wtorek 21.09.2021

Imieniny: Jonasza Mateusza

Fot. Powiat Średzki - RFP / ilustracyjne Fot. Powiat Średzki - RFP / ilustracyjne

264 tys. zł dla Powiatu Średzkiego z Funduszu Rozwoju Dróg

Wt, 17.08.2021 13:42
 •  

Kolejne dwa wnioski Powiatu Średzkiego znalazły się na liście zadań Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i otrzymają 264 tys. zł dotacji.


W lipcu ogłoszono wyniki pierwszego naboru, w którym Powiat pozyskał 254 tys. zł na przejścia dla pieszych wraz z odcinakami chodników w Środzie Śląskiej przy ul. Wiejskiej oraz w Ujeździe Dolnym przy markecie Dino. Więcej informacji tutaj.

W drugim naborze Powiat złożył dwa wnioski: „Przebudowa drogi powiatowej nr 2066D w zakresie budowy chodnika i przejścia dla pieszych w m. Chomiąża” i „Przebudowa drogi powiatowej nr 2075D w zakresie budowy chodnika i przejścia dla pieszych w m. Kostomłoty”. Zakres zadań obejmuje budowę wyniesionych przejść dla pieszych, fragmentów chodnika, montaż oświetlenia, barierek oraz radarowych wyświetlaczy prędkości. Przejścia zostaną też odpowiednio oznakowane.

Oba wnioski zostały pozytywnie ocenione przez komisję i znalazły się na opublikowanej wczoraj liście zadań zatwierdzonych do dofinansowania. Zgodnie z nią Powiat otrzyma dofinansowanie w wysokości 80% wartości zadań tj. 264 tys. zł.

Włodarze powiatu bardzo cieszą się z takich rozstrzygnięć i liczą, że dobra passa obejmie też trzeci nabór, w którym Powiat ubiega się o środki na przejścia w Lutyni i Budziszowie.

Powiat Średzki - RFP

 • 0
 • 0
 • 0
 • 1
 • 1
 • 0


Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze

 • Wojewoda powiedział(a) Więcej
  Wniosek o światła ma już z 2-3 lata, jak nie więcej. A konsultacje w sprawie przebudowy... 5 godzin temu.
 • JK powiedział(a) Więcej
  A skąd wiadomo, że gmina coś zamawiała? W tekście jest tylko mowa o wezwaniu w sprawie... 6 godzin temu.
 • IwanGelik powiedział(a) Więcej
  Jprdl. Powiat nie ma się czym pochwalić-parcie na szkło lvl himalaje......
  Boję się... 7 godzin temu.
 • Dziurkacz papier biurko powiedział(a) Więcej
  Ty do roboty się weź a nie siedzisz w komentarzach... 13 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…

31.08.2021 16:15 wrote:

Sprzedam: - jeansy dziewczęce 140cm, dwie  pary, każda po 10 zł, stan idealny, - kurtkę chłopięcą jesienną Decatlon 140-150cm, 30 zł, sta…

11.08.2021 14:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE - LIKWIDACJA - PRZEPROWADZKA DOMU, MIESZKANIA - ZADZWOŃ ! KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE za GOTÓWKĘ !Obrazy, Porcelana, Ce…