środa 26.01.2022

Imieniny: Tymoteusza Michala

Fot. Powiat Średzki - RFP / ilustracyjne Fot. Powiat Średzki - RFP / ilustracyjne

264 tys. zł dla Powiatu Średzkiego z Funduszu Rozwoju Dróg

Wt, 17.08.2021 13:42
 •  

Kolejne dwa wnioski Powiatu Średzkiego znalazły się na liście zadań Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i otrzymają 264 tys. zł dotacji.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W lipcu ogłoszono wyniki pierwszego naboru, w którym Powiat pozyskał 254 tys. zł na przejścia dla pieszych wraz z odcinakami chodników w Środzie Śląskiej przy ul. Wiejskiej oraz w Ujeździe Dolnym przy markecie Dino. Więcej informacji tutaj.

W drugim naborze Powiat złożył dwa wnioski: „Przebudowa drogi powiatowej nr 2066D w zakresie budowy chodnika i przejścia dla pieszych w m. Chomiąża” i „Przebudowa drogi powiatowej nr 2075D w zakresie budowy chodnika i przejścia dla pieszych w m. Kostomłoty”. Zakres zadań obejmuje budowę wyniesionych przejść dla pieszych, fragmentów chodnika, montaż oświetlenia, barierek oraz radarowych wyświetlaczy prędkości. Przejścia zostaną też odpowiednio oznakowane.

Oba wnioski zostały pozytywnie ocenione przez komisję i znalazły się na opublikowanej wczoraj liście zadań zatwierdzonych do dofinansowania. Zgodnie z nią Powiat otrzyma dofinansowanie w wysokości 80% wartości zadań tj. 264 tys. zł.

Włodarze powiatu bardzo cieszą się z takich rozstrzygnięć i liczą, że dobra passa obejmie też trzeci nabór, w którym Powiat ubiega się o środki na przejścia w Lutyni i Budziszowie.

Powiat Średzki - RFP

 • 0
 • 0
 • 0
 • 1
 • 1
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Pain T powiedział(a) Więcej
  O widzę logo, pewnie był konkurs. CZeka na nagrodę pewnie. 30 minut temu.
 • Beka powiedział(a) Więcej
  Od tamtego roku co miesiąc tacy jak Ty pisali, że zaszczepionym tydzień, dwa, może miesiąc i zejdą. Co chwila zmieniacie wersję, teraz czekasz?... 35 minut temu.
 • Anonim powiedział(a) Więcej
  Myślisz że sanepid nie widział tego bałaganu? Lepiej było cicho siedzieć i się nie skarżyć bo warunki nie są aż takie złe? Ludzie nie... 41 minut temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…