V edycja programu "Miękińska Inicjatywa Razem"

poniedziałek, 27 sierpień 2018 17:08 Dział: Miękinia
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sołectwach gminy Miękinia trwają prace związane z realizacją tegorocznej edycji programu „Miękińska Inicjatywa Razem”.

 Głównym założeniem programu jest aktywizacja mieszkańców poszczególnych sołectw, którzy są zarówno pomysłodawcami jak i wykonawcami projektów, natomiast gmina kupuje materiały konieczne do ich wykonania.

Wnioskodawcy mogli ubiegać się o dofinansowanie w wysokości do 6 tys. złotych. Przyznane pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na budowę placów zabaw, miejsc rekreacji, wyposażenie obiektów małej architektury itp.

Program cieszy się dużym zainteresowaniem. Mieszkańcy naszej gminy wkładają bardzo dużo czasu i pracy, a przede wszystkim serca, w realizację własnych pomysłów, które zwiększają atrakcyjność ich miejscowości.

W tym roku do programu przystąpiły 22 sołectwa oraz 5 stowarzyszeń działających na terenie gminy Miękinia. W budżecie gminy, na ten cel, zabezpieczone zostały środki w wysokości 165 tys. złotych. Realizacja projektów potrwa do 15 listopada br.

(gm) fot. ug

 

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

No i dobrze że takie programy są promowane i nagłaśniane bo są z korzyścią dla mieszkańców. Oby takich inwestycji w ludzi jak najwięcej.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację