Wypadek koło Ciechowa i dachowanie w Wichrowie

poniedziałek, 18 czerwiec 2018 12:06
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W minioną sobotę pogoda dopisała, lecz nie każdy miał okazję cieszyć się z jej uroków. Straż pożarna miała w tym czasie ręce pełne pracy...

 

16 czerwca około godziny 11:10 dyżurny odebrał zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych pomiędzy Środą Śląską, a Ciechowem. Wszystkie osoby biorące udział w wypadku opuściły samochód o własnych siłach. W zdarzeniu brały udział trzy zastępy JRG Środa Śląska i OSP Bukówek, pogotowie, policja.

Tego samego dnia około 20 minut później, straż pożarna została wysłana do Miękini. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna jadący rowerem zasłabł i upadając rozbił głowę. W zdarzeniu brały udział zastępy JRG Środa Śląska oraz OSP Miękinia. Działania Strażaków polegały na udzieleniu pierwszej pomocy do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. 

W godzinach południowych około godz. 18:35, dyspozytor otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego, który dachował i wpadł do rowu. W zdarzeniu, które maiło miejsce w Wichrowie udział brały trzy zastępy straży pożarnej, pogotowie, policja oraz śmigłowiec pogotowia ratunkowego. Na miejscu okazało się, że jedną z osób znajdujących się w samochodzie było 7-letnie dziecko, które zostało zabrane przez pogotowie z urazami głowy.

- Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora, pomocy przy lądowaniu śmigłowca - informuje Stanowisko Kierowania Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

Na szczęście od wczoraj do dziś rano nie wpłynęło żadne zgłoszenie. Oby ta "cisza" trwała jak najdłużej. 

(kb) fot. wk (zdj. ilustracyjne)

Ostatnio zmieniany czwartek, 21 czerwiec 2018 11:43

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież