czwartek 01.10.2020

Imieniny: Danuty Remigiusza

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Bartłomiej Hamkało ponownie sołtysem Środy Śląskiej

Bartłomiej Hamkało ponownie sołtysem Środy Śląskiej

21.01. 2019

Dziś w Domu Kultury w Środzie Śląskiej odbyły się wybory sołtysa i rady sołeckiej. Na samym początku zarządzono przerwę,  gdyż na sali padło stwierdzenie o braku kworum

(czyli minimalnej liczby członków zgromadzenia, niezbędnego do prowadzenia obrad lub podjęcia wiążących decyzji), w związku z czym zastępca burmistrza Marcin Nowakowski, wraz ze zgromadzonymi, podjęli decyzję o rozpoczęciu wyborów o godzinie 16:48.

Po wznowieniu obrad, dotychczasowy sołtys Bartłomiej Hamkało, przedstawił swoje działania: - W ciągu 4 lat kadencji działałem w trzech obszarach: drogi gminne, imprezy gminne i szeroko pojęta rewitalizacja, w której mieszczą się m.in. place zabawW minionym czasie doposażyłem place zabaw przy ul. Kopernika, Kruczej, Księżycowej oraz miejsce zabaw dla dzieci przy akwenie Kajaki. Podczas tych kilku lat organizowałem wspólne imprezy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej  m.in. „Spotkanie ze św. Mikołajem” – wyjaśniał Bartłomiej Hamkało.

Zaraz po tym wystąpieniu nastąpił czas dyskusji. Tu głos zabrało kilku mieszkańców, w tym Bogusław Krasucki, który prosił o wytłumaczenie - jak twierdził, niesprawiedliwej kwoty budżetu sołeckiego, który w ubiegłych latach wynosił około 28 tysięcy dla Środy Śląskiej, argumentując to niewielką sumą, jaka jest przyznawana na sporą liczbę mieszkańców. Z kolei jedna z mieszkanek porosiła o podanie kwot, jakie zostały wydane na poszczególne zadania.

W komisji skrutacyjnej, która zajęła się przygotowaniem oraz wydaniem kart do głosowania, a także podliczeniem głosów zasiedli: Dorota Malczewska, Maciej Hamkało, Mirosław Skóra, Arkadiusz Gruszczyński i Renata Kopacka.

W końcu nadszedł czas wyłonienia spośród kandydatów sołtysa. Do wyborów zgłoszono: Agnieszkę Kogutek, Bartłomieja Hamkało oraz Mariusza Kaczorowskiego – każdy z nich miał czas na przedstawienie siebie oraz swojego programu.

Ostatecznie większość ze 110 osób upoważnionych do głosowania wybrała Bartłomieja Hamkało, który uzyskał 56 głosów. Tym samym będzie on sprawował funkcję sołtysa Środy Śląskiej przez kolejną kadencję.

Obecny sołtys zaproponował współpracę trzem osobom: Agnieszce Kogutek, Stanisławowi Szopie i Renacie Warzych, które poprzez głosowanie jawne zostały wybrane do Rady Sołeckiej Środy Śląskiej.

(kb) / fot. kb

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

WGL co pieniądze sołectwa mają do placów zabaw jest to zaledwie maks 35tys zł. Dajcie te pieniądze na remont dróg polnych, na wycinkę drzew na drogach dojazdowych do pól, na czyszczenie rowów. Plecami zabaw niech się zajmie nasza wspaniała władza gminy Środy Śl.

This comment was minimized by the moderator on the site

Ok p.Hamkało ładnie pan mówi itp.itd.ja mam tylko jedno pytanie w sprawie placy zabaw dla dzieci,nie wiem kto był osobą decyzyjną w sprawie lokalizacji i budowy placu zabaw na ul.Buałoskórniczej tj.na tyłach garaży przy skręcie ul.świdnickiej , przecież to jest poroniony pomysł,kto to taki mądry wyraził i zaakceptował ten pomysł, w lato tj.plac zabaw dla lumpów i alkoholików i ćpunów,którzy urządzają sobie libacje pod gołym niebem,jest tam...

Ok p.Hamkało ładnie pan mówi itp.itd.ja mam tylko jedno pytanie w sprawie placy zabaw dla dzieci,nie wiem kto był osobą decyzyjną w sprawie lokalizacji i budowy placu zabaw na ul.Buałoskórniczej tj.na tyłach garaży przy skręcie ul.świdnickiej , przecież to jest poroniony pomysł,kto to taki mądry wyraził i zaakceptował ten pomysł, w lato tj.plac zabaw dla lumpów i alkoholików i ćpunów,którzy urządzają sobie libacje pod gołym niebem,jest tam naplute,nasr..... I kupę brudów i odchodów,w takim miejscu plac zabaw dla dzieci..........trzeba być niespełna rozumu by w takiej lokalizacji postawić taki obiekt dla dzieci, proszę przyjść wiosna,latem i zobaczyć jakie lumpy tam siedzą a nie dzieci.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

A co to już nam się nic nie należy. Lumpy też mają prawo się gdzieś pobawić./lumpy to też dzieci własnych rodziców.<br />I to dzieci specjalnej troski.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Świdnicka skomentował/a Nowy odcinek ul. Leśnej w Ciechowie
Jaka kanalizacja? Na Świdnickiej ścieki rowem płyną i burmistrz udaje, że tego nie widzi. Zapomnij o...
Fighter skomentował/a Nowy odcinek ul. Leśnej w Ciechowie
Panie Burmistrzu, ... a może myślał Pan że Winna Góra to już Gmina Miękinia? :-) ... Niestety nie .....
Fighter skomentował/a Nowy odcinek ul. Leśnej w Ciechowie
Panie Burmistrzu a słyszał Pan o Osiedlu Winna Góra w Środzie Śląskiej? Proponuje zainteresować się ...
Postawić fotoradary na obwodnicy od strony Legnicy i od Wrocławia to może w końcu wyjechać normaln...

Lokalne ogłoszenia drobne

01.10.2020 06:17 wrote:

W poniedziałek 28.09.2020 zaginął 7 letni kocurek Lolek. Cały czarny z dużymi zielonymi oczami, szczupłej budowy. Mieszka na ulicy Słoneczn…

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.