Średzcy policjanci otrzymali rzutki ratunkowe

wtorek, 07 sierpień 2018 10:05 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymali rzutki ratunkowe. Część z nich została przekazana przez Urząd Gminy w Kostomłotach w ramach współpracy.

- Wszystko to na rzecz poprawy bezpieczeństwa w całym powiecie. Rzutki ratunkowe trafią na wyposażenie policyjnego radiowozu - będą mogły być wykorzystane podczas ratowania osób topiących się - informuje st. asp. Marta Stefankowska z KPP w Środzie Śl.

Wakacje w pełni, a pogoda sprzyja wypoczywaniu nad wodą i kąpielom. Niestety podczas tegorocznego sezonu, jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, już blisko 300 osób straciło życie w wyniku utonięcia.

- Dlatego też mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców powiatu średzcy policjanci otrzymali z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu rzutki ratunkowe celem doposażenia radiowozów. Kolejny sprzęt służący do ratowania osób tonących przekazał Urząd Gminy w Kostomłotach w ramach współpracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.

Łącznie policjanci otrzymali 7 rzutek ratunkowych, które trafią do radiowozów. W sytuacji zagrożenia będą służyły funkcjonariuszom podczas akcji ratunkowych związanych z udzielaniem pomocy osobom topiącym się - podkreśla policjantka.

Średzcy policjanci przypominają o zdrowym rozsądku i stosowaniu się do podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą.

(rol/ms) fot. policja

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację