Średzka policjantka z zawodów pływackich wróciła z medalami

piątek, 19 kwiecień 2019 12:38 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Średzka policjantka, wspólnie z innymi funkcjonariuszami, reprezentowała w minioną sobotę woj. dolnośląskie w VII Mistrzostwach Polski Policji w Pływaniu im. podinsp. Małgorzaty Bigos w Lublinie. St. post. Monika Moskalska stawała na podium zarówno w sztafecie, jak i w pływaniu indywidualnym.

Zawody odbyły się w minioną sobotę w Lublinie. Wzięło w nich udział 84 pływaków i pływaczek z całego kraju. Mistrzostwa objęte zostały Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Policji, Wojewody Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Prezydenta Miasta Lublin. Wsparcia przy organizacji mistrzostw udzieliły organizatorom Urząd Miasta Lublin oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca”. Uczestnicy mistrzostw rywalizowali zarówno w konkurencjach indywidualnych, na dystansach od 50 do 400 metrów, jak i w sztafetach. Walczyli o puchary: Komendanta Głównego Policji, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, Prezydenta Miasta Lublin oraz puchary ufundowane przez Zarządy Terenowy NSZZ Policjantów KWP w Lublinie. Na podium stanęli policjanci z Dolnego Śląska, zarówno w sztafecie jak i w pływaniu indywidualnym.

Od ubiegłego roku rozgrywane w Lublinie Mistrzostwa Policji w Pływaniu noszą imię podinsp. Małgorzaty Bigos - policjantki i ogromnej pasjonatki sportu, która we wrześniu 2017 roku zginęła tragicznie podczas wejścia na ściankę wspinaczkową. Podinsp. Małgorzata Bigos była kierownikiem Sekcji Psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Od momentu wstąpienia do służby w Policji, wielokrotnie uczestniczyła w organizowanych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Pływaniu zdobywając złote medale.

W tegorocznym mistrzostwach udział wzięło 84 zawodników i zawodniczek z całego kraju. Pływacy rywalizowali indywidualnie, ale też i w sztafecie. Policjanci z Dolnego Śląska licznie zajmowali miejsca na podium.

Wśród nich była funkcjonariuszka z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej st. post. Monika Moskalska, która stanęła na podium zarówno startując w sztafecie, jak również odnosząc dwukrotnie indywidualny sukces.

Wyniki naszych zawodników:

Sztafety:
200 m stylem zmiennym (sztafeta mieszana) - Pulnowska Agnieszka (Komisariat Wodny), Monika Moskalska (KPP Środa Śląska), Piotr Połeć (Komisariat Wodny), Gronowski Michał (KP Wrocław Krzyki) – srebro,
4 x 50m stylem dowolnym kobiet – Pulnowska Agnieszka (Komisariat Wodny), Agnieszka Kozak (KPP Głuszyca), Magdalena Wiesner – Mieszała (Komisariat Wodny), Monika Moskalska (KPP Środa Śląska) - brąz
4 x 50m stylem dowolnym mężczyzn – Połeć Piotr ( Komisariat Wodny), Gronowski Michał (KPP Krzyki), Kacper Graczyk (OPP Wrocław), Komisaruk Jakub (KPP Oława) – srebro

Indywidualnie:
Agnieszka Pulnowska (Komisariat Wodny) – 50m styl dowolny – brąz, 100m styl dowolny – brąz 50m styl klasyczny – złoto
Piotr Połeć (Komisariat Wodny) – 100m styl klasyczny – złoto
Andrzej Kuczma (KP Wrocław Rakowiec) – 100m styl dowolny – brąz
Monika Moskalska (KPP Środa Śląska) – 50m grzbiet – srebro, 100m styl klasyczny – brąz
Kacper Graczyk (OPP Wrocław) – 400m styl dowolny – brąz
Michał Gronowski (KP Wrocław Krzyki) – 50m delfin – brąz, 50m styl klasyczny - złoto

Najlepsze nasze zawodniczki z województwa dolnośląskiego reprezentowały Komendę Główną Policji. Zawodniczki uzyskały następujące wyniki :
Agnieszka Burdelak (KP Oława) – 50m styl klasyczny – złoto, 50m delfin – złoto, 200 m stylem zmiennym – złoto, sztafeta 4 x 50 stylem dowolnym – złoto
Joanna Barabasz (KP Krzyki) – 50 m grzbiet – złoto, 100 m grzbiet – złoto, 100 m styl klasyczny – złoto, sztafeta (mieszana) 200 m stylem zmiennym – złoto.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Źródło: KWP we Wrocławiu

Proponowane artykuły:

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Czorcik :-)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację