niedziela 14.07.2024

Imieniny: Bonawentury Stelii

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


“Cały czas wychodzimy naprzeciw potrzebom pacjentów”

SkomentujRozmowa z dyrektorką Średzkiego Centrum Zdrowia SPZOZ w Środzie Śląskiej Ewą Olkowską.


Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP


- Obowiązki dyrektora Średzkiego Centrum Zdrowia pełni pani od stycznia tego roku. Co w tych pierwszych miesiącach było dla pani najtrudniejsze?

Musiałam poznać specyfikę Średzkiego Centrum, zrozumieć jego unikalne potrzeby oraz wyzwania, z jakimi boryka się nasz zespół. Było to szczególnie trudne, ponieważ każda placówka medyczna ma swoją specyficzną kulturę i dynamikę. Kluczowym wyzwaniem było również zidentyfikowanie obszarów, które wymagają natychmiastowej poprawy, aby zapewnić naszym pacjentom jak najlepszą opiekę. Zaczęłam od obcięcia usług zewnętrznych, które generowały koszty, a które obecnie wykonują pracownicy ŚCZ. Mamy również wsparcie od pracowników starostwa, co znacząco pomaga w realizacji naszych celów.

- Jak przedstawiają się aktualne statystyki Centrum? Z której poradni korzysta najwięcej pacjentów?

Każda z naszych poradni cieszy się dużym zainteresowaniem pacjentów. Mamy poradnię chirurgiczną dostępną od poniedziałku do soboty, poradnię ortopedyczną oraz onkologiczną. Wszystkie trzy poradnie są bardzo popularne i mają wysoki poziom obłożenia, co świadczy o zaufaniu, jakim darzą nas nasi pacjenci.

- Jakie usługi Pani zarekomendowałaby mieszkańcom naszego powiatu?

Zachęcam mieszkańców do skorzystania z szerokiego wachlarza usług, które oferujemy. Nasza poradnia chirurgiczna i ortopedyczna oferują kompleksową opiekę i są doskonałym wyborem dla osób potrzebujących konsultacji specjalistycznych. Dla pacjentów z problemami onkologicznymi mamy jednego z najlepszych specjalistów w regionie. Warto również skorzystać z usług diagnostycznych, takich jak RTG czy USG, które dostępne są zarówno na NFZ, jak i prywatnie.

- Bardzo dobre opinie zbiera Państwa zespół medyczny…

Tak. Jesteśmy dumni, że nasz zespół medyczny cieszy się tak dobrymi opiniami. Bardzo pozytywne opinie zbiera chirurg onkolog, wybitny specjalista, a także dyrektor medyczny SPZOZ, dr Cezary Skrzypczyński. Opinie naszych pacjentów potwierdzają, że to nie tylko wybitny specjalista, ale również lekarz z wielkim sercem i empatią.

- Jakie zmiany czekają ŚCZ w najbliższym czasie? Czy jest szansa na uruchomienie nowych usług?

Od 1 lipca udało się nam uruchomić podstawową opiekę zdrowotną, w której przyjmuje lekarz internista oraz pediatra. Cały czas wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych pacjentów, starając się poszerzać naszą ofertę. Planujemy wprowadzenie nowych usług, które jeszcze bardziej usprawnią opiekę nad naszymi pacjentami. Staraliśmy się o przejęcie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, lecz NFZ zdecydował o powierzeniu tego kontraktu innemu podmiotowi. Udało się jednak nawiązać z nimi współpracę i zachęcić do kontynuowania opieki nad pacjentami w tych wrażliwych obszarach w dotychczasowej lokalizacji. Nasz budynek będzie zatem otwarty dla pacjentów całą dobę.

- A plany bardziej długoterminowe?

W chwili obecnej mamy dostępne poradnie ortopedyczną, onkologiczną i chirurgiczną na NFZ oraz podstawową opiekę zdrowotną. Oferujemy również usługi prywatne, takie jak konsultacje angiologiczne, RTG czy USG. W przyszłości liczymy na to, że uda nam się pozyskać umowę na rehabilitację ogólnoustrojową całodobową, co pozwoli na jeszcze lepsze wsparcie naszych pacjentów. Plany są ambitne, ale jesteśmy pełni nadziei, że uda się je zrealizować. Obecnie dużym wyzwaniem jest ogromne zapotrzebowanie na usługi płatne, ale wykonywane na miejscu i szybko. Rozważamy poszerzenie oferty, odpowiadając na wiele pytań o tego typu usługi.

- Trzymamy kciuki za wszystkie planowane działania i dziękuję za rozmowę. 

(Powiat Średzki - RFP)

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


To proste jak zdobywali swiadectwa i dyplomy studiow wyzszych. Przykladem sa Kaczynscy. Jaroslaw Kaczynski jest dobrym ...
ile w takich obozach pracy mozna zarobic - 800 czy 1000 euro net max miesiecznie? Wyzysk ...
Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

warsztat 336224 px

glory

Nie przegap tych artykułów.