czwartek 26.05.2022

Imieniny: Filipa PaulinyAutorzy najpiękniejszych pisanek odebrali nagrody
Świąteczna atmosfera zawitała do Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej, a to m.in. za sprawą konkursu plastycznego “Najpiękniejsza pisanka”. 

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP

Organizowany przez Powiat, Muzeum i sklep papierniczy OfficeVM konkurs miał za zadanie promować tradycję wykonywania ozdób wielkanocnych, a także pobudzić aktywność i kreatywność mieszkańców powiatu.

Na konkurs wpłynęło blisko sto prac. Przy ocenie jury kierowało się zgodnością z tematem i formą, oryginalnością oraz estetyką wykonania. Ostatecznie nagrodzono trzynaście pisanek, a dodatkowe dwanaście wyróżniono. Pełną listę laureatów można znaleźć tutaj.

Wręczenie nagród oraz podziękowań za udział odbyło się dzisiaj w Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej. Frekwencja dopisała i większość uczestników osobiście odebrała zdobyte wyróżnienia. Rozstrzygnięciu konkursu towarzyszyła wystawa wszystkich prac. Kolorowe, pięknie wyeksponowane pisanki pozwoliły poczuć zbliżające się święta.

- Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni ilością i poziomem konkursowych prac. Właśnie wspólnie podjęliśmy decyzję, że wielkanocny konkurs będzie organizowany corocznie. Najprawdopodobniej wprowadzimy też dodatkową kategorię - pracę rodzinną, aby mogły bawić się z nami całe rodziny - zadeklarował w imieniu organizatorów wicestarosta Sebastian Burdzy.

Wszystkim uczestnikom konkursu raz jeszcze dziękujemy za wspólną zabawę, a laureatom gratulujemy wspaniałych pomysłów.

Zachęcamy do obejrzenia poniżej galerii zdjęć najpiękniejszych pisanek oraz z uroczystości wręczenia nagród. Przypominamy, że wszystkie prace będą prezentowane w muzeum do świąt, czyli 15 kwietnia. Warto zaplanować w tym czasie wizytę w placówce.

Powiat Średzki - RFP

  • Ja powiedział(a) Więcej
    Są to środki z programów rządowych 2 godziny temu.
  • Norbi powiedział(a) Więcej
    Ruciński nie może pochwalić się żadnym sukcesem i przypisuje sobie czyjeś zasługi. To stary jego numer. 3 godziny temu.
  • Policjant powiedział(a) Więcej
    Teraz dorośli obywatele powinni to odpracować. 3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …