Znamy już termin otwarcia obwodnicy Miękini

czwartek, 23 sierpień 2018 13:20 Dział: Miękinia
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Obwodnica Brzegu Dolnego jest już gotowa, a Miękini dobiega końca. Koszt tych inwestycji szacowany jest na około 100 mln zł.

Obwodnica Brzegu Dolnego o łącznej długości 5,5 km cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Umożliwia szybki i bezpieczny dojazd do miasta. Jej koszt wyniósł około 60 mln zł. Natomiast ciągle trwająca budowa obwodnicy Miękini będzie miała około 4 km, a jej budowa pochłonie 44 ml zł.

- Inwestycje stanowią elementy budowy obwodnicy Aglomeracji Wrocławskiej, czyli połączenia  autostrady A4 z drogą ekspresową S5. Nowe obwodnice mają na celu odciążenie wrocławskiego węzła drogowego od ruchu generowanego w obrębie przyległych gmin oraz od ruchu zewnętrznego. Obejścia Brzegu Dolnego i Miękini poprawią jakość obsługi transportowej po zachodniej stronie aglomeracji wrocławskiej, bez konieczności przejazdu przez stolicę regionu – czytamy na stronie www.rynekinfrastruktury.pl

 Na kiedy planowany jest odbiór inwestycji ?

- Zakończenie prac związanych z realizacją zadania pod nazwą „Skomunikowanie mostu na rzece Odrze w miejscowości Brzeg Dolny z drogą krajową nr 94 i drogą wojewódzką nr 340 - odcinek od drogi powiatowej nr 2060D w m. Zabór Wielki do włączenia do drogi powiatowej nr 2059D”, planowane jest na 10 września tego roku. Trwają odbiory techniczne nowej drogi. Po przeprowadzonych odbiorach obwodnica zostanie oddana do użytku – odpowiada Konrad Antkowiak Specjalista ds. kontaktów zewnętrznych, Rzecznik prasowy DSDiK we Wrocławiu.

Bezpieczeństwo zwierząt

- Na trasie obwodnicy Miękini wykonano 18 przepustów dla zwierząt oraz dwa obiekty mostowe stanowiące równocześnie przejście dla zwierząt. Ilość przejść jest zgodna z wymaganiami wydanymi przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska we Wrocławiu w decyzji środowiskowej dla wspomnianego zadania. Na odcinkach, gdzie występuje migracja zwierząt, przepusty zlokalizowane są co 30 – 50 m. Zastosowano także ogrodzenia ochronne i zieleń naprowadzającą zwierzęta na przejścia. – dodaje Konrad Antkowiak

Czy będą ekrany akustyczne?

Mieszkańcy Miękini prowadzili rozmowy z Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei we Wrocławiu, aby na odcinku gdzie obwodnica przebiega (obok zabudowań mieszkalnych) powstały ekrany akustyczne. Ostatnio wydano decyzję w tej sprawie.

- Wydana na potrzeby inwestycji decyzja środowiskowa nie wykazała konieczności instalacji ekranów akustycznych, ponieważ w prognozach oddziaływań akustycznych na tym terenie nie przewiduje się przekroczenia norm hałasu. Pomimo tego, wydana decyzja środowiskowa nakazuje monitoring oddziaływania akustycznego na środowisko. Po oddaniu drogi do użytku będą przeprowadzane pomiary akustyczne w rejonie istniejących zabudowań – informuje Konrad Antkowiak.

 Oficjalne otwarcie obwodnicy Miękini odbędzie się 14 września br.

(kb) fot. gz (archiwum)

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany piątek, 24 sierpień 2018 12:27

Komentarze  

Permalink 0 Piotr
A jak wyglądać będzie problem włączania się do ruchu i wjazd na drogę 94 w Błoniach? Szczególnie w stronę Wrocławia i w drugą stronę - zjazd do Miękini od Wrocławia!!!
Już teraz TIRY nie mogą wykręcić i blokują pas ruchu. Nie mówiąc już o tworzących się korkach w tym miejscu.
Coś ktoś myśli jak to zmodernizować????
2018-08-25 13:25 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Radek
A będzie z tego tytułu jakaś impreza? Może któraś z gmin by się podjęła i zorganizowała impreze. Ostatnio trochę dużo ich jest ale kolejną bym nie pogardził :lol:
2018-08-24 00:18 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Franek
Same dobre wiadomości. Non stop coś się kończy budować albo zaczyna i oby takie tempo trzymać cały czas. Im lepiej skomunikowany nasz region tym lepiej dla jego rozwoju.
2018-08-23 23:43 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 omega
ta inwestycja to strzał w dziesiątkę a budowa mostu -rewelacja, do Brzegu teraz mamy bliżej jak nigdy dotąd - pochwalam
2018-08-23 21:51 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 RADEK
NO TO SUPER WŁAŚNIE CZEKAŁEM NA TO INFO - DZIĘKI
2018-08-23 13:36 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież