V edycja programu "Miękińska Inicjatywa Razem"

poniedziałek, 27 sierpień 2018 17:08 Dział: Miękinia
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sołectwach gminy Miękinia trwają prace związane z realizacją tegorocznej edycji programu „Miękińska Inicjatywa Razem”.

 Głównym założeniem programu jest aktywizacja mieszkańców poszczególnych sołectw, którzy są zarówno pomysłodawcami jak i wykonawcami projektów, natomiast gmina kupuje materiały konieczne do ich wykonania.

Wnioskodawcy mogli ubiegać się o dofinansowanie w wysokości do 6 tys. złotych. Przyznane pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na budowę placów zabaw, miejsc rekreacji, wyposażenie obiektów małej architektury itp.

Program cieszy się dużym zainteresowaniem. Mieszkańcy naszej gminy wkładają bardzo dużo czasu i pracy, a przede wszystkim serca, w realizację własnych pomysłów, które zwiększają atrakcyjność ich miejscowości.

W tym roku do programu przystąpiły 22 sołectwa oraz 5 stowarzyszeń działających na terenie gminy Miękinia. W budżecie gminy, na ten cel, zabezpieczone zostały środki w wysokości 165 tys. złotych. Realizacja projektów potrwa do 15 listopada br.

(gm) fot. ug

 

Proponowane artykuły:

Komentarze  

Permalink 0 Janek
No i dobrze że takie programy są promowane i nagłaśniane bo są z korzyścią dla mieszkańców. Oby takich inwestycji w ludzi jak najwięcej.
2018-08-27 18:52 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież