Zebranie sprawozdawcze OSP Pichorowice

poniedziałek, 19 marzec 2018 09:39 Dział: Udanin
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

17 marca w świetlicy wiejskiej w Pichorowicach, druhowie i druhny zrzeszeni w miejscowej jednostce OSP, przeprowadzili zebranie sprawozdawcze za rok 2017 ze swojej działalności.

 

Gośćmi spotkania byli: komendant dolnośląski PSP st. bryg. mgr inż. Adam Konieczny, komendant KP PSP w Środzie Śląskiej bryg. mgr inż. Marek Wawrejko, druhowie z zarządu gminnego OSP, wójt gminy Udanin Teresa Olkiewicz i wicestarosta powiatu średzkiego Grzegorz Pierzchalski.

Podczas spotkania przedstawiono sprawozdania z działalności i finansowe, które zostały jednogłośnie przyjęte przez wszystkich członków OSP Pichorowice. Zaznaczyć trzeba, że absolutorium dla zarządu OSP za okres sprawozdawczy również zostało przyznane jednogłośnie, jak również przyjęto plan działalności i finansowy na rok 2018.

- W punkcie ,,dyskusja" zabrał głos wojewódzki komendant PSP st. bryg. Adam Konieczny, który wyraził pozytywną opinię o działalności jednostki. Przedstawił możliwości pozyskania sprzętu dla OSP, powiedział o rządowym programie z Funduszu Sprawiedliwości i pogratulował zarządowi OSP Pichorowice zaangażowania w niesieniu pomocy potrzebującym - mówią druhowie z OSP Pichorowice

Odbyło się także uroczyste poświęcenie „nowego” samochodu bojowego Ford Tranzit, który strażacy z OSP Pichorowice zakupili z własnych środków. Aktu poświęcenia dokonał proboszcz parafii Pichorowice ksiądz Stanisław Przerada.

Jest to kolejny samochód włączony w podział na terenie gminu Udanin, który realnie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

Na sam koniec przygotowano dla wszystkich strażaków z Pichorowic i zaproszonych gości pyszny poczęstunek.

(ws) fot. ws

Ostatnio zmieniany środa, 21 marzec 2018 21:20

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
0 Characters
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację