sobota 09.12.2023

Imieniny: Wiesława Leokadii

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250

    Dział: Historia niedziela, 09 maj 2021 17:53


Na straży pamięci czyli "Rodem z Łukowca - 2"

8 CommentsObchodzony wczoraj Narodowy Dzień Zwycięstwa, to święto szczególne, przywołujące nie tylko wspomnienia wielkiej radości związanej z końcem największej wojny światowej w historii, ale też ludzkich niewyobrażalnych tragedii i krzywd, również polskich rodzin, jakich doznały między innymi podczas wysiedleń z Kresów Wschodnich...


Na wystawę zaprasza Państwa wicestarosta średzki Sebastian Burdzy Na wystawę zaprasza Państwa wicestarosta średzki Sebastian Burdzy


W maju 2017 roku w Środzie Śląskiej odbył się wernisaż wystawy "Rodem z Łukowca" zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe i Muzeum Regionalne, na której zaprezentowano eksponaty ze zbiorów Franciszka Burdzego oraz film dokumentalny zrealizowany przez naszą redakcję.

To przede wszystkim dzięki pasji pana Franciszka, determinacji i tęsknocie do "ziemi przodków" możliwe było zaprezentowanie imponującego zbioru narzędzi służących do uprawy roli i przedmiotów używanych w gospodarstwach domowych. Sporą część przekazali mu mieszkańcy powiatu średzkiego z gmin Kostomłoty, Udanin, Malczyce i Środa Śląska.

Ku zadowoleniu organizatorów i wszystkich zaangażowanych, wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem (zachęcamy gorąco do przeczytania relacji z tego wydarzenia - TUTAJ)

W ubiegłym roku, przy zaangażowaniu władz starostwa i pana Franciszka, z naszym skromnym udziałem, rozpoczęły się przygotowania do kolejnej wystawy w średzkim muzeum, która miała być kontynuacją wspomnianego przedsięwzięcia, prezentacją pamiątek, zdjęć i premierą kolejnego filmu ukazującego wspomnienia przesiedleńców.

Niestety, obostrzenia związane z pandemią pokrzyżowały plany organizacyjne. Dlatego, zanim bramy średzkiego muzeum otworzą się na tyle szeroko, by móc do niego zaprosić wszystkich chętnych chcących obejrzeć wystawę "Rodem z Łukowca - 2", prezentujemy ją dziś Państwu w formie wirtualnej.

Na wystawę zaprasza Państwa wicestarosta średzki Sebastian Burdzy, a zdjęcia komentuje i z bohaterami filmu rozmawia - pan Franciszek Burdzy.

 

Pan Franciszek Burdzy składa serdeczne podziękowania, władzom powiatu średzkiego, a w szczególności wicestaroście Sebastianowi Burdzemu oraz muzeum regionalnemu za ogromny wkład w propagowanie historii i możliwość uwiecznienia wspomnień bohaterów filmów, co ma ogromną wartość nie tylko dla nich, ich rodzin, ale również obecnych i przyszłych pokoleń.

Komentarz do zdjęć

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Rondo by wybudowali lepiej na DK94 Środa-Ciechów!
To ścieżka dla samobójców. Poroniony od początku pomysł (brak pasa oddzielającego od jezdni lub krawężnika) i ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.12.2023 17:06 wrote:

Kupię ręczną zabytkową krajalnicę do wędlin z kołem zamachowym i ostrzałką, w każdym stanie. Tel.576-948-827…

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

ekdom

taxi stas

ogrody pawlowski trawniki www


Nie przegap tych artykułów.