poniedziałek 14.06.2021

Imieniny: Bazylego Elizy

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP

Budynek średzkiej szkoły ozdobi wyjątkowy mural

Śr, 09.06.2021 12:07
 •  

Już niedługo rozpoczną się prace nad muralem, który ozdobi wschodnią ścianę budynku „B” Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Środzie Śląskiej przy ul. Wrocławskiej.


Pomysł takiego wykorzystania ściany budynku narodził się podczas przygotowywania projektu termomodernizacji szkoły. - Tak wielka powierzchnia, zlokalizowana prawie w centrum miasta aż się prosiła o ciekawe i kreatywne wykorzystanie. Pomyśleliśmy o graffiti, które gdy jest  przemyślane, dobrze zaprojektowane i wykonane w sposób estetyczny, może wpłynąć na wygląd miejsca i zdecydowanie go polepszyć - mówi wicestarosta powiatu Sebastian Burdzy

Do współpracy przy tworzeniu muralu Powiat zaprosił Małgorzatę Bogucką, której pomysł bardzo się spodobał. Pani Małgorzata stworzyła projekt i będzie odpowiedzialna za jego realizację. - Bardzo mi miło, że to właśnie o mnie Powiat pomyślał w pierwszej kolejności. Projekt był dla mnie nie lada wyzwaniem, ale od początku wiedziałam jak powinien wyglądać, że powinien nawiązywać do historii naszego miasta oraz do sytuacji obecnej. Ostatecznie jestem bardzo zadowolona i mam nadzieję, że mural równie dobrze będzie prezentował się na fasadzie budynku - opowiada artystka i dodaje, że inspiracją dla niej było malarstwo Edwarda Gałustowa, którego bardzo ceni i który wyraził na to zgodę.

Realizatorzy projektu nie chcą zdradzać szczegółów przedsięwzięcia, aby mieszkańcy, po zdjęciu ochronnych siatek, mieli niespodziankę. Przyznają jednak, że będzie kilkanaście postaci związanych z miastem (historycznych i bardziej współczesnych), wiele symboli i dużo kolorów. Stylistyka będzie nawiązywać do średniowiecza, czyli początków naszego miasta.

Co istotne, projekt uzyskał pozytywną opinię Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Prace nad muralem potrwają około miesiąca.

Powiat Średzki - RFP

mural

 • 6
 • 1
 • 0
 • 0
 • 4
 • 0


 • Obywatel powiedział(a) Więcej
  Juz sie zaczelo kolesiostwo, w zywe oczy zreszta. Jeszcze wyborow nIe wygrał a zatrudnia... 12 godzin temu.
 • Obywatel powiedział(a) Więcej
  Hahahahha. Jakie brednie 13 godzin temu.
 • Solaris powiedział(a) Więcej
  A kiedy będzie wspólne wożenie trawy ? 15 godzin temu.
 • Mirsz powiedział(a) Więcej
  Bardzo dobrze..priorytet-to wzmożone patrole piątek, sobota niedziela w godzinach wieczornych i nocnych.. 16 godzin temu.

Najnowsze artykuły

niedziela / 13.06.2021 / 12:27 1

Wieczór ze stand-upem w Miękini

Stand-up staje się w Polsce coraz popularniejszy. W piątek fani tej formy rozrywki świetnie bawili się w Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini.

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…

06.06.2021 10:40 wrote:

Zlecę remont pokrycia dachowego dach płaski hala magazynowa około 750 m2, w Środzie Śląskiej tel. 502386734 marekszu@wp.pl  …

06.06.2021 08:40 wrote:

Wynajmę mieszkanie w centrum Środy Śląskiej,  56 m2- 3 pokoje, kuchnia, osobna łazienka i toaleta. Mieszkanie ciepłe, słoneczne, umeblowane…