poniedziałek 02.10.2023

Imieniny: Teofila Dinozji

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Akcja „Prędkość” na terenie powiatu średzkiego. Posypały się mandaty

SkomentujFunkcjonariusze średzkiej policji przeprowadzili wczoraj intensywne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym pod nazwą „Prędkość”. - Kontrola kierujących pojazdami przez policję jest jednym z podstawowych narzędzi w zwalczaniu przestępstw drogowych oraz poprawy bezpieczeństwa na drodze - informuje sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


Policjanci zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców. W wyniku przeprowadzonych badań, nie stwierdzono żadnych przypadków prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

- 15 marca 2023 roku policjanci ruchu drogowego prowadzili kontrole prędkości pojazdów poruszających się po drogach powiatu średzkiego. Tego dnia  funkcjonariusze skontrolowali 42 kierowców. Mundurowi ujawnili 38 przekroczeń prędkości i tyle też zostało nałożonych mandatów karnych, a na 2 kierowców zostały nałożone pouczenia - podkreśla sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń z KPP w Środzie Śląskiej.

Jeden z kierowców stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 50 więcej. Policjanci średzkiej drogówki zatrzymali również obywatela Mołdawii, który kierował pojazdem osobowym  pomimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, mężczyzna będzie musiał liczyć się z prawnymi konsekwencjami swojego czynu.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek na drodze i stosowanie się do znaków drogowych i przepisów. Nadmierna prędkość może bowiem doprowadzić do tragedii!

Pamiętajmy, że wybierając sposób dotarcia do celu podróży nie kierujmy się pośpiechem tylko  tym, aby bezpiecznie do niego dotrzeć. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz ograniczenie prędkości to kluczowe elementy poprawy bezpieczeństwa na drogach. Apelujemy do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów i wykazanie się odpowiedzialnością za swoje zachowanie na drodze.

(rol) / źródło: KPP Środa Śląska

431 180216
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

A może pan Burdzy i inna elita w końcu pomyślała by nad budową i pomocą szkole ...
no wreszcie ktos uruchomil szare komorki
Specjalnie się zalogowałam, bo nie wytrzymam, a do tej pory tylko czytałam. Wyjechałam stąd kilka dobrych ...

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

handlo

ekdom

hydrotech do gazety nowa reklama

Nie przegap tych artykułów.