"Kuchenne Rewolucje" Magdy Gessler po sąsiedzku

"Kuchenne Rewolucje" Magdy Gessler po sąsiedzku

Od niedzieli do czwartku w Kawicach nagrywane były sceny do programu kulinarnego „Kuchenne Rewolucje”, który prowadzi Magda Gessler.

Nowa oferta Al Lago! Atrakcyjna promocja i świąteczna propozycja

Nowa oferta Al Lago! Atrakcyjna promocja i świąteczna propozycja

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym aktualnym menu, atrakcyjną promocją w godzinach lunchowych oraz świąteczną propozycją wigilijną dla…

Zebrali ponad 3,5 tys. złotych na paczki dla potrzebujących

Zebrali ponad 3,5 tys. złotych na paczki dla potrzebujących

Przez dwa dni 4 i 11 grudnia, na ulicach naszego miasta kwestowali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 z Odziałem…

Będą ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty

Będą ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty

Zarządzeniem Wojewody Dolnośląskiego, 17 lutego 2019 r. odbędą się ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty w jednomandatowym okręgu wyborczym nr…

Wieczornica Pieśni Patriotycznej w szkole w Rakoszycach

piątek, 30 listopad 2018 22:16
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Rakoszycach, bogatym i znakomicie przygotowanym programem, uczniowie i nauczyciele wraz z gośćmi, uczcili setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wydarzenie rozpoczęły klasy gimnazjalne, które występ sceniczno – muzyczny zapoczątkowały polonezem. Następnie, lekcję historii przypomniały trzy uczennice, a każde wydarzenie podkreślał utwór zaśpiewany przez chór klas 4 i 5. Przedstawienie nie obyłoby się bez szkolnych talentów, solistów śpiewu, występów najmłodszych klas oraz gry na instrumentach, którą urzekł Szymon.  

Uczestnicy w skupieniu wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych. Uczniowie klasy 2 i 4 zaprezentowali taniec z szarfami, występ sceniczno - muzyczno "Biała róża" prezentowała klasa 3, taniec zaborców "Biały Orzeł" przedstawiły uczennice klasy 4.

Julia, absolwentka, która nie może "rozstać" się z murami szkoły, zaśpiewała "Miejcie nadzieję" oraz "Jest taki kraj". Na szkolnej scenie wystąpili również podopieczni Specjalnego  Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Środzie Śląskiej.

Całą uroczystość podkreślił występ Angeliki Dominiak, która swoim głosem zaskakuje podczas wielu uroczystości. Tym razem zaśpiewała utwór "Mury".

Na zakończenie głos zabrał burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński, który podziękował wszystkim uczniom za wspaniały program oraz przypomniał, że święto obchodzone 11. listopada, w tym roku jest szczególnie ważnym wydarzeniem, gdyż przypadało w 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Serdeczne podziękowania złożył również wszystkim nauczycielom, opiekunom, którzy wytrwale wspierali młodych i utalentowanych wykonawców i pomogli w realizacji fantastycznej akademii szkolnej. 

(kb) / foto. i wideo: kb

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież