Szrotowisko z Unią Przygody (fotoreportaż)

niedziela, 21 październik 2018 21:13 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(1 głos)

20 października odbyła się druga już edycja Szrotowiska, którego głównym organizatorem było Stowarzyszenie Unia Przygody 4x4 ze Szczepanowa.

Frekwencja dopisała. Zainteresowanych jest coraz więcej co cieszy organizatorów, w wyścigu udział wzięło około 70 zawodników.

Uczestnicy spotkali się w sobotni poranek na polanie w miejscowości Przedmoście, gdzie organizatorzy wyznaczyli tor wyścigu. Głównym i najbardziej wyróżniającym się elementem były tzw. „Szroty” - samochody, które jak sama nazwa mówi wskazywały duże życie.

- W wyścigu udział brały dwuosobowe załogi. Kierujący był osobą pełnoletnią, która posiada aktualne prawo jazdy kat. B. Warunkiem spełniającym udział musiał być samochód osobowy zasilany benzyną lub olejem napędowym. W zawodach nie mogły brać udziału samochody z napędem na cztery koła oraz pojazdy, których wartość handlowa przekraczała 1.000 zł. Do wyścigu nie dopuszczano również samochodów, które posiadały niestandardowe wzmocnienie karoserii - informują organizatorzy.

Uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody, była to m.in. skrzynka z kluczami nasadowymi, kosmetyki do czyszczenia samochodów,  vouchery do wykorzystania w zaprzyjaźnionych firmach, oleje i wiele innych ciekawych i przydatnych przedmiotów.

Nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy. Nie zabrakło oczywiście nagrody za największą liczbę głosów od publiczności.

Nad bezpieczeństwem imprezy czuwali strażacy, którzy w pełnej gotowości obserwowali przebieg wyścigów. Na miejscu znajdowały się również maszyny „ciężkie”, które pomagały w usuwaniu z toru wyścigu pojazdów odmawiających posłuszeństwa. Można powiedzieć, że organizatorzy zadbali o każdy detal. Także o poczęstunek i napoje.

Warto nadmienić, że przy okazji imprezy stowarzyszenie zebrało i przekazało 1.000 zł na Placówkę Opiekuńczo - Wychowawczą w Środzie Śląskiej.

(kb) fot. kb

 

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany niedziela, 21 październik 2018 21:40

Komentarze (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

no szroty jak sie patrzy ale po co to ??

This comment was minimized by the moderator on the site

Diesel zajął 3 miejsce hahaha

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
0 Characters
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację