Usuwanie azbestu na terenie gminy Kostomłoty

czwartek, 11 październik 2018 11:34
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gmina Kostomłoty zakończyła realizację projektu pn. „Usuwanie azbestu oraz wyrobów zawierających azbest z nieruchomości położonych na terenie gminy Kostomłoty - V etap”.

W ramach zadania przeprowadzono kompleksową akcję usuwania eternitu, obejmującą demontaż, zbieranie, transport i unieszkodliwienie azbestu pochodzącego z terenu gminy Kostomłoty. Wyroby azbestowe zostały usunięte z 18 nieruchomości położonych w miejscowościach Chmielów, Jenkowice, Kostomłoty, Lisowice, Mieczków, Osiek, Piersno, Piotrowice, Ramułtowice, Siemidrożyce, Samborz, Świdnica Polska.

Ilość zutylizowanego azbestu wynosi 22,99 tony. Zadanie było realizowane w okresie od czerwca do sierpnia 2018 r. Wykonawcą zadania była firma Środowisko i Innowacje Sp. z o.o. z Warszawy, która posiadała odpowiednie wyposażenie techniczne oraz przeszkolonych pracowników w zakresie usuwania materiałów niebezpiecznych.

Gmina Kostomłoty prowadzi akcję usuwania azbestu w sposób kompleksowy od 2014 roku. W bieżącym roku usunięto około 2,5% azbestu zgromadzonego na terenie gminy, w związku z tym do utylizacji pozostało jeszcze około 889 ton eternitu. Unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest w ramach projektu ma na celu minimalizację negatywnych skutków zdrowotnych związanych z występowaniem azbestu i likwidację szkodliwego wpływu azbestu na środowisko.

Projekt jest zgodny z założeniami Programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Kostomłoty, przyjętego uchwałą nr XXII/120/12 Rady Gminy Kostomłoty z dnia 24 kwietnia 2012r. Program ten zakłada całkowite usunięcie eternitu zgromadzonego na terenie gminy do 2032 roku.

Całkowita wartość projektu wynosi 8.844,50zł. Na realizację zadania uzyskano dofinansowanie w wysokości 7.517,82zł. ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Gmina Kostomłoty

Proponowane artykuły:

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież