Trzech nowych policjantów w średzkiej komendzie

piątek, 15 marzec 2019 10:02 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(1 głos)

14 marca w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyła się uroczystość ślubowania 47 nowych policjantów i policjantek przyjętych do służby.

Szeregi dolnośląskiej Policji zasiliło w tym roku łącznie 61 funkcjonariuszy. Trzech z nich służbę rozpocznie w Komendzie Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Garnizon dolnośląski przyjął w swoje szeregi nowych funkcjonariuszy. 14 marca 2019 roku słowa roty ślubowania wypowiedziało 47 policjantów, w tym 12 policjantek. Uroczysta ceremonia odbyła się przed godziną 11 w Domu Klubowym "Śnieżka" przy Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Od początku br. szeregi dolnośląskiej Policji zasiliło łącznie 61 funkcjonariuszy.

Po zakończeniu szkolenia podstawowego, nowo przyjęci policjanci zasilą szeregi komend miejskich i powiatowych województwa dolnośląskiego.

Trzech funkcjonariuszy, którzy złożyli ślubowanie, swoją przygodę z Policją rozpoczną w Komendzie Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Służbę w policji może pełnić obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe i korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie, posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.

Źródło: KWP we Wrocławiu / fot. KWP

Proponowane artykuły:

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację