Właściwa reakcja pozwoliła na zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

wtorek, 30 kwiecień 2019 10:37 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Niestety, kolejny kierowca zdecydował się usiąść za kierownicę samochodu i jechać „krajówką” znajdując się pod wpływem alkoholu. Swoim stylem prowadzenia pojazdu, a właściwie trudnościami w utrzymaniu prostego toru jazdy, zwrócił uwagę innego uczestnika ruchu, który o tym fakcie powiadomił policję.

- Wczoraj wieczorem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące podejrzenia kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Zgłaszający powiadomił, że jadąc drogą krajową nr 94 w kierunku Środy Śląskiej zauważył kierującego pojazdem marki VW, który nie trzyma prostego toru jazdy i zjeżdża na przeciwległy pas. Świadek jechał za pojazdem na bieżąco informując dyżurnego o lokalizacji nieodpowiedzialnego kierowcy, który kontynuował swoją niebezpieczną jazdę aż do momentu, kiedy zaparkował pojazd na jednym z parkingów przed sklepem w Środzie Śląskiej - informuje asp. szt. Marta Stefanowska ze średzkiej komendy policji. - Powiadomieni o sytuacji policjanci, mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu i zapobieżenie wystąpienia wypadkowi drogowemu, udali się we wskazane miejsce. Zauważyli opisany pojazd, a przy nim dwóch mężczyzn, wkładających zakupy do bagażnika - wyjaśnia policjantka.

Funkcjonariusze poddali obu mężczyzn badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Jak się okazało zarówno mężczyzna wskazany, jako kierujący w wieku 43 lat, jak i 34-letni pasażer pojazdu byli nietrzeźwi. Mieli odpowiednio blisko 1,5 promila i ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

- W trakcie czynności do kierowania pojazdem przyznał się 43-letni obywatel Ukrainy. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanienie trzeźwości - wyjaśnia asp. szt. Marta Stefanowska podkreślając, że przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

(rol/ms) / fot. KPP

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację