niedziela 07.06.2020

Imieniny: IGORA Roberta Wiesława

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

21 wykroczeń - podsumowanie wczorajszej akcji policyjnej

21 wykroczeń - podsumowanie wczorajszej akcji policyjnej

20.03. 2019

Podczas wczorajszych działań w ramach akcji „Pieszy kontra pojazd” funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego średzkiej policji, od wczesnych godzin rannych prowadzili działania kontrolne, podczas których szczególną uwagę zwracali na poruszanie się pieszych po drogach oraz zachowania kierowców wobec pieszych.

W rezultacie policjanci ujawnili łącznie 21 wykroczeń, z których 15 zostało popełnionych przez kierujących pojazdami, a 6 przez pieszych. Do najpoważniejszych przewinień kierowców należało nieustąpienie pierwszeństwa na przejściu dla pieszych. W związku z tym wykroczeniem na dwóch kierujących policjanci nałożyli grzywnę w postaci mandatów oraz 10 punktów karnych.

Na bezpieczeństwo pieszych niewątpliwie wpływa stosowanie się przez kierujących do obowiązujących ograniczeń prędkości, a szczególnie w obszarze zabudowanym. Dlatego też podczas działań policjanci prowadzili również pomiar prędkości. Niestety już w niespełna pół godziny dwie osoby straciły prawo jazdy, przekraczając dozwoloną prędkość jazdy o 51 i 55 km/h przy obowiązującym ograniczeniu do „40-stki”. Na kierowców nałożono również mandaty i punkty karne.

Nie tylko kierujący musieli tłumaczyć się z popełnionych wykroczeń. Podczas działań funkcjonariusze sprawdzali także, czy piesi respektują przepisy, które ich dotyczą. Jak się okazało, niestety nie, bowiem tzw. niechronieni uczestnicy ruchu, nie zważając na swoje bezpieczeństwo i zapominając o tym, że w zderzeniu z pojazdem nie mają szans, bardzo często przechodzili przez drogę w miejscach niedozwolonych. Wśród 6 ujawnionych wykroczeń, trzy osoby zostały ukarane mandatami karnymi. Natomiast w trzech przypadkach, gdzie naruszenie przepisów było mniej rażące, policjanci zastosowali pouczenia.

Podczas działań policjanci sprawdzali również stan techniczny pojazdów. W jednym przypadku zatrzymali dowód rejestracyjny.

Podobne działania będą przez średzkich policjantów kontynuowane. Represjonowanie uczestników ruchu, zarówno kierujących jak też pieszych, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, z pewnością wpłynie na poziom bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. Cykliczne policyjne akcje mają też wymiar prewencyjny, a więc zapobiegawczy, co oznacza, że osoby łamiące przepisy dwa razy zastanowią się, nim narażą swoje bądź innych życie lub zdrowie na niebezpieczeństwo.

(ms) / fot. zg, zdj. ilustracyjne

 

 
Komentarzy (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Zapraszamy na ul. Spółdzielczą tam rozwijają prędkość, a teren lubiany przez dzieci na rowerach i starszych na spacery. Jest ograniczenie prędkości, a potrafią wyprzedzać jak ktoś jedzie wg znaków. Polak zawsze mądry po szkodzie ?

This comment was minimized by the moderator on the site

Ciekawe za co zabrany dowód, może za spalona żarówkę jak w moim przypadku pozdrawiam średzka drogowke

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

czyli słabo. A dzieci są głodne bo, są wygodne zwłaszcza gdy nie chce im się d... ruszyć z kanapy. A...
Nie ma czegoś takiego jak obowiązek szczepień dla dorosłych panie filozofię. W przypadku pandemii ...
Ty byś chciała żeby Polskie dzieci były głodne. Wy totalni chcecie upodlić Polakow. Czaskalski bie...
A Ty oceniasz mój intelekt! Ha..ha..ha..

Lokalne ogłoszenia drobne

31.05.2020 07:23 wrote:

Poszukuję instruktora tańca na już głównie chodzi mi o pierwszy taniec weselny kontakt e-mail magdalena20@spoko.pl …

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…