środa 26.01.2022

Imieniny: Tymoteusza Michala

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP

Budynek średzkiej szkoły ozdobi wyjątkowy mural

Śr, 09.06.2021 12:07
 •  

Już niedługo rozpoczną się prace nad muralem, który ozdobi wschodnią ścianę budynku „B” Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Środzie Śląskiej przy ul. Wrocławskiej.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pomysł takiego wykorzystania ściany budynku narodził się podczas przygotowywania projektu termomodernizacji szkoły. - Tak wielka powierzchnia, zlokalizowana prawie w centrum miasta aż się prosiła o ciekawe i kreatywne wykorzystanie. Pomyśleliśmy o graffiti, które gdy jest  przemyślane, dobrze zaprojektowane i wykonane w sposób estetyczny, może wpłynąć na wygląd miejsca i zdecydowanie go polepszyć - mówi wicestarosta powiatu Sebastian Burdzy

Do współpracy przy tworzeniu muralu Powiat zaprosił Małgorzatę Bogucką, której pomysł bardzo się spodobał. Pani Małgorzata stworzyła projekt i będzie odpowiedzialna za jego realizację. - Bardzo mi miło, że to właśnie o mnie Powiat pomyślał w pierwszej kolejności. Projekt był dla mnie nie lada wyzwaniem, ale od początku wiedziałam jak powinien wyglądać, że powinien nawiązywać do historii naszego miasta oraz do sytuacji obecnej. Ostatecznie jestem bardzo zadowolona i mam nadzieję, że mural równie dobrze będzie prezentował się na fasadzie budynku - opowiada artystka i dodaje, że inspiracją dla niej było malarstwo Edwarda Gałustowa, którego bardzo ceni i który wyraził na to zgodę.

Realizatorzy projektu nie chcą zdradzać szczegółów przedsięwzięcia, aby mieszkańcy, po zdjęciu ochronnych siatek, mieli niespodziankę. Przyznają jednak, że będzie kilkanaście postaci związanych z miastem (historycznych i bardziej współczesnych), wiele symboli i dużo kolorów. Stylistyka będzie nawiązywać do średniowiecza, czyli początków naszego miasta.

Co istotne, projekt uzyskał pozytywną opinię Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Prace nad muralem potrwają około miesiąca.

Powiat Średzki - RFP

mural

https://www.facebook.com/burdzysebastian.srodaslaska/videos/826482094640739/

 • 8
 • 1
 • 0
 • 0
 • 5
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Woytek Kopacz powiedział(a) Więcej
  Anno i Wiktorze to dzięki waszej przychylności i pomocy wiele inicjatyw obywatelskich doszlo do szczęśliwego finalu. Dziękuję za 21 lat... godzinę temu.
 • Tak sobie myśle powiedział(a) Więcej
  Powiadasz ze zanles wielu takich..pewnie sami dobrowolnie zgodzili się być szczurami laboratoryjnymi i teraz jest jak jest...ale dobrze oby jak... 2 godziny temu.
 • Marek powiedział(a) Więcej
  A jak pisał burmistrz do starosty zeby cos z tym zrobil to powiat przeprosin chcial ze nie ich punkt. To w koncu kto tym zarzadza i czy Burdzy ktory... 8 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…