środa 28.02.2024

Imieniny: Romana Ludomira

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Chcieli oszukać mieszkankę powiatu średzkiego. Uwaga na oszustwa metodą "na pracownika banku"!

SkomentujPolicjanci nieustannie ostrzegają o metodach działań oszustów oraz przekazują, na co zwracać uwagę, aby zapobiec utracie swoich oszczędności. Scenariusze działań przestępców w gruncie rzeczy są do siebie podobne, lecz różnią się szczegółami, dostosowywanymi do sytuacji osobistej oraz wieku potencjalnych ofiar. Do tej pory znaczną część potencjalnych ofiar oszustów stanowiły osoby starsze, jednakże w ostatnim czasie, coraz częstsze tego typu przypadki dotyczą osób młodszych.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


Do jednej z mieszkanek naszego powiatu zadzwoniła osoba podająca się za przedstawiciela instytucji finansowej oferującej szybkie pożyczki i poinformowała, że wniosek kredytowy kobiety został rozpatrzony pozytywnie. Osoba dzwoniąca nie podała swojego imienia i nazwiska. 37-letnia mieszkanka powiatu średzkiego była zaskoczona taką informacją i od razu oznajmiła, że żadnego wniosku o kredyt nie składała. Po chwili kobieta usłyszała w słuchawce telefonu, że fakt ten zgłoszony zostanie do jej banku, a ona sama powinna zgłosić się na Policję. Na tym pierwsze połączenie zostało zakończone.

Kilka minut później do 37-latki ponownie zadzwonił telefon. Gdy kobieta odebrała, tym razem usłyszała osobę podającą się za pracownika banku, która również nie podała swojego imienia i nazwiska, ale oznajmiła, że musi zgłosić próbę wyłudzenia pieniędzy z banku, a następnie zablokować wniosek kredytowy z konta 37-latki. Następnie kobieta usłyszała wiele innych instrukcji i poleceń, w tym ostatecznie prośbę o podanie numeru BLIK. Gdy 37-latka stanowczo oświadczyła, że nie poda żadnego numeru, połączenie zostało przerwane. 

Dzięki swej czujności i ostrożności mieszkanka powiatu średzkiego nie poniosła żadnych strat finansowych, po całym zdarzeniu kobieta udała się do naszej jednostki Policji i poinformowała o całej sytuacji średzkich funkcjonariuszy.

Policja apeluje o ostrożność i rozwagę podczas telefonicznych rozmów z nieznajomymi osobami!

Pamiętajmy, że oszuści umiejętnie manipulują rozmową tak, by uzyskać jak najwięcej informacji. Dlatego w kontaktach z nieznajomymi kierujmy się zawsze zasadą ograniczonego zaufania. Jeżeli odbierzemy taki telefon, zawsze należy się rozłączyć i zadzwonić do swojego banku, aby zweryfikować, czy to o czym informuje nas rozmówca, faktycznie polega na prawdzie! 

Źródło: KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

hydrotech do gazety nowa reklama

bus baner

komnet internet

Nie przegap tych artykułów.