poniedziałek 22.07.2024

Imieniny: Marii Magdaleny

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Bezpieczeństwo To Skarb - profilaktyczne spotkania z młodzieżą w Brodnie

SkomentujW dniach 11-12 czerwca nad akwenem w Brodnie odbyły się działania profilaktyczne zorganizowane w celu przeciwdziałania demoralizacji i przestępczości wśród nieletnich.


Dwudniowe profilaktyczne spotkania z młodzieżą w Brodnie / fot. KPP w Środzie Śląskiej Dwudniowe profilaktyczne spotkania z młodzieżą w Brodnie / fot. KPP w Środzie Śląskiej


Inicjatywa, która miała na celu promowanie bezpiecznych wakacji, bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz poprawę bezpieczeństwa na drodze, zgromadziła uczniów klas 7-8 średzkich szkół podstawowych oraz specjalistów w dziedzinie prewencji.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez miejscowego profilaktyka, dzielnicowego oraz Naczelnika Wydziału Prewencji, którzy wspólnie opracowali szereg atrakcji i warsztatów skierowanych do dzieci i młodzieży. Dzięki tej inicjatywie uczestnicy mieli okazję zdobyć cenne informacje na temat zasad bezpiecznego zachowania podczas wakacji, a także zwiększyć swoją świadomość na temat potencjalnych zagrożeń i sposobów ich unikania.

Zbliżające się wielkimi krokami wakacje to dla najmłodszych czas odpoczynku, relaksu i zabawy. Jest to także dobry czas, aby przypomnieć młodzieży o bezpieczeństwie.

To, czy wakacje będą udane, zależy przede wszystkim od tego, czy będą bezpieczne. Przy współpracy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Środzie Śląskiej, Gminą Środa Śląska, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, Strażą Miejską w Środzie Śląskiej, OSP Brodno, Kołem Wędkarskim Sazan, w miejscowości Brodno odbyły się dwa spotkania profilaktyczno-informacyjne, skierowane do uczniów klas VII i VIII z terenu gminy Środa Śląska.

Podczas wspólnych działań prewencyjno-edukacyjnych średzcy funkcjonariusze poruszali tematykę bezpieczeństwa na wakacjach oraz wypoczywania nad wodą, jak i niekorzystnego wpływu używek na młody organizm. Nie obyło się także bez przypomnienia zasad ruchu drogowego, bezpiecznego korzystania z hulajnóg elektrycznych i rowerów, jak również zasad pierwszej pomocy. Przedstawiciele Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej opowiedzieli, jak ważne jest wdrażanie zdrowych nawykach żywieniowych od najmłodszych lat. Na uczniów szkół podstawowych czekał również zdrowy poczęstunek, w postaci świeżych owoców, pieczywa i wody.

Młodzież miała także okazję wypróbować urządzenia, jakimi są narkogogle oraz alkogogle, które służą jako symulatory środków odurzających oraz alkoholu. Wszyscy uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że było to ciekawe doświadczenie, jednak nigdy nie chcieliby znaleźć się w takim stanie.

Na koniec każdy z uczestników spotkania otrzymał opaski odblaskowe oraz plecaki, które nie tylko pozostaną miłą pamiątką po przeprowadzonych działaniach profilaktyczno-edukacyjnych, ale także przyczynią się do podniesienia widoczności, a tym samym bezpieczeństwa osób poruszających się po zmroku.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji
w Środzie Śląskiej

448276908 835819182050708 6249770367853281733 n

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


To proste jak zdobywali swiadectwa i dyplomy studiow wyzszych. Przykladem sa Kaczynscy. Jaroslaw Kaczynski jest dobrym ...
ile w takich obozach pracy mozna zarobic - 800 czy 1000 euro net max miesiecznie? Wyzysk ...
Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

hydrotech do gazety nowa reklama

ogrody pawlowski trawniki www


glory

Nie przegap tych artykułów.