poniedziałek 04.03.2024

Imieniny: Arkadiusza Eugeniusza Kazimierza

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


25-latek chciał skoczyć z dachu. Z pomocą ruszyli policjanci

SkomentujMężczyzna idący na dach budynku z zamiarem być może oddania ostatniego w życiu skoku - takie informacje policjantom prewencji przekazał dyżurny średzkiej komendy powiatowej. Przyjął bowiem dosłownie chwilę wcześniej, zgłoszenie o tej sytuacji kryzysowej. Natychmiast na miejsce pojechali mundurowi i podjęli, jak teraz już można powiedzieć, właściwe i skuteczne działania wobec osoby będącej w kryzysie psychicznym...


Fot. ilustracyjne / policja Fot. ilustracyjne / policja


Do tego zdarzenia doszło przed południem 12 września 2023 r. na terenie działania funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej. Zaczęło się od telefonu do oficera dyżurnego jednostki, który przyjął niecodzienne zgłoszenie. Osoba zawiadamiająca przekazała bowiem informację na temat mężczyzny z jednej z miejscowości w gminie, który usiłuje wejść na dach budynku mieszkalnego z zamiarem odebrania sobie życia.

Dyżurny natychmiast skierował na miejsce policjantów, w tym samym czasie ustalając dokładny adres interwencji, a z uwagi na zagrożenie życia, mundurowi potraktowali sprawę bardzo priorytetowo. Chwilę później byli już pod wskazanym adresem i podjęli pierwsze działania. Były one wymagające, ponieważ 25-letni mężczyzna zdążył zamknąć się w pokoju i wyjść przez okno na dach.

Interweniujący funkcjonariusze bez chwili wahania, z użyciem siły weszli do tego pomieszczenia i niezwłocznie wciągnęli 25-latka przez okno do środka. Tym samym niemal w ostatniej chwili uniemożliwili mu skok. Z uwagi na stan w jakim znajdował się mężczyzna wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, który przewiózł 25-latka na konsultacje do szpitala i trafił on pod opiekę lekarzy specjalistów.

Zgłoszenia tego typu zawsze traktowane są przez policjantów priorytetowo, gdyż każda upływająca sekunda, ma olbrzymie znaczenie i może mieć bezpośredni wpływ na życie człowieka. Są to przeważnie trudne i wymagające natychmiastowych oraz trafnych decyzji działania, bo tylko tak można zapobiec tragedii i uratować ludzkie życie. Ważna jest odpowiednia taktyka, umiejętność podejmowania szybkich decyzji oraz opanowanie.

Tym razem pomoc przyszła na czas, a to zdarzenie pokazuje, że „Pomagamy i chronimy” to nie tylko motto polskiej Policji, ale misja, którą funkcjonariusze realizują podczas służby. Tego dnia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej spisali się wzorowo, bo szybka reakcja na zgłoszenie i bardzo dobra współpraca mundurowych oraz odpowiednio podejmowane decyzje, przyniosły pożądany efekt.

Zastanawiając się, czy zadzwonić i poinformować służby o zagrożeniu zawsze pamiętajmy, że to życie i zdrowie człowieka jest najważniejsze!

Jesteś w kryzysie? Fachowcy od pomocy w rozwiązywaniu problemów czekają na Ciebie. Policjanci niejednokrotnie pomagają mieszkańcom w trudnych sytuacjach życiowych. Najpierw interweniując, a później inicjując pomoc fachowców z różnych ośrodków udzielających wsparcia w kryzysie. Przypomnijmy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych. Jeszcze w momencie, zanim dojdzie do tragicznych i nieodwracalnych w skutkach wydarzeń!

Źródło: sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń
KPP Środa Śląska

431 206504 g

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

warsztat 336224 px

glory

Nie przegap tych artykułów.