wtorek 16.04.2024

Imieniny: Cecyliana Bernadety

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Ta pozornie niewinna roślina, stanowi ogromne zagrożenie (list do redakcji)

SkomentujSzanowna Redakcjo, z niepokojem zwracam się do Państwa z uwagi na coraz liczniejsze występowanie jemioły w naszym mieście i gminie. Ta pozornie niewinna roślina, w rzeczywistości stanowi ogromne zagrożenie dla naszego ekosystemu, drzew oraz bezpieczeństwa mieszkańców.


Fot. Czytelniczka gazety Roland Fot. Czytelniczka gazety Roland


Jemioła rosnąca na drzewach wydaje się być czymś naturalnym (chociaż do niedawna występowała tylko sporadycznie), jednak jej półpasożytnicza natura wpływa niekorzystnie na nasze środowisko: Wymieranie zdrowych drzew: Drzewa, które padają ofiarą jemioły, stają się osłabione i bardziej podatne na choroby i szkodniki. To prowadzi do stopniowego wymierania zdrowych, dorodnych drzew w naszym mieście. Zagrożenie dla różnorodności biologicznej: Jemioła, zagrażając drzewom, niszczy naturalne środowisko wielu gatunków zwierząt i roślin. Potencjalne zagrożenie dla ludzi: Gęste zarośla jemioły mogą prowadzić do pęknięć gałęzi pod ich ciężarem, co stanowi zagrożenie dla przechodzących osób. Istnieje ryzyko obrażeń lub nawet śmierci w wyniku upadku gałęzi.

Chciałabym zapytać, czy władze lokalne zauważyły ten problem i jakie kroki mają zamiar podjąć w celu jego rozwiązania. Obserwuję problem od kilku lat i jak dotąd nie zauważyłam żadnych działań, a drzewa z miesiąca na miesiąc wyglądają gorzej. Z pewnością istnieją środki, które mogą być podjęte w celu ochrony drzew i zapobieżenia nadmiernemu rozprzestrzenianiu się jemioły. Czy planowane są jakiekolwiek działania mające na celu usunięcie i kontrolę jej wzrostu?

Bardzo mi zależy na tym, abyśmy mogli skutecznie zapobiec dalszemu narastaniu tego problemu i chronić nasze drzewa, które w chwili obecnej w wielu miejscach wyglądają przerażająco, w tym w samym centrum miasta czy w takich reprezentacyjnych miejscach jak stadion.

Apeluję do władz miasta o pilne podjęcie działań w celu zrozumienia i zwalczania tego problemu. Musimy działać teraz, zanim będzie za późno, aby uratować nasze drzewa.

Zwracam się do Państwa z apelem o nagłośnienie tej sprawy. Chętnie wskażę problem podczas ewentualnej wizji lokalnej, aczkolwiek trudno tego problemu nie zauważyć poruszając się po naszym mieście i okolicy.

Z poważaniem,
Agnieszka Król-Zgolińska

img 20240310 162632

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...
Bardzo ciekawe przesłaniem widzę w Twoim komentarzu, bo jest Bóg, Ojczyzna, oskarżenia, poniżenie, nienawiść, złorzeczenie. A ...
Aleksandra Perużyńska Nowi radni Rady Powiatu wybrani!
Jak można głosować na zdrajców Polski na ludzi którzy nawołują do wojny którzy chcą odebrać nam ...

Lokalne ogłoszenia drobne

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po sezon…

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

warsztat 336224 px

ekogroszek baner

bus baner

Nie przegap tych artykułów.