Kradł cegły. Wpadł na gorącym uczynku

wtorek, 16 kwiecień 2019 14:49 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Średzcy policjanci zatrzymali mężczyznę, który z terenu prywatnej posesji ukradł kilkaset cegieł rozbiórkowych. Wpadł na gorącym uczynku, kiedy ładował łup na swój samochód.

- Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zostali powiadomieni, że ktoś kradnie cegłę rozbiórkową z terenu prywatnej posesji położonej na terenie gm. Środa Śląska. Na miejscu funkcjonariusze zastali 57-letniego mieszkańca powiatu wrocławskiego, który zdążył już załadować na swój pojazd 540 cegieł. Mężczyzna tłumaczył się tym, że nie wiedział, iż teren oraz znajdujące się na nim hałdy gruzu z stanowią czyjąś własność - informuje asp. szt. Marta Stefanowska, oficer prasowy średzkiej policji.

Pokrzywdzony oszacował wartość skradzionego mienia na kwotę ponad 500 złotych. Odzyskane cegły zwrócono właścicielowi, a 57-latka zatrzymano.

- W trakcie czynności mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Usłyszał zarzut kradzieży. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności - podkreśla policjantka.

(rol/ms) / fot. policja (zdj. ilustracyjne)

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację