wtorek 26.10.2021

Imieniny: Lucjana Ewarysta

Benefis Małgorzaty Boguckiej z okazji 40-lecia pracy artystycznej

Benefis Małgorzaty Boguckiej z okazji 40-lecia pracy artystycznej

Wt, 05.10.2021 10:43

Czterema dekadami twórczej działalności może pochwalić się Małgorzata Bogucka. Wyjątkowy jubileusz uczczono 1 października w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej.


Małgorzata Bogucka to znana lokalna artystka, której pasją jest malarstwo i ceramika. Jest pomysłodawczynią Święta Wina w Mieście Skarbów oraz współorganizatorką wielu innych kulturalnych wydarzeń: spotkań autorskich, koncertów, kiermaszy, warsztatów artystycznych, plenerów malarskich, wystaw oraz konkursów. Sama pisze do nich scenariusze, projektuje plakaty, szyje kostiumy i tworzy dekoracje. Od 2013 roku prowadzi Pracownię Artystyczną „NaPiętrze”, która pełni również funkcję Galerii. Jej najnowszym dziełem jest mural na budynku PZS nr 1 w Środzie Śląskiej.

Niedawno Małgorzata Bogucka obchodziła 40-lecie pracy. Tak wyjątkowy jubileusz postanowiono uczcić i 1 października w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej odbył się benefis artystki. Podczas spotkania rodzina, przyjaciele i współpracownicy podzielili się wspomnieniami oraz anegdotami, których główną bohaterką była Magda (Małgorzata Bogucka). Wspominano m.in. przygody w szkole, pierwszą samodzielnie poprowadzoną imprezę, pomysł organizacji Święta Wina w Mieście Skarbów, pracę w muzeum regionalnym, warsztaty z najmłodszymi mieszkańcami miasta oraz sposoby poszukiwania natchnienia.

Sympatyczne, a często również wzruszające rozmowy przeplatały się z piosenkami w wykonaniu lokalnych artystów m.in. Piotra Sapiei, Pawła Wenderskiego i Gosi Pauki. Repertuar wybrano z myślą o głównej bohaterce wieczoru. W wielkim finale piosenkarze oraz publiczność zaśpiewali razem “Jest taki samotny dom” Budki Suflera. Ważnym punktem uroczystości była wystawa obrazów i ceramiki artystki. Prace prezentowane były w salach CeKA oraz w formie multimedialnej.

- Przez ostatnie miesiące doświadczyłam tak wiele serdeczności, uznania i przyjaźń, jak chyba nigdy dotąd. (...) To, co wydarzyło się podczas benefisu przypomniało mi, jak wspaniałe mam życie. Dziękuję tym wszystkim, wielu osobom, którzy przygotowali i wzięli udział w tym niezwykłym wydarzeniu, a wszystko to w tajemnicy przede mną. Brakuje mi słów, by wyrazić, jak wielką wdzięczność i radość czuję. Dziękuję za poświęcony czas, za piękne wykonanie wybranych dla mnie utworów, za bezpretensjonalne, ciepłe i profesjonalne poprowadzenie całości. Dziękuję wam wszystkim, którzy przyszliście, aby wraz ze mną doświadczyć tych emocji - podsumowała piątkową uroczystość artystka na swoim facebooku.

Dzień wcześniej, 30 września Małgorzata Bogucka została uhonorowana tytułem "Zasłużony dla Powiatu Średzkiego”. W ten sposób Rada Powiatu w Środzie Śląskiej doceniła jej wkład oraz zaangażowanie w życie społeczne i kulturalne naszej społeczności.

Powiat Średzki - RFP

 • 15
 • 6
 • 0
 • 2
 • 0
 • 1


Najnowsze komentarze

 • Adam powiedział(a) Więcej
  Był już basen, darmowe autobusy i i inne cuda na gumce.Kolejna promesa bez pokrycia. Jak na... 39 minut temu.
 • No powiedział(a) Więcej
  Za Donalda dostał by Starosta "czapkę śliwek i popalić cygaro" godzinę temu.
 • nic powiedział(a) Więcej
  remont drogi Jastrzębce -Chomiąża, a co z pozostałym odcinkiem drogi tj. od Środy... godzinę temu.
 • Ryś powiedział(a) Więcej
  Jak Starosta dostał 15 baniek to już nie krzyczy ***** ***  godzinę temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

28.09.2021 13:24 wrote:

Kupię Antyki - Starocie - Stare Pamiątki, Wartościowe Drobiazgi itp. ZA GOTÓWKĘ - ŚRODA ŚLĄSKA i okolice ... Mniejsze Meble, Obrazy i Obr…

0
RAZEM