środa 22.03.2023

Imieniny: Katarzyny Bogusława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Autorzy najpiękniejszych pisanek odebrali nagrody

SkomentujŚwiąteczna atmosfera zawitała do Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej, a to m.in. za sprawą konkursu plastycznego “Najpiękniejsza pisanka”. 


Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP


Organizowany przez Powiat, Muzeum i sklep papierniczy OfficeVM konkurs miał za zadanie promować tradycję wykonywania ozdób wielkanocnych, a także pobudzić aktywność i kreatywność mieszkańców powiatu.

Na konkurs wpłynęło blisko sto prac. Przy ocenie jury kierowało się zgodnością z tematem i formą, oryginalnością oraz estetyką wykonania. Ostatecznie nagrodzono trzynaście pisanek, a dodatkowe dwanaście wyróżniono. Pełną listę laureatów można znaleźć tutaj.

Wręczenie nagród oraz podziękowań za udział odbyło się dzisiaj w Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej. Frekwencja dopisała i większość uczestników osobiście odebrała zdobyte wyróżnienia. Rozstrzygnięciu konkursu towarzyszyła wystawa wszystkich prac. Kolorowe, pięknie wyeksponowane pisanki pozwoliły poczuć zbliżające się święta.

- Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni ilością i poziomem konkursowych prac. Właśnie wspólnie podjęliśmy decyzję, że wielkanocny konkurs będzie organizowany corocznie. Najprawdopodobniej wprowadzimy też dodatkową kategorię - pracę rodzinną, aby mogły bawić się z nami całe rodziny - zadeklarował w imieniu organizatorów wicestarosta Sebastian Burdzy.

Wszystkim uczestnikom konkursu raz jeszcze dziękujemy za wspólną zabawę, a laureatom gratulujemy wspaniałych pomysłów.

Zachęcamy do obejrzenia poniżej galerii zdjęć najpiękniejszych pisanek oraz z uroczystości wręczenia nagród. Przypominamy, że wszystkie prace będą prezentowane w muzeum do świąt, czyli 15 kwietnia. Warto zaplanować w tym czasie wizytę w placówce.

Powiat Średzki - RFP
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )
POWIAT ŚREDZKI pogoda

Lokalne ogłoszenia drobne

09.03.2023 18:03 wrote:

Sprzedam dom w trakcie remontu w miejscowości Wilczków. Powiat średzki. Powierzchnia 77,40 m2 (3 izby plus łazienka i toa…

09.03.2023 16:12 wrote:

Sprzedam mieszkanie do remontu o powierzchni 50 m kw. (2 pokoje, kuchnia, łazienka, toaleta, przedpokój). Mieszkanie znajduje się w dobrym …

02.03.2023 10:45 wrote:

SZYBKI KONTAKT - KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - ZADZWOŃ ~!~SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy…

28.02.2023 22:11 wrote:

Wynajmę pomieszczenia o łącznej powierzchni 77 m2 w miejscowości Wilczków gmina Malczyce. Bezpośredni dostęp do drogi publicznej. Okna i dr…

hydrotech do gazety nowa reklama

handlo