Artykuły wg. daty publikacji (kalendarz).

« Styczeń 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Średzcy policjanci otrzymali rzutki ratunkowe

wtorek, 07 sierpień 2018 10:05 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymali rzutki ratunkowe. Część z nich została przekazana przez Urząd Gminy w Kostomłotach w ramach współpracy.

- Wszystko to na rzecz poprawy bezpieczeństwa w całym powiecie. Rzutki ratunkowe trafią na wyposażenie policyjnego radiowozu - będą mogły być wykorzystane podczas ratowania osób topiących się - informuje st. asp. Marta Stefankowska z KPP w Środzie Śl.

Wakacje w pełni, a pogoda sprzyja wypoczywaniu nad wodą i kąpielom. Niestety podczas tegorocznego sezonu, jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, już blisko 300 osób straciło życie w wyniku utonięcia.

- Dlatego też mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców powiatu średzcy policjanci otrzymali z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu rzutki ratunkowe celem doposażenia radiowozów. Kolejny sprzęt służący do ratowania osób tonących przekazał Urząd Gminy w Kostomłotach w ramach współpracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.

Łącznie policjanci otrzymali 7 rzutek ratunkowych, które trafią do radiowozów. W sytuacji zagrożenia będą służyły funkcjonariuszom podczas akcji ratunkowych związanych z udzielaniem pomocy osobom topiącym się - podkreśla policjantka.

Średzcy policjanci przypominają o zdrowym rozsądku i stosowaniu się do podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą.

(rol/ms) fot. policja

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież