poniedziałek 01.03.2021

Imieniny: Albina Antoniego

"Szum "pierdzących" aut bez tłumika, to denerwujące i to codzienność!"

"Szum "pierdzących" aut bez tłumika, to denerwujące i to codzienność!"

Cz, 12.12.2019 18:46

Łamanie przepisów mówiących o dostosowaniu odpowiedniej prędkości do panujących warunków na drogach jest częstym zjawiskiem. Niejednokrotnie na łamach naszej gazety poruszano ten temat i pomimo wielu sugestii ze strony policji świadczących o fatalnych skutkach ich nieprzestrzegania, do naszej redakcji stale napływają wiadomości od mieszkańców pobliskich wsi.-  Kontaktuje się z Państwem w sprawie problemu, jaki istnieje od dłuższego czasu w miejscowości Szczepanów. Szybka jazda, piski opon utrudniają ludziom życie. Nagminnie - na głównej drodze przekraczają prędkość. Jest niedaleko szkoła - dzieci wracają, a tu jak na wyścigach. Wieczorem na Orlika strach dziecko puszczać, bo auto za autem. Porażka. Nie można spokojnie przejść przez pasy. Szum w nocy "pierdzących" aut bez tłumika, to denerwujące i to codzienność. Zero policji. Nikt nie kontroluje. Policja ma auto z video - nawet się nie pofatygują, aby przyjechać. Jest tu samowolka - pisze Rodzic, który poprosił o anonimowość.

Problem zgłoszono do Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej. – Przedmiotową informację przekazałam do Ogniwa Ruchu Drogowego celem uwzględnienia w zadaniach do służby – wyjaśnia asp. szt. Marta Stefanowska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, która jednocześnie  przypomina o narzędziu komunikowania się społeczeństwa z policją, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, która umożliwia zgłaszanie zagrożeń.

Link do KMZB znajduje się na stronie internetowej KPP w Środzie Śląskiej na stronie: www.sroda-slaska.policja.gov.pl

Zachęcamy do zgłaszania wszelkich zdarzeń, które mogą stanowić zagrożenia.

(kb) / fot. PxHere, zdj. ilustracyjne
powrót na górę
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  p.Wojtka rownież czytam i osobiscie znam-dobrze jest miec szerokie spektrum zainteresowan. 2 godziny temu.
 • Kleks powiedział(a) Więcej
  Jak ktoś chce się do czegoś doczepić, to zawsze znajdzie argument :) Zakrywanie twarzy zmniejsza ryzyko... 9 godzin temu.
 • Peppers powiedział(a) Więcej
  Gdzieś się zgubiło "Miękinia, otwórz się na zdrowy klimat"....... 10 godzin temu.
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To znaczy, że wcześniej gdy zalecali noszenie tych przyłbice, szalików ,chustek itp narażeni nas na niebezpieczeństwo? 11 godzin temu.
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To jak te "śmieszne przyłbice i ten szajs" dobre były przez rok pandemii i dopiero teraz minister zdrowia i... 11 godzin temu.
 • szczerze i naprawdę powiedział(a) Więcej
  Bezsprzecznie  wolę naturalne,szczere, historyczne, wiarygodne i patriotyczne opowiadania Pana Wojtka Kopacza. 11 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM