Wpisujcie się! Na pamiątkę dla przyszłych pokoleń

czwartek, 29 listopad 2018 18:46 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Przypominamy, że w ramach świętowania 100-lecia niepodległości, powiat średzki  zainicjował akcję pn. Średzka Kapsuła Myśli.

Kapsuła Myśli to kronika, do której mogą wpisywać się mieszkańcy naszego powiatu, organizacje, instytucje oraz firmy. Wpisy powinny dotyczyć obchodzonej rocznicy i mogą to być życzenia, podziękowania, a także refleksje nt. Polski, powiatu oraz swojego otoczenia. Kronikę otwierają „Życzenia dla Polski” ówczesnego starosty Sebastian Burdzy. Swoje refleksje zwarł też burmistrz Adam Ruciński, poetka Anna Grodowska, Młodzieżowa Rada Powiatu Średzkiego, a także uczestnicy tegorocznego Święta Niepodległości.

Zachęcamy do udziału w akcji i zrobienia wpisu, który będzie pamiątką dla przyszłych pokoleń. W tym tygodniu kronikę można znaleźć w urzędzie miasta. Od 3 go 7 grudnia będzie dostępna w Bibliotece Publicznej w Środzie Śląskiej. Później trafi do szkół i lokalnych instytucji. Na wpis do kroniki można również umówić się telefonicznie, osoba kontaktowa: Ewa Sikora, tel. 71 396 89 17.

Wpisy będą zbierane do końca grudnia, a w styczniu kronika zostanie przekazana do biblioteki publicznej. Zachęcamy do udziału w akcji!

(rfp)

Komentarze (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

i co mam im napisać ze smog w mieście ze w lasach śmieci się walają i telewizory ze ogólnie srodowisko idzie ku totalnej degradacji

This comment was minimized by the moderator on the site

A czy nie można wymyślić innego miejsca dla tej księgi ? Obawiam się że przyszłe pokolenia nie będą miały pojęcia co to jest biblioteka w tradycyjnym wydaniu. Smutne ale na to się zanosi.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację