poniedziałek 25.09.2023

Imieniny: Aurelii Ładysława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


25-latek chciał skoczyć z dachu. Z pomocą ruszyli policjanci

SkomentujMężczyzna idący na dach budynku z zamiarem być może oddania ostatniego w życiu skoku - takie informacje policjantom prewencji przekazał dyżurny średzkiej komendy powiatowej. Przyjął bowiem dosłownie chwilę wcześniej, zgłoszenie o tej sytuacji kryzysowej. Natychmiast na miejsce pojechali mundurowi i podjęli, jak teraz już można powiedzieć, właściwe i skuteczne działania wobec osoby będącej w kryzysie psychicznym...


Fot. ilustracyjne / policja Fot. ilustracyjne / policja


Do tego zdarzenia doszło przed południem 12 września 2023 r. na terenie działania funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej. Zaczęło się od telefonu do oficera dyżurnego jednostki, który przyjął niecodzienne zgłoszenie. Osoba zawiadamiająca przekazała bowiem informację na temat mężczyzny z jednej z miejscowości w gminie, który usiłuje wejść na dach budynku mieszkalnego z zamiarem odebrania sobie życia.

Dyżurny natychmiast skierował na miejsce policjantów, w tym samym czasie ustalając dokładny adres interwencji, a z uwagi na zagrożenie życia, mundurowi potraktowali sprawę bardzo priorytetowo. Chwilę później byli już pod wskazanym adresem i podjęli pierwsze działania. Były one wymagające, ponieważ 25-letni mężczyzna zdążył zamknąć się w pokoju i wyjść przez okno na dach.

Interweniujący funkcjonariusze bez chwili wahania, z użyciem siły weszli do tego pomieszczenia i niezwłocznie wciągnęli 25-latka przez okno do środka. Tym samym niemal w ostatniej chwili uniemożliwili mu skok. Z uwagi na stan w jakim znajdował się mężczyzna wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, który przewiózł 25-latka na konsultacje do szpitala i trafił on pod opiekę lekarzy specjalistów.

Zgłoszenia tego typu zawsze traktowane są przez policjantów priorytetowo, gdyż każda upływająca sekunda, ma olbrzymie znaczenie i może mieć bezpośredni wpływ na życie człowieka. Są to przeważnie trudne i wymagające natychmiastowych oraz trafnych decyzji działania, bo tylko tak można zapobiec tragedii i uratować ludzkie życie. Ważna jest odpowiednia taktyka, umiejętność podejmowania szybkich decyzji oraz opanowanie.

Tym razem pomoc przyszła na czas, a to zdarzenie pokazuje, że „Pomagamy i chronimy” to nie tylko motto polskiej Policji, ale misja, którą funkcjonariusze realizują podczas służby. Tego dnia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej spisali się wzorowo, bo szybka reakcja na zgłoszenie i bardzo dobra współpraca mundurowych oraz odpowiednio podejmowane decyzje, przyniosły pożądany efekt.

Zastanawiając się, czy zadzwonić i poinformować służby o zagrożeniu zawsze pamiętajmy, że to życie i zdrowie człowieka jest najważniejsze!

Jesteś w kryzysie? Fachowcy od pomocy w rozwiązywaniu problemów czekają na Ciebie. Policjanci niejednokrotnie pomagają mieszkańcom w trudnych sytuacjach życiowych. Najpierw interweniując, a później inicjując pomoc fachowców z różnych ośrodków udzielających wsparcia w kryzysie. Przypomnijmy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych. Jeszcze w momencie, zanim dojdzie do tragicznych i nieodwracalnych w skutkach wydarzeń!

Źródło: sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń
KPP Środa Śląska

431 206504 g
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Sentymentalna podroż po PRL. Sklepowa na dzień dobry przyitala Cię  uprzejmym słowem.  Czego ... pan sobie ...
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

taxi stas

hydrotech do gazety nowa reklama

Nie przegap tych artykułów.