poniedziałek 27.03.2023

Imieniny: Lidii Ernesta

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Bilans akcji Prędkość: 67 kierowców ukarano mandatami, 8 otrzymało pouczenia

SkomentujW miniony weekend funkcjonariusze średzkiej Policji przeprowadzili intensywne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym pod nazwą „Prędkość”. W ramach akcji kontrolowano przede wszystkim prędkość pojazdów oraz stan trzeźwości kierowców.


Fot. ilustracyjne / policja Fot. ilustracyjne / policja


Kontrola kierujących pojazdami przez Policję jest jednym z podstawowych narzędzi w zwalczaniu przestępstw drogowych oraz poprawy bezpieczeństwa na drodze. Mundurowi mogą przeprowadzać kontrole w różnych sytuacjach, na przykład w przypadku podejrzenia prowadzenia pojazdu po spożyciu alkoholu, przekroczenia dozwolonej prędkości, braku ważnego ubezpieczenia OC, czy też w celu sprawdzenia dokumentów kierowcy.

Pierwszym krokiem podczas kontroli kierowcy jest zatrzymanie pojazdu. Policjant musi wówczas przedstawić swoje uprawnienia oraz poinformować kierowcę o przyczynie zatrzymania. Następnie policjant przystępuje do sprawdzenia dokumentów kierowcy oraz pojazdu. W przypadku wykrycia naruszenia prawa, np. braku ważnego ubezpieczenia OC, kierowca może zostać ukarany mandatem lub skierowany na drogę sądową.

Jeśli policjant podejrzewa, że kierowca prowadził pojazd po spożyciu alkoholu lub innych środków odurzających, może przeprowadzić badanie trzeźwości. Badanie może odbyć się za pomocą alkomatu, który mierzy stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu lub też przez pobranie krwi lub moczu do badań laboratoryjnych. Jeśli wynik badania potwierdzi obecność alkoholu lub innych substancji w organizmie kierowcy, może on zostać ukarany mandatem, a w przypadku poważniejszych naruszeń prawa – skierowany na drogę sądową.

Niesprzyjające warunki atmosferyczne, jakie panowały w weekend na drogach naszego powiatu, nie przeszkodziły w licznych kontrolach pojazdów, podczas których funkcjonariusze ujawnili wiele nieprawidłowości. Podczas działań mundurowi skontrolowali 75 pojazdów oraz wylegitymowali 75 osób. W związku z przekroczeniem prędkości na 67 kierujących nałożono mandaty karne, a wobec 8 policjanci zastosowali pouczenia.

Ponadto, podczas działań policjanci zwracali uwagę na stan trzeźwości kierowców. W wyniku przeprowadzonych badań, nie stwierdzono żadnych przypadków prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Niestety w niedzielę, na 66 kilometrze drogi krajowej nr 94 miał miejsce wypadek, w wyniku którego śmierć na miejscu poniósł kierujący pojazdem marki Ford 71-letni mieszkaniec powiatu legnickiego. Średzcy policjanci wyjaśniają obecnie okoliczności tego zdarzenia.

431 177689

Policja przypomina, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz ograniczenie prędkości to kluczowe elementy poprawy bezpieczeństwa na drogach. Apeluje do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów i wykazanie się odpowiedzialnością za swoje zachowanie na drodze.

Źródło: KPP Środa Śląska
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )
POWIAT ŚREDZKI pogoda

Lokalne ogłoszenia drobne

09.03.2023 18:03 wrote:

Sprzedam dom w trakcie remontu w miejscowości Wilczków. Powiat średzki. Powierzchnia 77,40 m2 (3 izby plus łazienka i toa…

09.03.2023 16:12 wrote:

Sprzedam mieszkanie do remontu o powierzchni 50 m kw. (2 pokoje, kuchnia, łazienka, toaleta, przedpokój). Mieszkanie znajduje się w dobrym …

02.03.2023 10:45 wrote:

SZYBKI KONTAKT - KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - ZADZWOŃ ~!~SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy…

28.02.2023 22:11 wrote:

Wynajmę pomieszczenia o łącznej powierzchni 77 m2 w miejscowości Wilczków gmina Malczyce. Bezpośredni dostęp do drogi publicznej. Okna i dr…

stihl

komnet internet