatywę .ZZ
2018-12-03 11:38 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +4 Malczyce
Jak na ponad 900 seniorów w gminie, to slabiutko z frekwencja.
2018-12-01 09:52 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 mariolka
no trudno żeby wszyscy przyszli zastanów się
2018-12-02 14:47 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież